Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a párom ateista pokolra...

Ha a párom ateista pokolra jutunk?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást,nagyon jó ember a párom,csak nem hisz Istenben.

Én viszont igen.Hiába próbáltam megyőzni,nem ment.utána már nem is akartam korlátozni,hisz ő sem szól bele a hitembe(mind2en 20 évesek vagyubk)De én hiába hívő vagyok nem akarom elhinni hogy egy jó ember nem üdvözülhet:(



2012. febr. 9. 13:53
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező,

"Igen,én is ebben a szerető Úrban hiszek:)Hisz ha valaki örök kárhozatra ítél bárkit mert nem hiszi Őt,akkor hol az irgalom?"

"...Isten miért adott volna nekünk ilyen szerelmet "ajándékba"ha nem akarja h együtt legyünk:)??"


Tévedsz, amikor erre hivatkozol. Az irgalom ott volt, amikor Jézust a keresztre szegezte. Miattad. Hogy újjászülethess, és üdvözülhess.


A bíró vajon nem ítéli-e el a tolvajt, ha lopott, csak mert szimpatikus neki a vádlott? Isten lefektette a törvényeit, hogy aszerint éljünk. Ha mégis átlépjük, milyen irgalom, vagy szimpátia menthetne meg bennünket?


Utóbbi mondatról pedig az jut eszembe: ha a tolvaj sikeresen ellopott valamit, vajon áldhatja-e Istent, mert lehetővé tette számára, hogy senki se kapja el? Az érzelem sohasem igazolja azt, hogy valami helyes, vagy helytelen. A gyilkos ölhet úgy is, hogy élvezi. Az orvos okozhat fájdalmat, miközben életet ment.


Nem bántani akarlak, hiszen miért is tenném? De szeretném, ha végig gondolnád azt is, amit én mondok.

2012. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
37%

Akkor is elfogadnátok a pokol nem létezéséről szóló tanítást, ha tudnátok, hogy ezt a Jehova Tanúi tanítja? És hogy azok, akik ezt itt népszerűsítik, hozzájuk tartoznak (legalábbis részben)?

Gondoltam, megemlítem, mielőtt itt a nádszálak arra hajlanának, amerről a szél fúj.

2012. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
27%

Az igazság attól függ, hogy ki mondja? - érdekes dolgok ezek...

Ja, és nem vagyok JT, és hiszek a pokol (Seol) létében, hiszen minden ember meghal, nem is kell nagy hit hozzá.

2012. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
56%

"Kedves" 72%!


100 hívőből 100 feláldozná magát másokért.

Ezt gondolom te sem gondolod komolyan. Hogy adjak példát is: Mi lesz az önfeláldozók családjával? Ő velük szemben nem önzőség az önfeláldozás ismeretlenekért.



"Sosem láttam még hasonlót sem ateistáknál, akik állítólag ugyanolyan jó emberek"


Akkor nézz utána a Médeicins Sans Frontiéres-nek.

Ugye nem gondolod, hogy ott mindenki hívő? De mondjuk már egy közülük is jobb ember, több önzetlen cselekedetet tesz, mint egy nagyváros teljes papsága.


Kedves kérdező!

Neked azt ajánlom, maradj szíved választottjával, és beszélgess vele ezekről a témákról. Még az is lehet, hogy közös nevezőre juttok.

2012. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
*Ő velük szemben nem önzőség az önfeláldozás ismeretlenekért?
2012. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mindenki hívő-e, de azt sem tudjuk, hogy nem azok.


Ha semmi másra nem jutottunk, csak arra, hogy megértsd, megértsétek, hogy a keresztény nem az, aki annak mondja magát, hanem az, aki úgy él, már megérte. Általánosítasz, amikor egy város teljes papságáról beszélsz, pejoratív értelemben. Természetesen nem ismersz olyan papokat, akik erre rácáfolnának, de lehet, hogy egyáltalán nem ismersz papokat. Ezen felül még az is érdekelne, miért gondolod, hogy a papok keresztények. Szerintem papnak lenni könnyebb, mint kereszténynek. És ezt talán Luther is így gondolta, amikor éppen azok ellen a papok ellen szólalt fel, akiket vélhetően te is emlegettél.

2012. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Továbbá, hogy válaszoljak a kérdésre is. Ha megtennéd, és visszaolvasnál, akkor értenéd, miről beszélek. Mert nem gondolom, hogy arra van szükség, hogy agyonlövessem magam bárkiért is. Élni másokért jobb, mint meghalni. De természetesen ezt is sokan vállalják.
2012. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azt írod hogy párod nem hisz Istenben.


Zsidók 11:6 "Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt....."


Van e pokol? Ez egy jó kérdés. De szerintem az igazi kérdés az hogy a pokol olyan hely e ,ahogyan az emberek többsége elképzeli.

2012. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

72%-nek


Nos, az a helyzet, hogy te nem értesz engem. Tegyük fel, hogy azért egy város teljes papsága között van olyan, aki szerinted is kereszténynek mondható. Bármennyire is jó ember, akkor sem tehet(földrajzi helyzetéből, és foglalkozásából adódóan) annyi önzetlen cselekedetet, nem tehet annyi jót, mint egy orvos, aki az MSF-nek dolgozik mondjuk Ghánában ingyen. Aki tegyük fel, hogy ateista(egész biztosan van ilyen). Ha ebben az esetben az, aki a több, nagyobb jót tette, annak pokolra kell kerülnie a te értelmezésedben pusztán az egészséges szkepszis miatt. Ami véleményem szerint igaztalan.


A kérdésre még nem válaszoltál. Ha van egy keresztény ember családdal, neki mi a helyes döntés? Ha feláldozza magát ismeretlenekért(de ebben az esetben a családja kínlódik a későbbiekben) vagy hagyja az ismeretleneket meghalni? Ami az egyikkel szemben önzőség, a másikkal szemben önzetlenség, és vica versa. Innen kezdve a 100-ből 100 értelmezhetetlen.

2012. febr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 Mirk ***** válasza:

Én részemről befejeztem a vitát 72%-al, úgy érzem elbeszélünk egymás mellett.

Kedves kérdező, azt hiszem bőségesen jutott neked válaszokból, válaszd ki a neked tetszőt:)


ma 00:21: Igazságot írtál.

2012. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!