Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
 341/557 A kérdező kommentje:

Az lenne még a kérdésem, hogy viszonyulnál egy Tanú testvéredhez, aki nagyon jó kapcsolatot ápol egy világival? A nagyon jó kapcsolat legkedvesebb barátnő, vagy olyan ember, akivel később párkapcsolatra, házasságra lépne.


Egy tanú testvér, akinek legkedvesebb barátnője egy világi, akivel nagyon jó kapcsolatot ápol? Ha a közelében lennék, esetleg próbálnák hatni rá, hogy felismerje, nagyon síkos útra lépett, és keserű következményei lehetnek a dolognak, talán még nem késő észheztérni.

(Ha nem kielégítő a válaszom, azért elégedj meg vele.)


“csak egy mennyei királyság lesz szerintetek és a Földön nem lesz Isten Királysága? “


A királyság áldásai a földre is kiterjednek (Efézus 1:10) De ha nem érted, akkor olvass a kiadványainkból.


“>Az attól függ, melyik oldalról kínálod neki a kakaós nápolyit.


Ha egy ilyen egyszerű kérdésben is figyelmetlen vagy, nem gondolod, hogy más, komolyabb témákban is félrevezethetnek?


kakastojás :)


Üdv,

Tamás “


Tréfának vettem a kérdésedet, de hogy te ebből az én figyelmetlenségemre következtetsz, én meg arra, hogy nem tiszteled a kérdezőt, úgy hogy keress más szórakozást magadnak!


“Nem tudom, hogy mi jár a fejedben, válaszolhatnál kicsit érthetőbben, konkrétan a kérdésekre válaszolva: “

Neked már nem, kakastojás! Mással szórakozzál!


“egyedül a Bibliához fordul, habár 10 éven keresztül értette a Bibliát, a tapasztalatunk azt mutatja, hogy 2 éven belül sötétségbe kerül. “


Ez a hitehagyottakra mind a mai napig teljes mértékben jellemző, és nem is kell két év hozzá!


“Ha folyton változnak a tanítások nálatok, honnan veszitek, hogy most az igazságban hisztek? “


Ostoba vagy és kötözködő, a Biblia alapjait sem értetted meg, és idejössz oktatgatni másokat. Nem válaszolok többet, mivel méltatlan kérdéseidre nem vagy méltó, hogy válaszoljanak rá.


“Ef 4,4

"Egy a test és egy a Lélek, miképpen elhívatástoknak egy reménységében hívattatok el is"


Tehát ha egy a Test, akkor egy a reménység is.


A Biblia sehol nem tanít kétosztályos megváltást. Azt tanítja, hogy akik Krisztuséi azok mindig ott lesznek ahol Ő.


És azt sem tudjátok, hogy Jézus hol lesz az 1000 év alatt???


Kár a karaktereket rátok vesztegetni. Ha a kérdező, és az ide író JT-k őszintén keresnék Istent megtalálnák.


De ha így folytatjátok a bűneitekben maradtok.

Az Efézus 4:4: “ elhívatástoknak egy reménységében hívattatok el “ a felkenteket szólítja meg, aki mennyei reménységben hívattak el, (Zsid 3:1), de ez még nem zárja ki az eljövendő lakott földön élők földi reménységét. (Zsid 2:5, Vida) “ha így folytatjátok a bűneitekben maradtok.”


Te azt írsz le ami akarsz, de majd számot adsz a dilettáns és ostoba kijelentéseidről. “De mondom néktek: Minden hivalkodó beszédért, a mit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján.” (Máté 12:36)

Ne írogass többet, mert én nem reagálok rá!


“Azt szeretném kérdezni, hogy miért mondjátok a tanúknak,hogy nem ők felelnek azért amit a prédikáló munkájuk során tanítanak ? Természetesen nem saját tanításra gondolok, hanem az Őrtorony társulat által kiadott kötelező tanításra.

Én azt értem ez alatt , hogy mindenkinek a saját beszédéért kell felelnie az Isten előtt, de itt ebben az esetben ilyenről szó sincs, mivel ez nem a sajátja.

Kérdésem az hogy a társaság kiáll a tanúkért a számonkérés napján?


Ha az Őrtorony üdvösségből kizáró tanítást tanítana, akkor mások üdvösségét tenné tönkre, akik hallgatnak rájuk. Hogy ki kiért áll ki, nincs jelentősége. Ugyanígy, ha a többi keresztény egyház üdvösségből kizáró tanításokat tanít (márpedig a háromság dogmája is az!), akkor ezzel azok kárhozatát okozza, akik hallgatnak rájuk. Mindenkinek a maga felelőssége, hogy milyen tanítást és meggyőződést követ. Nekem meggyőződésem, hogy Jehova Tanúi nem tanítanak üdvösségből kizáró tanítást, ezért vagyok közöttük!

2012. jan. 19. 20:12
 342/557 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező: Én szóltam.


Isten legyen irgalmas hozzád. 2 Tim. 3:5-9


/1. Korintus 2:15:

A szellemi ember azonban mindent megítél, de õ senkitõl sem ítéltetik meg./

2012. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 343/557 A kérdező kommentje:

“bármilyen dátumot ki lehet számolni...Russel a nagy piramisból számolta... “


Ha voltak téves dolgok, akkor azok csak arra voltak jó, hogy bebizonyítsák alázatosságukat, hiszen ahogy az idő haladt előre, tisztult a megértés, a tanítás, a kivitelezés. Hiszen készek voltak változtatni.


De ha valaki veled kapcsolatban azt emlegeti, hogy csecsemőkorodban hányszor becsináltál, és bűzt árasztottál, akkor felvetődik a kérdés, hogy az illető nem-e akar lejáratni, hiszen nem a mai énedből ítél, hanem abból az időből, amikor még nem voltál kiforrott egyéniség?! Szövegedből ítélve lehet, most éppen te vagy az, aki másokat hasonló alapállásból akar lejáratni. Ne írkálj ide többet rosszindulatú megjegyzéseket!

2012. jan. 19. 20:24
 344/557 anonim ***** válasza:
90%

"Egy tanú testvér, akinek legkedvesebb barátnője egy világi, akivel nagyon jó kapcsolatot ápol? Ha a közelében lennék, esetleg próbálnák hatni rá, hogy felismerje, nagyon síkos útra lépett, és keserű következményei lehetnek a dolognak, talán még nem késő észheztérni."

Most örülök, hogy nem ismered a legjobb barátnőmet.

2012. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 345/557 A kérdező kommentje:

"Isten legyen irgalmas hozzád. 2 Tim. 3:5-9 "


Hozzád ne? Te nem vagy rászorulva?

2012. jan. 19. 20:27
 346/557 A kérdező kommentje:

"Most örülök, hogy nem ismered a legjobb barátnőmet."


Elég ha Jehova Isten ismeri, és ha nem az útján jártok, nem lesz áldás a kapcsolatotokon, annak vége pedig a keserű kijózanodás.

2012. jan. 19. 20:30
 347/557 anonim ***** válasza:
93%

"Elég ha Jehova Isten ismeri, és ha nem az útján jártok, nem lesz áldás a kapcsolatotokon, annak vége pedig a keserű kijózanodás."

Már miért lenne keserűség? Neki megvan a saját nézete, nekem is a sajátom, nem zavarjuk egymás vizét. A barátság nem hitből kell, hogy eredjen, és nem szükséges hozzá, hogy én is azt az utat járjam mint ő. Ha ez kellene hozzá, hogy nagyon jó kapcsolatot ápoljunk, elszigetelt lenne, és elszigetelődne. A nyíltság fontos kellene legyen, hiszen egy nem Tanú is lehet értékes, szeretnivaló ember, akit érdemes megismerni, és közeli jóbarátnak fogadni.

2012. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 348/557 A kérdező kommentje:

"egy nem Tanú is lehet értékes, szeretnivaló ember, akit érdemes megismerni, és közeli jóbarátnak fogadni."


Jehova tanúinak Isten szemszögéből kell nézniük a dolgokat, ha szeretnék elnyerni Isten tetszését. Te Isten tetszését szeretnéd elnyerni vagy a barátnődét? Vagy mindkettőét? Van amikor a kettő együtt nem megy.

2012. jan. 19. 20:52
 349/557 anonim ***** válasza:
90%

Hogyan és miért kellene megítéli az embert, gúzsba köti, szabad akaratot csak látszólagosan adva, beszabályozva és elhidegítve azoktól, akik mellett partnerek lehetnének?


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én nem hiszek egyik istenben sem, és nem akarok senkinek megfelelni. A saját magam módján, a megfelelő értékeket viselem is vallom, nem vagyok rossz, nem teszek, és ellenzem a helytelent. Vallás nélkül is lehet értékes az ember.

2012. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 350/557 anonim ***** válasza:
90%

Én egy tényről írtam, nem vádaskodtam.


Ha a gyökér szent, az ágak is azok. Ha az elején okkultizmus van, akkor mire számítasz?


Ha most eltekintek a hamis próféciák tömkelegétől -mondván - csak nagyon "lelkesek voltak" ettől az okkultizmustól nehéz nem tudomást venni.


A fejlődést pedig nem látom. Istenkáromlást látok, és antikrisztusi Istentagadást látok a tanításaitokban.


Ezzel nem a tanúkat vádolom. Kicsit paranoiás vagy. Nem az emberek tehetnek erről. A tanításotokról van szó, nem az emberekről, vagy azok bűneiről

2012. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!