Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a párom ateista pokolra...

Ha a párom ateista pokolra jutunk?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást,nagyon jó ember a párom,csak nem hisz Istenben.

Én viszont igen.Hiába próbáltam megyőzni,nem ment.utána már nem is akartam korlátozni,hisz ő sem szól bele a hitembe(mind2en 20 évesek vagyubk)De én hiába hívő vagyok nem akarom elhinni hogy egy jó ember nem üdvözülhet:(



2012. febr. 9. 13:53
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
nem tudom,ez a magyarázat elég meggyőző,hisz ha Isten a szeretet,akkor miért kínozná teremtményeit.DE:FELMERÜL A KÉRDÉS:akkor mindenki azt csinál amit akar?egy gyerekgyilkos sorsa ugyana,mint az enyém?
2012. febr. 9. 14:26
 12/57 Mulder614 ***** válasza:
17%

Egy szerető Isten tényleg nem fog senkit sem kínozni!

Lehetőséged van arra hogy TE örökké élhess, viszont egy gyerekgyilkos meghal. Nem elég büntetés? Az ilyen ember számára nincs remény a feltámadásra.

Prédikátor 9:5: „az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak."

A bibliában választ találsz mindenre...

2012. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 Mirk ***** válasza:

Egyet mondok neked:

Az aki megszakítaná a kapcsolatát élete szerelmével a vallás miatt az hitvány, rossz ember. Te még nem tartasz itt úgy látom, ne is menj tovább ezen az úton. Hagyd az üdvözülést, ha van is ebben az életben nem számít. Ebben az életben legyetek boldogok, a problémákat, vitákat meg lehet beszélni.

2012. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
17%

OFF

Mk 9,48 - ahol férgük nem pusztul el és a tűz nem alszik el."

ON


Kedves Kérdező

nagyon naiv vagy. Óvnálak attól, hogy ilyen kapcsolatba menj bele.

Azt mondod rendes. Biztosan jól ismered? Egy meleg szobában teázgatva mindenki rendes, de ha saját magáról van szó, akkor már nem az. A Biblia világosan mondja, hogy CSAK az újjászületett ember természetéből hiányzik a bűnös, önző hozzáállás, amit tapasztaltam is sokszor az életben.

Az első pillanatban, amikor előnye származik belőle, átlépi az erkölcsi korlátokat. Ez törvényszerű, sajnos, és nem sározni akarom. Ha nem lenne igazam, mindenkinek jobb lenne.

2012. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 Mirk ***** válasza:
77%
Én pedig óvnám a társadalmat a vallási fanatikusoktól.
2012. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Mirk,


mégis, hogyan tudnál hitetlenként együtt élni egy hívővel? Kizárja egymást. Neked is rossz lenne, és neki is, nem igaz?

Tehát a megoldásod az lenne, hogy adja fel a hitét, különben rossz ember. Hol a tolerancia, és az egyéni szabadság, amit máskor hangoztatni hallok? Neki nincs joga meggyőződése szerint élni?

Mi van, ha ugyanezt várná el az ateista párjától? Adja fel az ateizmusát, térjen meg, és éljenek boldogan. Lehetséges volna? Még inkább lehetséges volna így békében élni.


Tehát ha jól értem, vagy egyiknek, vagy a másiknak fel kell adnia a meggyőződését, különben nem járhatnak egy úton.

2012. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 Mirk ***** válasza:
93%

Együtt élek egy hívővel.

Nincsenek problémáink.

Ezt hívják toleranciának ami talán hozzá is tartozna a keresztényi magaviselethez. Én nem próbálom megtéríteni őt és ő se engem.

Ilyen egyszerű.

2012. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 yuda ***** válasza:
22%

Jézus a szolgálata idején elég aprólékosan elmagyarázta ki mehet be Isten országába. Egyik hangsúlyos történet a Nikodémusszal való beszélgetés. Beollózom:

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.


Ebből először is magadat vizsgáld meg, valóban megvolt ez a két keresztség neked? Tudod miről van itt szó?

Víztől és Szentlélektől!

Mindkettő ki van fejtve az újszövetségben.

Ennél többet nemigen mondhat neked senki, de aki él, van reménysége. A párod is megtérhet, megbánhatja a bűneit, te magad is.

Van olyan ember, aki egész életében Istennel jár, élete vége felé elfordul tőle és a gonoszak sorsa jut neki és vannak olyan bűnös emberek, akik utolsó pillanatban térnek meg Istenhez és fogadják be Jézust a szívükbe és az igazak része jut nekik.

2012. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
24%
Tényleg együtt élsz egy hívővel, vagy csak elméletben mondod? Én láttam már ilyet, és egyáltalán nem annyira könnyű, mint ahogy elmondod. Egyszerű???
2012. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
kedves utolsó:nem hinném hogy a párom rossz ember lenne,mivel 3 éve vagyunk már együtt,azért valamennyire csak megismertem ez idő alatt.Nekem ő az életem szerelme,a legdrágább kincs.nem kívánhatnék jobbat.SOHA NEM HAGYNÁM EL.ez az egy dolog zavar benne,meg ez a hülye kijentése,h a gyerekünk majd nem járhat templomba.Viszont abban benne van h az esküvőnk majd templomi legyen.és igen szerintem is rossz ember aki elhagy egy másikat ezért.Másik:Én nem hiszem hogy azért lenne alapból erkölcstelen,mert nem vallásos.ez nem igy van,hisz az h valaki keresztyén,nem jelenti azt h jó ember is,ugye??
2012. febr. 9. 14:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!