Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a párom ateista pokolra...

Ha a párom ateista pokolra jutunk?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást,nagyon jó ember a párom,csak nem hisz Istenben.

Én viszont igen.Hiába próbáltam megyőzni,nem ment.utána már nem is akartam korlátozni,hisz ő sem szól bele a hitembe(mind2en 20 évesek vagyubk)De én hiába hívő vagyok nem akarom elhinni hogy egy jó ember nem üdvözülhet:(



2012. febr. 9. 13:53
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
13%

Természetesen az, aki keresztény, az automatikusan jó ember. Ez a definíciója: keresztény= krisztusi. Én ebben az értelemben használom a keresztény szót.


Nem szeretnék vitatkozni arról, hogy ez nem igaz, mert ez az eredeti definíciója. A matematika tanárral sem állunk neki vitatkozni, hogy miért kör a kör, és miért nem a kockát hívjuk úgy:)


De természetesen, én csak szempontokat adok. Azokat, amiket én látok. Nem kényszerít senki, hogy elfogadd. Te döntesz; de nem mondhatod, hogy nem figyelmeztetett erről senki.

2012. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 Mirk ***** válasza:

"Tényleg együtt élsz egy hívővel, vagy csak elméletben mondod? Én láttam már ilyet, és egyáltalán nem annyira könnyű, mint ahogy elmondod. Egyszerű???"


Tényleg. Szoktunk vitázni/beszélgetni sokat, ő is meghallgatja az én mondandómat meg én is az övét.

Mi lenne benne a nehéz?

2012. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
leszögezném:NEM VAGYOK VALLÁSI FANATIKUS.Nem vagyok elvakult,nem ragaszkodom dogmákhoz.a barátom nem csinált semmi égbekiáltó vétket,nem bűnösebb mint én,bár ezt persze az ÚR DÖNTI EL.az én felfogásom szerint ISTEN nem azért adta egyszülött fiát áldozatként értünk mert gyűlöli az embert,és azt akarja,hogy földi létünk siralomvölgy legyen.azt akarja hogy az ember boldog legyen.attól h nem élek aszkétaként,még nem jelenti hogy parázna vagyok,attól hogy néha bulizok nem vagyok erkölcstelen..szerintem az Úr nem bünteti az embert azért mert ÉL,különben nem adta volna Ádámnak és Évának anno az Édenkertet...
2012. febr. 9. 14:55
 24/57 anonim ***** válasza:
30%

Mirk:

Az a nehéz, hogy vannak kérdések, amire a hívő ember csak annyit tud mondani: mert ezt Isten nem engedi meg. Vagy azt: mert Isten így vezet.

Ez nem a racionalitás talaján mozog feltétlen. Hiszen mennyire racionális, hogy valaki feladja a karriert, és másokért éljen? Pl. Böjte atya sikeresnek mondható egy hitetlen értékrend szerint? Se pénze, se csaja, se karrier. Mindenét eladta, hogy másokért éljen. Ez a hit szépsége. És erről semmiféle racionális érv nem vehette volna rá.


Ezt csak példaként mondom. Egy jószívű, értelmes, kedves emberrel tudna együtt élni egy hívő. Ha azt nem zavarja a hit. De ha zavarja, az már más eset. És az, hogy a gyerekeid nem mehetnek templomba, azt hova tennéd? Vagy pl. a Rózsaszín Pitbull? Egy hívő nem tudja azt hallgatni.


Örülök, ha nektek megy, komolyan. Ritka az ilyen. Én azért azt remélem, hogy idővel egy irányba álltok be. Hiszen nagyon nagy áldás és erő abban, ha két ember mindenben egységre jut.

2012. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönök minden választ,akármilyen szemszögből közelít is.

Persze mindenki véleményét tiszteletben tartom.

De szerintem keresztény nem egyenlő jó ember...Aki felvette a keresztséget,és az Úr nevében öl?mert sajnos van ilyen is:(

2012. febr. 9. 14:58
 26/57 Mirk ***** válasza:
78%

"Az a nehéz, hogy vannak kérdések, amire a hívő ember csak annyit tud mondani: mert ezt Isten nem engedi meg. Vagy azt: mert Isten így vezet.

Ez nem a racionalitás talaján mozog feltétlen. Hiszen mennyire racionális, hogy valaki feladja a karriert, és másokért éljen? Pl. Böjte atya sikeresnek mondható egy hitetlen értékrend szerint? Se pénze, se csaja, se karrier. Mindenét eladta, hogy másokért éljen. Ez a hit szépsége. És erről semmiféle racionális érv nem vehette volna rá. "


Nem csak vallási értékrend létezik a világon, különben mindenki, aki nem hívő egy utolsó köcsög lenne. Attól, hogy valaki nem jár templomba nem lesz egyből a megtestesült gonosz.

Azt mondod a hívő embert a hit gátolja meg bizonyos dolgokban, pl.: nem lopok, mert ezt írja a tízparancsolat stb. Szerinted aki nem hisz az képes bármire? Én se vagyok se tolvaj, se gyilkos és nem valami vallás miatt, hanem mert tudom, hogy mi a jó és mi a rossz.

Még valami. Nincs olyan, hogy hívő vagy hitetlen értékrend. Amit írtál, pénz, csaj, karrier, ez nem vallástól függ. A hívők is szeretnének jól élni nem? És a hitetlenek között is van akinek első a család nem igaz?

Másokért élni, ehhez sem hit kell, csak empátia.

Nem szabad általánosítani.

2012. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
Hát úgy oldjuk meg,hogy pl.a párom nem hallgat előttem olyat ami nekem nem tetszik.megmutatta a rózsaszín pitbullt.nem tetszett.akkor hallgatja ha nem vagyok ott.ennyi.ha nagyon akarom eljönne velem a templomba,de nem kényszeriteném.én minden nap imádkozom,néha eémegyek templomba is.De én más embert nem tudok elképzelni magam mellé,ő sem más lányt.remélem ásó kapa nagyharang:)
2012. febr. 9. 15:05
 28/57 anonim ***** válasza:
Mindenki meghal, a Pokol meg a halállal szinonim, néhol Sírnak is van fordítva. Tehát a kérdésedre a válasz igen. De te is oda jutsz, nincs kivétel, az emberek egyszer meghalnak, utána az ítélet (feltámadás)
2012. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:
de akkor miért a kénköves pokol elterjedt az egyházban?
2012. febr. 9. 15:11
 30/57 A kérdező kommentje:

És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten.

2012. febr. 9. 15:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!