Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
 331/557 anonim ***** válasza:
92%

Ezt én is lefordítottam [sok más Russell idézet mellett]:


"Ha az "Írástanulmányok" hat kötete gyakorlatilag a Biblia témák szerint elrendezve és Bibliaidézetekkel alátámasztva, akkor talán nem jogtalanul nevezzük a köteteket - 'A Biblia'-nak, rendezett formában. Ez azt jelenti, hogy ezek nem csupán tanulmányok a Bibliáról, hanem gyakorlatilag maga a Biblia... Továbbá, nem csak azt látjuk, hogy az emberek nem érthetik meg az isteni tervet a Biblia egyedüli tanulmányozásával, hanem azt is látjuk, hogy ha valaki lerakja az "Írástanulmányok"-at ... miután 10 évig tanulmányozta azokat - ha valaki félreteszi azokat és figyelmen kívül hagyja és egyedül a Bibliát olvassa... a tapasztalatunk azt mutatja, hogy 2 éven belül sötétségbe jut. Másrészt, ha valaki csak az "Írástanulmányok"-at olvassa annak hivatkozásaival, és egy oldalt sem olvas a Bibliából, az a fényességre jut a két év végére.

(Őrtorony, 1910. szeptember 15.)

[link]


illetve:


“Ha az Írástanulmányok hat kötete gyakorlatilag a Biblia tematikusan elrendezve, megadva a bizonyító bibliai szöveget, akkor nem helytelen a köteteket ‘rendezett formátumú Bibliának’ nevezni. Ez azt jelenti, hogy [a hat kötet] nem pusztán kommentár, hanem gyakorlatilag maga a Biblia. (…) Továbbá, nem csak hogy úgy találjuk, az emberek magának a Bibliának a tanulmányozásával nem láthatják meg az isteni tervet, de azt is látjuk, hogy bárki, aki félreteszi az Írástanulmányokat, még ha használta is azokat, miután megismerte őket, miután azokat tíz éven át tanulmányozta — ha azután mégis félreteszi és figyelmen kívül hagyja őket, és egyedül a Bibliához fordul, bár tíz éven át értette a Bibliát, a mi tapasztalatunk azt mutatja, hogy két éven belül sötétségbe jut. Másfelől, ha pusztán az Írástanulmányokat és annak utalásait olvasta volna, és egy oldalt sem olvasott volna magából a Bibliából, világosságban lenne annak a két évnek a végére, mert az övé lenne az Írások világossága” (Charles T. Russell)


Őrtorony, 1910. szeptember 15., 298. oldal

[link]


További idézetek Russelltől:

[link]

2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 332/557 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Jehova Tanúi!


Hogyan alkalmazzátok ti az alábbi Igéket a gyakorlatban?


"Mindent megpróbáljatok; ami jó, azt megtartsátok!" 1 Thess 5:21


"Ezek pedig nemesb lelkűek valának a Thessalonikabelieknél, úgymint kik bevevék az ígét teljes készséggel, naponként tudakozva az írásokat, ha úgy vannak-é ezek." Csel 17:11


Van nálatok bármilyen lehetőség arra, hogy kérdéses tantételeket megvitassatok? Mi van akkor, ha esetleg bizonyos kérdésekben nem értetek egyet a hivatalos állásponttal? Számos példa van arra, hogy változtak a tanítások nálatok. Akár úgy, hogy egyszer A-t tanítanak, majd később B-t, majd ismét A-t, stb. Mi van akkor, ha most felfedezel valamit Isten Igéjéből, ami nem egyezik meg a Társulat tanításával, de pár év múlva mégis azt fogják már tanítani? Van bármilyen lehetőség arra, hogy ilyet felvessetek? Ha folyton változnak a tanítások nálatok, honnan veszitek, hogy most az igazságban hisztek? Szabad most nektek másban hinni, mint amit az Őrtoronytól kaptok, vagy teljesen attól függtök, ami a Vezető Testületen keresztül érkezik hozzátok? Mi van akkor, ha nem mégsem jó ez a "csatorna"? Teljesen rábízzátok az életeteket 7 emberre? Akkor ti most Istentől függtök, vagy 7 embertől? Hol támogatja Isten Igéje ezt a teljes kiszolgáltatottságot, miközben azt mondja, átkozott az, aki az emberekben bízik?


Üdv,

Tamás

2012. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 333/557 anonim ***** válasza:
0%

Látod Tamás, amit Russell mondott 100 éve, az részben rád is vonatkozik!

Nem elég, hogy Russell írásából, életművéből önkényesen és természetesen MANIPULATÍV szándékkal KIRAGADSZ egy kis részt (rosszindulatú és manipulatív, mivel Russell világosan kinyilvánított hitét akarja megcáfolni és befeketíteni), de azt is félremagyarázod, amit bemásoltál.


Tudod miért vonatkozik rád is? Mert a Biblia magában neked sem ért sokat. Persze nem tudom, hogy használod-e és hogyan, milyen szellem szerint fogadod/vagy nem fogadod el a benne lévő dolgokat.


Russell éppen arra hívta fel a figyelmed, hogy a Bibliatanulmányozás egy igen felelősségteljes, ŐSZINTE és komoly KUTATÓ munka, mely nem csak abból áll, hogy minden hozzáértő segítség nélkül, magadnak olvasgatod, mert ennyi NEM ELÉG. Ebből csak egymásnak ellentmondó, zagyva Írásmagyarázatok születnek.


Ha van megbízható segédeszköz, akkor a Biblia számodra nem lesz csukott könyv.

Viszont ha nem KIRAGADOTT manipuláció lenne ez a megmozdulásod, akkor látnád, hogy Russell még véletlenül sem a Biblia használat ellen buzdított, hanem példálózott. Tisztában volt vele és mindenkor le is szögezte, hogy létfontosságú könyv a Biblia ihletett szava, de azt is tudta, hogy azt milyen aljas módon ki is forgatják (ebből a fordítók is kiveszik a részüket) és ezért mondta azt, hogy aki nem ragaszkodik a megbízható segítséghez, hanem visszatér a hamis értelmezésekhez, akkor rosszul jár.


"A kérdésem az, hogy ha a Biblia elfordít valakit a szervezetetektől (hosszú ott töltött idő után is!), nem azt bizonyítja, hogy a tanításaitok alapja nem a Biblia?"


Nem a Biblia fordít el, hanem annak ezerféle hamis értelmezése, ami annak köszönhető, hogy egyéni spekulációkat visznek bele a magukat önállósító emberek. Mit gondolsz, miért lett mára több tízezer-féle variánsa az egy igazságnak???


"Továbbá, nem gyanús nektek az, hogy gyakorlatilag azt állította Charles Russel, hogy a Bibliára nincs is szükségetek?"


NEM GYANÚS, mert ő nem ezt tanította! Kiragadott manipulációt ismételgettek ármánykodó módon, bocsika.

2012. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 334/557 anonim ***** válasza:
92%

Ef 4,4

"Egy a test és egy a Lélek, miképpen elhívatástoknak egy reménységében hívattatok el is"


Tehát ha egy a Test, akkor egy a reménység is.


A Biblia sehol nem tanít kétosztályos megváltást. Azt tanítja, hogy akik Krisztuséi azok mindig ott lesznek ahol Ő.


És azt sem tudjátok, hogy Jézus hol lesz az 1000 év alatt???


Kár a karaktereket rátok vesztegetni. Ha a kérdező, és az ide író JT-k őszintén keresnék Istent megtalálnák.


De ha így folytatjátok a bűneitekben maradtok.

2012. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 335/557 anonim ***** válasza:
94%

Azt szeretném kérdezni, hogy miért mondjátok a tanúknak,hogy nem ők felelnek azért amit a prédikáló munkájuk során tanítanak ? Természetesen nem saját tanításra gondolok, hanem az Őrtorony társulat által kiadott kötelező tanításra.

Én azt értem ez alatt , hogy mindenkinek a saját beszédéért kell felelnie az Isten előtt, de itt ebben az esetben ilyenről szó sincs, mivel ez nem a sajátja.

Kérdésem az hogy a társaság kiáll a tanúkért a számonkérés napján?

2012. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 336/557 anonim ***** válasza:
4%

Kedves Tamás!


Ti teljesen félre értitek a társulat szerepét. Én tanú vagyok, de nem a társulatot követem, hanem Jézus Krisztust, mert mikor prédikálni megyek és tanítványt képezni, akkor a ennek a szentírási parancsnak teszek eleget.


Máté 28:19 Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, 20 tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."


Mert a II. világháború alatt, mikor a tanúknak megszakadt a kapcsolatuk a társulattal, akkor engedelmeskedtek a Mt 28: 19, 20- nak. Vagyis nem Russelt és másokat követtek és követnek, hanem Jézus Krisztust.

2012. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 337/557 anonim ***** válasza:
0%
A semmitmondó és bizonyitatlan vádaskodás helyek, mikor lesz egy köztetek, akí elismer akárcsak egy alaptalan vádat is?
2012. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 338/557 anonim ***** válasza:
92%

Elmondom, miért helyes a 607-es dátum:


Egyetlen oka van, ez pedig az, hogy elvezet 1914-ig.


Más, azaz bibliai, vagy történelmi helyessége nincs...

2012. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 339/557 anonim ***** válasza:
0%
Ez lenne az oka 1914-nek? Tehát akkor az okozat okozza az okot? Pedig ha jó előre ki lehetett számolni ezt a dátumot a bibliából, akkor a kritikák valahol sántítanak.
2012. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 340/557 anonim ***** válasza:
92%
bármilyen dátumot ki lehet számolni...Russel a nagy piramisból számolta...
2012. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!