Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mint ha tudta volna,...

Isten mint ha tudta volna, hogy egyszer vita tárgya lesz az evolúció ezért kijelentette, hogy minden állatott saját neme és faja szerint teremtett nem pedig egymásból. Lehet hinni Istennek és ezek szerint nincs evolúció?

Figyelt kérdés

Szerintem itt pontot is tehetünk a vita végére mert egyértelmű számomra, hogy nem egymásból fejlődtek ki az állatok.


„Aztán azt mondta Isten: 'Hozzon a föld élő lényt az ő faja szerint: haszonállatokat, csúszómászókat és vadállatokat, mind az ő faja szerint.' És úgy lett. És megteremtette Isten a vadállatokat az ő faja szerint, és a haszonállatokat, és minden csúszómászót a földön, MIND AZ Ő FAJA szerint,." (Teremtés 1:24-25)



szept. 17. 13:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 A kérdező kommentje:
A Biblia nem használja az „ősember” vagy „Neander-völgyi ember” kifejezéseket, és a Biblia szerint sosem éltek a földön „prehisztorikus” emberek. A „prehisztorikus” szó „történelem előttit” jelent. Az a feltevés áll mögötte, hogy a bibliai teremtéstörténet puszta kitaláció, mert olyan eseményekről is tudósít, amelyek még az ember megjelenése előtt (azaz a teremtés első öt napja alatt) történtek. A Biblia egyértelműen azt tanítja, hogy Ádám és Éva teremetésük pillanatától fogva tökéletes emberek voltak, és nem holmi alacsonyabb osztályokból fejlődtek ki.
szept. 17. 19:56
 32/109 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor a Biblia beszámol egy nagyszabású földi katasztrófáról: az özönvízről is (1Móz 6-9), melynek során nyolc embert leszámítva teljességgel elpusztult a civilizáció, s az emberiségnek mindent elölről kellett kezdenie. Egyes tudósok úgy vélik, hogy az emberek ebben az időszakban lakhattak barlangokban és használhattak kőből készült szerszámokat. Ezek az emberek nem voltak primitívek, csupán nincstelenek, és semmi esetre sem voltak félmajmok. A fennmaradt fosszíliák meglehetős biztossággal támasztják alá, hogy az úgynevezett „ősemberek” valójában barlangokban élő igazi emberek voltak.
szept. 17. 19:57
 33/109 A kérdező kommentje:
többet nem akarok írni az ősemberről. Az ősember vitát ezennel lezártnak tekintem, bár most olvasgattam a teológiai magyarázatott és majdnem meggyőztem magam sőt nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy valami nagyobb terv részeként létezhettek, de erre még alszom egyet
szept. 17. 20:01
 34/109 anonim ***** válasza:
76%

#31-32


A forrásod elfelejtetted odaírni. :)


Ez az, innen másoltad a szöveget:


[link]

szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 A kérdező kommentje:
Isten teljesen kifejlett, kommunikációra, társas kapcsolatokra és fejlődésre képes emberré teremtette Ádámot és Évát (1Móz 2:19-25; 3:1-20; 4:1-12).
szept. 17. 20:03
 36/109 A kérdező kommentje:
de onnan
szept. 17. 20:03
 37/109 A kérdező kommentje:
szerintem tök mind1 mi a forrás, egyébként a got questions a hívők körében egy teljesen elfogadott és megbízható forrásnak tekintik.
szept. 17. 20:06
 38/109 Potyondi Gergely ***** válasza:
7%

Ha az antikrisztus természetfeletti jelekkel próbálná bizonyítani az evolúciót, az sem számít megkérdőjelezhetetlen bizonyítéknak.

Ha a sátán se képes megkérdőjelezhetetlen bizonyítékkal előállni, akkor az emberek főleg nem.


Senki se provokálja azokat a keresztényeket, akik nem hisznek az evolúcióban. Szerintem is zárjuk le a vitát.

szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
76%

#37


Nekem gotquestions.org egy neoprotestáns oldalnak tűnik... Lehet, bizonyos cikkeit minden hívő elfogadja, de pl. az ilyen evolúciótagadó cikkeket aligha fogadja el minden hívő:


"Evolúció igen, kreacionizmus nem: egy, a Vatikán által szervezett konferencián a meghívott teológusok félreérthetetlenül leszámoltak a fundamentalista evolúciótagadókkal."


Forrás: [link]


Vagy itt van például ez a cikk, ami 66 könyvből állónak mondja a Bibliát:


[link]


Ezt maximum protestánsok fogadhatják el. Egy katolikus vagy ortodox keresztény nem értene egyet vele.

szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 Tevenyereggyarto ***** válasza:
65%

Bele lehet folyni ezredjére is egy újabb “evolúció vs. teremtés” vitába, de aki teszi az tartsa észben ,hogy ez jó eséllyel nem arról van szó ,hogy az evolúciótagadó félnek lennének valós, tudományos kifogásai az evolúció ellen s tényleg szeretné megérteni (ahogy az itt is látható a Kérdező vagy semmilyen vagy ChatGTP-szagú válaszai alapján) és pusztán annak meg-nem-értése az oka a tagadásának (bár van ilyen is). S ez érthető is hisz az evo alapjai nem bonyolultak, bizonyítékokkal meg tele a padlás, arra sem lehet panasz 🤷

Pont nemrég volt ezzel kapcsolatban kérdés s tartom magam az ott megfogalmazottakhoz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Szóval ha valaki nagyon szembe akarja állítani valamivel a keresztény teremtéstörténetet akkor állítsa a többi vallás teremtéstörténetével s vitázzon azok híveivel. Hit hit ellen, így sokkal kiegyenlítettebb lenne.

szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!