Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi száműzték a...

A Jehova Tanúi száműzték a Bibliából a "kegyelem" szót?

Figyelt kérdés

Megnéztem több Bibliafordítást is, és egyedül Jehova Tanúi fordításában nem használják ezt a szót. Miért ódzkodnak ennyire használni ezt a kifejezést? Megértem én, hogy a "ki nem érdemelt kedvesség" hasonlót (de csak hasonlót!) jelent, de miért kell így elbonyolítani, amikor van rá egy egyszerű magyar szó, a "kegyelem"? Talán nem illik bele a teológiájukba, hogy ki kellett "gyomlálniuk" ezt Isten Igéjéből?


Még sosem találkoztam Jehova Tanúival, akik "Isten kegyelmének evangéliumát" hirdették volna, ahogyan Pál is tette (Csel 20:24), még egyikük se beszélt velem Isten kegyelméről.


Más. Ha a kegyelem "ki nem érdemelt kedvesség", akkor miért akarják mégis kiérdemelni Isten tetszését?



2012. aug. 20. 12:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már,19-es.Már megint az az ócska vagdalódzás a szavakkal, hogy elfogult teológiai értelmezés.Akkor légyszi ugorj át a ,, Jehova tanui honnét szedték a Biblia magyarázatukat?,,oldalra, ott majd meglátod, hogy kik magyaráznak félre.Különösen figyelj oda a 7-9-ig oldalakra.Ha olyan nagy okos vagy, válaszolj meg László kérdésére.no pá.Karesz.
2012. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.Még mielőtt ördög táncot járnál és előre innál a medve bőrére a 19-es kommented szerint, figyelj a következőkre.


A keresztény görög iratokban a ,,cha´ris,, szó melyet néhány Bibliafordító a ,,kegyelem,, szóval fordított, több, mint 150-szer fordul elő.Az értelme attól függ, hogy milyen szövegkörnyezetben,szövegutalásban, történetben szerepel.


Jelenthet:..szeretett ajándékot,szeretetből fakadó ajándékot,ki nem érdemelt fizetséget,meg nem szolgált bért,ki nem érdemelt kegyelmet, kedvességet.


Mindíg valami olyannal hozható kapcsolatba, amit valaki nem azért kap, hogy kiérdemelte, hanem azért, mert valaki szeretetből adja azt neki.


Pl: János 3:16.itt a,, cha´ris´ma,, szó szerepel ami azt jelenti, hogy emberfeletti hatalomból,hatalomtól kapott ajándék.


Vagyis Isten azzal mutatta ki szeretetét az emberek iránt, hogy feláldozta a Fiát, Jézus Krisztust.Senki nem kényszerítette arra, hogy ezt megtegye.Ő ezt szabadakaratból, és szeretetből tette meg.


Ezzel ellentétben Pilátus, amikor Jézus helyett Barrabást bocsátotta szabadon a ,,kegyelmet,, egyrészt a nép nyomására, másrészt azért tette, hogy jó benyomást keltsen másokban, az az nagynak látszódjon mások előtt.


Tehát a kegyelem nem okvetlenül hozható kapcsolatba a szeretettel.


Ellenben a ,, ki nem érdemelt kedvesség,,belülről fakad.Olyan emberrel szemben tanusít valaki kedvességet, aki valójában nem szolgál rá, hogy megkapja.


Ezt támasztja alá R.C.Trench a Synonyms of the New Testament könyvében, hogy a cha´ris, szabadakaratból, és szeretetből ered, anélkül, hogy azt valaki megszolgálná, kiérdemelné.


Ugyanezt támasztja alá Aristoteles , a cha´ris, szó olyan tettet takar, ami szívből jövő, szereteten alapuló, anélkül, hogy valaki előtte mérlegelné, megérdemli-e az aki azt kapja.


(Lodín,1961, s. 158)Joseph H.Thayer a lexikonjában megjegyzi, hogy a ,,cha´ris,, szó magában foglal olyan szeretetből fakadó tettet valaki irányában, amit valójában egy személy nem érdemel meg.


A Greek-English Lexicon of the New Testament, 1889, s 666. megemlíti hogy a cha´ris szónak egy másik változata a ,, cha´ri-sma,, jelentése,...önkéntes ajándék, olyan személynek,aki igazából nem szolgált rá.


New Testament Wordbook (1956.s.29)William Barclay kijelenti:hogy a cha´ri-sma,.... alapjában véve olyan ajándék, amit az Isten adott az embernek, anélkül, hogy azt megérdemelte volna.


Tehát az itt olvasható tények alapján egyáltalán nem álja meg a helyét az a rágalom, hogy Jehova Tanui által kiadott Újvilág Fordítású Biblia meghamisított lenne, ahogy azt állítottad.


Inkább erőteljesebben rámutat arra, hogy az ember felismerje, mi mindent tett Isten az emberért, hogy megmentésben részesüljön.


A ki nem érdemelt kedvesség, kifejezés ,olyat közvetít, mint amikor valaki azt monja egy ajándék átadásánál, mondjuk a gyermekének,...,,na itt van,..igazából meg sem érdemled,,.

Vagyis a gyermek tudatosíthatja, hogy szeretik, mert megkapta az ajándékot, de egyben azt is felismeri, hogy van még minn dolgoznia, hogy elnyerje a szülők teljes mérvű kegyét.


László

2012. aug. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

"Vagyis a gyermek tudatosíthatja, hogy szeretik, mert megkapta az ajándékot, de egyben azt is felismeri, hogy van még minn dolgoznia, hogy elnyerje a szülők teljes mérvű kegyét."


Ne haragudj, ezek szerint bennem több szeretet van, mint a ti istenetekben. Az én gyermekeimnek nem kell semmit tenniük azért, hogy szeressem őket. Azért szeretem őket, mert a gyermekeim! És azt gondolom, hogy Isten Igéje is ezt tanítja az igaz Istenről.


Üdv.

2012. szept. 2. 01:47
 24/45 anonim ***** válasza:
0%

Nagy tévedésben vagy 23-as.A Teremtő Isten azokat szereti, akik viszonozzák az ő szeretetét,és cselekszik az ő akaratát.


János 15:10. 1János 5:3.


Az az isten akiről te beszélsz, aki mindenkit szeret anélkül, hogy tesznek-e valamit az ő érdekében,az a Sátán az Ördög, aki a passzív emberek begyűjtője.Tőle származik az a mondás, hogy nem kell semmit tenni Isten nevében,élj szabadon, mert úgy is elnyered az örök üdvösséget.

2012. szept. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

"A Teremtő Isten azokat szereti, akik viszonozzák az ő szeretetét, és cselekszik az ő akaratát."


Szerinted miről szól a tékozló fiú története? Mivel érdemelte ki a tékozló fiú az atyjának a tetszését? Azzal, hogy eltékozolta a vagyont? Vagy azzal, hogy prostituáltakra költötte? Vagy mivel?


Ti tisztára olyanok vagytok, mint a tékozló fiú testvére. Kiakadtok azon, hogy vannak, akik úgy odamennek Istenhez, hogy tudják, hogy nem érdemlik meg még azt se, hogy a fiuknak nevezze őket. Aztán Isten ezekre az emberekre ráadja a legszebb ruhát, gyűrűt húz az ujjukra és egy nagy lakomát készít nekik. Ti pedig, amikor hazamentek a szántóföldi szolgálatból, csodálkoztok, hogy Isten szóba mer állni ezekkel a "rohadt bűnösökkel", akik nemhogy nem dolgoztak semmit, hanem még azt is eltékozolták, ami nem volt még az övék...


Az én Bibliámban az van, hogy "szeressük Őt, mert Ő előbb szeretett minket". A te elmondásod szerint ennek úgy kéne hangoznia, hogy "szeressük Őt, hogy Ő szeressen majd minket". Azért van "kis" különbség.


Üdv

2012. szept. 21. 23:39
 26/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 25-ös.


Szerinted miről szól a tékozló fiú története? Mivel érdemelte ki a tékozló fiú az atyjának a tetszését? Azzal, hogy eltékozolta a vagyont? Vagy azzal, hogy prostituáltakra költötte? Vagy mivel?


Valószinű, hogy nem olvastad el figyelmesen a történetet, mert abból rájönnél, hogy minn elmélkedett,és mit készült kérni az Atyjától a tékozló fiú.


17 Amikor észhez tért, így szólt: »Apámnak hány bérese bővelkedik kenyérben, én meg itt éhen veszek! 18 Fölkelek, elmegyek apámhoz, és azt mondom neki: ,Apám, .....vétkeztem az ég ellen és teellened.


19 Nem vagyok már méltó arra, hogy fiadnak hívjanak.


Tégy engem olyanná, mint béreseid közül egy.’«


20 Fölkelt tehát, és elment az apjához. Még mikor távol volt, az apja meglátta őt, és szánalomra indult. Odafutott, a nyakába borult, és gyengéden megcsókolta. 21 Akkor a fiú ezt mondta neki:..... »Apám, vétkeztem az ég ellen és teellened. Nem vagyok már méltó arra, hogy fiadnak hívjanak. Tégy engem olyanná, mint béreseid közül egy.«


Azaz a fiú rájött, hogy a konok magatartása miatt kiesett az Atyja kegyéből, és arra is, hogy ez hova jutatta őt.Ha ezt az uatat folytatta volna, biztos, hogy nem megy utánna az Apja, hogy gyere vissza szeretett fiam.Hanem a gyereknek kellett tenni valamit azért, hogy vissza nyerje az apja bizalmát és kegyét.


Kellő alázatot mutatott, nem pedig azt hajtogatta, hogy mindegy mit csináltam, úgy is szeret engem az apám.


Másodszor, azt mondta, mindent megtesz azért, hogy újra elnyerje apja bizalmát és szeretetét.


Ez távol van attól, amit írtál:


Ne haragudj, ezek szerint bennem több szeretet van, mint a ti istenetekben...... Az én gyermekeimnek nem kell semmit tenniük azért, hogy szeressem őket........ Azért szeretem őket, mert a gyermekeim! És azt gondolom, hogy Isten Igéje is ezt tanítja az igaz Istenről.


Azért szeretem őket, mert a gyermekeim!


Ezek szerint akkor te úgy is szeretnéd a gyermekeidet, ahogy a példázatban szereplő tékozló fiú volt és maradt is volna olyan.


Szomorú.


Erre írtam azt, hogy az Ördög pont ilyeneket szeret.


üdv.László

2012. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

A tékozló fiú nem érdemelte meg volna, hogy visszafogadja az atyja azok után amit tett - én erről beszélek. Ez a kegyelem, hogy olyat kapunk Istentől, amit nem érdemlünk meg. Szerintem még a ti elferdített és meghamisított Bibliátokban is az van, hogy "Szeressük Őt, mert Ő előbb szeretett minket", és nem az, hogy "Szeressük Őt, hogy Ő elfogadjon és szeressen minket".


És egy szóval se mondtam, hogy mindenki üdvözülni fog, akármit is tesz! Csupán azt, hogy Isten szeret minden embert, és az Ő szeretetét senki se tudja kiérdemelni. Még ti is "ki nem érdemelt kedvesség"-nek hívjátok a kegyelemet. A ki nem érdemelt azt jelenti tudomásom szerint, hogy nem a mi érdemünk, az hogy Isten elfogadott minket.


Ti az Őrtorony társulattól a szolgaság szellemét kaptátok, akik pedig Őhozzá tartozunk, kaptuk az Ő Szent Szellemét, a fiúság szellemét, aki által Atyának tudjuk Őt hívni. Ahol ott van az Úrnak a Szelleme, ott szabadság van. De nálatok ez nincs ott, ti az Őrtorony rabjai vagytok. Még egy önálló gondolatotok se lehet, és a félelem és a kontroll tart titeket az Őrtoronyhoz láncolva.


De van egy jó hírem, Jézus azért jött, hogy a kötelékeinket és láncainkat széttépje és szabaddá tegyen. Sokan kijöttek már közületek az Őrtorony rabságából Jézushoz, ahhoz a Jézushoz, akit még a vallásotok alapítója Charles Russell is imádott!

2012. szept. 23. 14:16
 28/45 anonim ***** válasza:

Kedves László!


Képzeld el, hogy amikor Te írsz lehangolódik az ember. Mond miért kell azt sulykolni a fejünkbe, azt éreztetni velünk, hogy mi mekkora nagy barmok vagyunk, akik nem tudjuk melyik a bal, és melyik a jobb kezünk.

Ki nem érdemelt kedvesség? Jézus kiemelten hangsúlyozta, hogy amennyiben nem lesztek olyanok mint a gyerekek, semmiképpen nem kerülhetnek be a mennyek országába.

A gyerekek nem gonosztevők. A szülő feltétel nélkül szeresse a gyerekét, mert így marad meg benne a tiszta szív, tiszta lelkiismeret.

2012. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

László!


A szülői szeretet nem abból áll, ha rossz vagy nem szól rá a gyerekre(a Biblia ír arról, hogy a fenyíték vesszeje messze elűzi a rosszaságot.

2012. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 27-es.Én nem tudom miben elferdített és meghamisított a Bibliánk.Jó volna, ha pontosabban behatárolnád az egyes állításaidat, aztán majd meggyőződhetsz róla, hogy témailag, bármelyik Biblia-fordításból bebizonyítom a tantételeink igazát.


üdv.László.

2012. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!