Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a 4. századtól van...

Csak a 4. századtól van Szentháromság, előtte (Jézus megfeszítése után 300 éven keresztül) mi volt a nézetük?

Figyelt kérdés
júl. 14. 10:37
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
56%

"Az apostoli atyák körében még csak távolról sem volt ilyen felfogás, illetve elképzelés”


Biztos, hogy ezt a "New Catholic Encyclopedia" idézi?

Be tudnád nekem linkelni az eredeti szöveget?

Ez ugyanis eléggé "jehovatanús" stílus, és aligha írhatott volna ilyet egy katolikus enciklopédista.

Azt kijelenteni ugyanis, hogy apostoli atyáknál távolról sem volt ilyen felfogás, egyértelműen a történelmi tények elferdítése. Antiochiai Szent Ignác 7 levelében többször meg van vallva Krisztus istensége:


[link]

júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
27%

Jehova Tanúi az idézeteket soha nem ferdítik el, ezt csak azok állítják, akiknek személyes sértés, hogy ez így van.

Hiszen csorbul az a tanítás amit elhitettek vele, és nem érdekli, vagy nem tud róla, hogy a Bibliai próféciák alapján, a Katolikus és egyéb vallás, soha nem volt Isten választott népe, vagy imádata.

júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
58%

#12

Helyesbítve, ezt azok állítják, akik utána is néztek a tanúk által használt idézetek kontextusainak. Én is megtettem már nem egyszer, mondjuk én tudományos témakörben, és gyakorlatilag pont az bizonyosodott be, hogy épp az a ritkaság, hogy a tanúk egy idézetet nem kontextusból kiragadva, hamis jelentést belemagyarázva használtak.

Mint pl Pasteur kijelentése, miszerint "Élő csak élőből jöhet létre", amivel a tudós a spontán generáció elképzelését cáfoló kísérleteit summázta. Ehhez képest a tanúk hazug módon úgy használják tőle ezt az idézetet, mintha ez az abiogenezisre is vonatkozna, elhallgatva azt a ténst hogy Pasteur soha életében nem is foglalkozott ezzel a témakörrel, a kíséreletinek, ennélfogva a kijelentésének sem volt semmi köze ahhoz.

júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
20%

13

Pasteur Kísérleteket végzett annak megállapítására is, hogy vajon a parányi életformák keletkezhetnek-e önmaguktól. Ennek az eredményeként jelentette ki. Pasteur kimutatta, a beszennyeződéstől védett, fertőtlenített vízben nem alakulnak ki még parányi baktériumok sem.

Ezért írta azt 1864-ben: „a körülöttünk levő élet önmagától, élettelen anyagból való keletkezésének tana soha többé nem heveri ki azt a halálos csapást, amelyet ezek a mindennapi, egyszerű kísérletek mértek rá.”


Vagy is Élettelen anyagból még egyetlen kísérlet sem hozott létre életet.

júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
44%

#14

Igen, pont az ilyen ferdítésekre, hazugságokra gondoltam.

júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

Ebben tévedsz, azóta volt ilyen kísérlet, több is.

Pasteur csak azt cáfolta, hogy ilyen naponta történne (mivel akkoriban volt ilyen elképzelés is).

júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
44%

Élettelenből élőt hoztak létre?


Kizárt.

Csak a már meglévő anyagokból esetleg, amit már valaki létrehozott.

júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
37%

"Élettelenből élőt hoztak létre?"

Definiáld az elő és az élettelen fogalmát!

júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
64%

A természettudománynak nincs olyan hivatalos tanítása, hogy élő csak élőből jöhet létre, ez csak a neoprotestánsok vágyvezérelt ferdítése, nem pedig tudományos tény.

Azok alapján amit tudunk, a kémiai evolúció megengedi az élet spontán keletkezését.


A JT-i ferdítéséről meg annyit, hogy olvastam már, hogy valahol, hogy az Őrtorony elferdítve idézett valamit, amit nem csodálok, hiszen a Tanúk nem fognak utána nézni a Társulat forrásainak, mivel megbíznak benne. A ferdítés meg azért is hihető, mivel még a saját szentírás-kiadásukban is bizonyítottan van ferdítés. Az viszont nem hihető, hogy egy katolikus enciklopédista olyasmit ír, hogy távolról sem volt az apostoli atyáknál háromság hit.

De, hogy JT-i okoztak már bajt a forrás önkényes használatával, arról áljon itt egy példa:


[link]


"ezt csak azok állítják, akiknek személyes sértés, hogy ez így van."


Nem csak azok állítják, én ugyanis lényegében ateista vagyok. Semmiféle személyes sértés nincs, a feltételezhető forrás és történelemhamisítás viszont zavar.

júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
56%

Még valami:


Ha jól emlékszem, valamelyik Tanú korábban is idézett valamilyen enciklopédiát, amiben valami olyasmiről volt szó, hogy a 2. századtól nincs csodákba vetett hit a keresztényeknél (bocsi, nem tudom most szó szerint idézni).

Kiderült, hogy ez sem igaz.

Milyen érdekes, hogy a Jehova tanúi által idézett enciklopédiák ilyen pontatlanok.

Vagy nem arról van szó, hogy az Őrtorony szándékosan idézi pontatlanul az enciklopédiákat?

Ki tudja...

júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!