Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi száműzték a...

A Jehova Tanúi száműzték a Bibliából a "kegyelem" szót?

Figyelt kérdés

Megnéztem több Bibliafordítást is, és egyedül Jehova Tanúi fordításában nem használják ezt a szót. Miért ódzkodnak ennyire használni ezt a kifejezést? Megértem én, hogy a "ki nem érdemelt kedvesség" hasonlót (de csak hasonlót!) jelent, de miért kell így elbonyolítani, amikor van rá egy egyszerű magyar szó, a "kegyelem"? Talán nem illik bele a teológiájukba, hogy ki kellett "gyomlálniuk" ezt Isten Igéjéből?


Még sosem találkoztam Jehova Tanúival, akik "Isten kegyelmének evangéliumát" hirdették volna, ahogyan Pál is tette (Csel 20:24), még egyikük se beszélt velem Isten kegyelméről.


Más. Ha a kegyelem "ki nem érdemelt kedvesség", akkor miért akarják mégis kiérdemelni Isten tetszését?



2012. aug. 20. 12:31
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Elnézést a pontatlanságért, az angol változatban kerestem. A magyar változat úgyis csak ennek a fordításnak a fordítása. Az angolban is csak 1 helyen van (Jób 41:12), de ott nem Isten kegyelméről, hanem a leviáthán szépségéről van szó :)
2012. aug. 21. 21:25
 12/45 anonim ***** válasza:
0%

(Zakariás 12:10) 10 Kitöltöm majd Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira a kegyelem és az esdeklés szellemét; . . .

(Lukács 18:13) 13 Az adószedő pedig távol állva még szemét sem akarta az égre emelni, hanem csak verte, verte a mellét, és ezt mondta: »Ó, Isten, légy kegyelmes hozzám, bűnöshöz!«


(Efézus 2:7) 7 hogy az eljövendő világrendszerekben megmutatkozzon az ő ki nem érdemelt kedvességének kimagasló gazdagsága irántunk való kegyelmességében, Krisztus Jézussal egységben.


Más helyeken, a ki nem érdemelt kedvességet használja, ami 205x fordul elő a bibliában plusz

(Róma 5:15, 16) 15 De az ajándékkal nem úgy van, mint a vétséggel volt. Mert ha e g y ember vétsége miatt sokan meghaltak, akkor az Isten ki nem érdemelt kedvessége és az ő ajándéka az egy ember, Jézus Krisztus általi ki nem érdemelt kedvességgel együtt sokkal inkább bőséges volt sokaknak.

(Róma 6:1) 6 Következésképp mit mondjunk? Vajon megmaradjunk a bűnben, hogy a ki nem érdemelt kedvesség bőséges legyen?


A kegyelem szó jelentése:Büntetés elengedése, megbocsájtás,

. A „megbocsátottad” kifejezés egy olyan héber szónak a fordítása, melynek az alapvető jelentése: ’felemel’, ’visel, visz’. A használata itt a ’vétkesség, a romlottság, a törvényszegés elvetését’ jelenti.


Ahogy az egyik válaszadó írta, a jelentése ugyan az ezeknek a szavaknak, mintha a kegyelem szót használnák, hiszen valóban nem érdemelnénk meg a kegyelmet, vagy is a megbocsátást.

Hát megint tanultam valamit a minket nem kedvelő emberekről.

"a kákán is csomót keresnek":(

2012. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

"Hát megint tanultam valamit a minket nem kedvelő emberekről."


Kipróbálnál valamit a kedvemért? Lehet, hogy még soha nem csináltál ilyen jellegű Biblia-olvasást, de tedd félre az Őrtorony kiadványokat pár napra egy kicsit, és kizárólag Isten Igéjét olvasva, például a Károli fordításból végigolvasnád csak azt a 205 verset a Bibliában, ahol nálatok a "ki nem érdemelt kedvesség" szerepel? Mindegyik versre szánjál pár percet és próbálj meg kizárólag Istenre figyelni és arra, hogy mit akar neked tanítani.


Tőle sokkal többet tudsz tanulni, mint azoktól az emberektől, akiről azt gondolod, hogy nem szeretnek téged :)


Kérlek, tedd meg ezt a kedvemért!


Ui.: És hidd el, sokan vagyunk itt, akik szeretünk titeket :)

2012. aug. 22. 00:41
 14/45 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

21. éve szolgálom a biblia Istenét Jehovát.


Ebből több mint 15 éven keresztül nem volt Magyar országon újvilág fordítású biblia mi is a Károli Gáspár fordításút használtuk és abból érveltünk az embereknek.

Persze akkor sem fogadták el a bibliát, amit mutattunk nekik pedig ugyan azt használtuk.


Az Őrtorony pedig nem biblia.

Mi a Bibliát tanuljuk, nem az őrtornyot, ez mindig is így volt mindenhol a 236 országban.

Az őrtoronynak más szerepe van a tanulásban.

Még is a Tanúk egységben szeretetben élnek egymással nemzettől függetlenül, és az embertársaikkal.

Ha még sem szeretnek minket az nem egyénenként nekünk szól, hanem annak aki küldött minket.

a többi nem ránk tartozik.:)

Nekünk egy feladatunk van, Jézus parancsa szerint elvégezni a világméretű prédikáló, és tanítványképző munkát.

Másra nem vagyunk felhatalmazva.:)

2012. aug. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
2%

Kedves kérdező.Tudod mi a külömbség a ..,,kegyelem és a ki nem érdemelt kedvesség,,..között?


Tegyük fel, hogy mi ketten haragban vagyunk egymással.Rosszat tettél nekem, ami mások (szomszédaink) szerint megbocsáthatatlan sértés, bűn.


Most csinálok egy rendezvényt, amelyre a legjobb barátaimat hívom meg, de persze hivatalos lessz még néhány jó szomszédom is.


Felmerül, hogy veled mi lessz!?


Én azt mondom, gyere el te is, megkegyelmezek neked.Vagyis kegyelemben leszel részesítve.

Mire fog ez téged indítani?


Valószinű arra, hogy örvendezhetsz mint a többiek, mert amit elkövettél,az a múlté, az már téged nem terhel.Innentől tiszta lapokkal játszhatod az életedet,mert bűn nélküli vagy.

Gyakorlatilag nem sokat kell törődnöd azzal, hogy hogyan élsz tovább.Ismételten jogot formálhatsz arra, hogy barátodnak tekints engem.


Nézzük a másik lehetőséget.


Ugyanaz a szituáció, csak,..... meghívlak, mivel ki nem érdemelt kedvességgel tekintek rád.


Van külömbség a kettő között?


Valószinű, hogy igen.


Ha valaki ki nem érdemelt kedvességgel közeledhet valakihez, azt hiszem jobban hangsúlyozza annak szükségességét, hogy még nincs minden rendben.Továbbra is tennie kell valamit azért, hogy kegyelemben részesüljön.


Ebben az állapotban vagyunk mi mindannyian Isten előtt, amíg élünk.Ugyanis az életünk folyamán, bármivel tehetünk olyat, amivel megkérdőjelezhetjük Isten kegyelmét.

A halállal azonban lezárul egy fejezet, és az addigi tetteink kiértékelhetővé válnak:....,hogy kegyelem adatik-e nekünk, vagy sem.A halálunk pillanatában válik egyöntetűvé, és megmásíthatatlanná az addig élt életunk.


Próbáld meg ugyanezt átélni,átérezni,átgondolni, mondjuk egy fegyenc szemszögéből.


A kegyelem folytán szabadlábra helyeztetik.Innentől tiszta lappal indul tovább.


Feltételes szabadlábra helyezés esetén:....(ki nem érdemelt kedvesség)...élhet szabadon, de tudatosítania kell, hogy még nincs minden rendezve.Valamit tennie kell még azért, hogy a teljes kegyelem az osztályrésze legyen.


Remélem érthető a magyarázatom.

2012. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.(Efézus 2:8-9)Tehat szerinted azert hogy valaki udvozuljon tennie kell valamit.Hat szerintem es a biblia szerint is azert teszunk jot mert mar orok eletet nyertunk es halabol Isten iratni szeretetbol szolgaljuk ot es nem azert hogy kierdemeljuk a kegyelmet mert azt senki nem erdemelheti ki,hisz az csak kegyelem.
2012. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
46%
Csak ti gondoljatok azt hogy azzal hogy hazrol hazra jarkaltok kierdemelhetitek az Isten kegyelmet,ha ez igy lenne akkor semmi ertelme nem lett volna Jezus halalanak,hisz ha kilehetne erdemelni a kegyelmet akkor miert halt meg Jezus?
2012. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
0%

A házról házra járkálás kevés a kegyelemhez. Ha erről lenne szó, akkor csak a postás és a leolvasó részesülne kegyelemben, más nem. :-)

Ha a megváltás mindenfajta bűnt eltörölt és kegyelem jár utána, akkor nincs miért betartani Isten parancsait, hiszen úgyis megkegyelmezett már mindenkinek a Fia által. Hátradőlünk és várjuk az örök életet. Vagy mégsem? Ugye, van (jóvá)tenni valónk?

Isten kegyelmes, irgalmas és könyörületes. De kár lenne elaltatnunk magunkat azzal, hogy ez nekünk jár. Soha ki nem érdemeljük! Bűnösök maradtunk, mert ha nem így lenne, nem kellene meghalnunk. Jézus Krisztus áldozata az igazi kegyelem számunkra. Mégsem hisznek az áldozat értékében nagyon sokan, sőt gúnyolódnak ezen. Ugyan nekik milyen kegyelem lehet még fenntartva?


Gusev

2012. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

"Remélem érthető a magyarázatom."


Igen, értem én, hogy van egy elfogult teológiai értelmezés, és meg kell hamisítani a Bibliát ahhoz, hogy passzoljon :)

2012. aug. 22. 19:02
 20/45 anonim ***** válasza:
22%
Kedves 19-es.Légy szíves írd meg, hogy milyen bűneink vannak megbocsátva Isten kegyelméből?László.
2012. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!