Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi. Az...

Tisztelt Jehova Tanúi. Az önök hozzászólásaiban nagyon gyakori a pusztítás szó. Jézus a szeretet törvényét hirdette. Akkor mi közössége a pusztító szóval?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 09:07
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Kedves László!

Akkor tényleg nem vagyunk egy vágányon, mert akkor ismét oda jutok, amit már több írásomban is írtam, hogy nem ugyan azon Istenről beszélünk.

Te és Judit aki priviben írt nekem, valószínű a földi , anyagi ember teremtőjéről írtok, én viszont arról az Istenről írok, akit még valószínű Ti még nem ismertek.

Sajnos akkor nem értettük egymást, azét köszönöm, hogy megtiszteltetek a válaszaitokkal.

Tisztában vagyok vele, hiszen én is olvasom a Bibliát, hogy az anyagi testet Jahve teremtette.

2012. aug. 25. 10:36
 12/32 lsandor ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Én hitelt adok szavaidnak, őszintén mondom ezt. De említetted, hogy Isten nem pusztít sohasem. De a Biblia ezt nem támogatja, példának okáért, Noé idejében is 8 ember kivételével mindenkit elpusztított, vagy Szodoma és Gomora pusztulása, Ninivére kimondott ítélete. Bár tényleg a szeretet megtestesítője(1János 4: 8) de tökéletes egyensúlyban van az igazságérzetével. Tehát van egy pont ami után már jogosan alkot ítéletet.

Amúgy az utolsó hozzászólásodban milyen Istenre utalsz?

2012. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Arra az Istenre, aki az élet, és a szeretet, Ő nem pusztít. Végtelen szeretet.
2012. aug. 25. 15:20
 14/32 lsandor ***** válasza:
0%
De őt te kinek tartod vagy hogy? A Biblia Istenére utalsz?
2012. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Te is tudod Isandor, hogy van sok Isten és van sok Ur.

Hát akkor Te válaszd a pusztítót a vesztőt.

Az én lelkem meg a megtartót, aki az én lelkem alkotta, és teremtette.

2012. aug. 25. 16:19
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
Helló 15-ös.Szerintem téged tudtodon kívül elraboltak az UFOK.
2012. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 lsandor ***** válasza:
0%

Igen van sok Isten és van sok Úr, de ezek az emberek elképzelése szerint. A Biblia egyértelműen rámutat, hogy csak egyetlen valódi, létező igaz Isten létezik, a Biblia Istene, aki egyben a Teremtőnk. Téged is ő alkotott, a Biblia a szeretet Istenének nevezi. De ha olvasod a Bibliát akkor láthatod, hogy időnként jogosan alkotott ítélet is.

Szerinted úgy kellene, hogy legyen, hogy Isten mindent elnéz és túr a végtelenségig?

2012. aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Hidd el Isandor, hogy mindenki magát ítéli el.

Erre van egy jó közmondás is, aki másnak vermet ás, maga esik bele.

Ha azt adom másnak törvénybe, hogy ne ölj, akkor azt jelenti számomra, hogy ebbe én is példát mutatok.

De mivel ez már többször ki lett tárgyalva, és még mindig ott tartunk, hogy az Istennek lehet?

Ezért is írtam , hogy az általam le írt Isten a szeretet, amelyet nem tudsz ezek szerint felfogni.

A SZERETET NEM ÖL. Nem pusztít.

Akkor valami nem stimmel, mert ugyan azon szájból nem jöhet ki édes és keserű, főleg akkor ha az Istenről van szó.

2012. aug. 26. 08:23
 19/32 lsandor ***** válasza:
0%
Igen a szeretet az nagyon fontos. De Istennek jogában áll törvényeket alkotni, hisz ő a szuverén Úr. Ha pedig valaki nem engedelmeskedik ezen elvárásoknak, súlyosan megszegi azokat, akkor jogosan mondott ki ítéletet. Milyen esetekre gondolsz, amikor azt mondod, hogy Isten ölt?
2012. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Akkor ha úgy tetszik öletett, ezt a kommentedben le is írtad. Ilyen pl. az a gyilkos, aki meg akar ölni valakit, de a mocskos munkát másra bízza. Ha elkapják őket, a gyilkos és a felbujtó is ugyan olyan gyilkos.

De ez csak abban az esetben igaz amit írtam, ha a bibliában leírtak igazak. Mert ha nem igaz, nem bizonyított, akkor nem a Teremtő Isten volt az, akinek a közreműködésével történtek az események.

2012. aug. 26. 08:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!