Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van a szentháromság...

Mi értelme van a szentháromságnak, ha egy az Isten?

Figyelt kérdés

jún. 10. 23:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 Veteránmacska ***** válasza:
17%
Az, hogy van Istennek Lelke 1 mer lélek, Szemèlye- atya 2, itt volt emberkènt a földön- Jézus 3, valahogy így kell definàlni a háromság foggalmát!
jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
79%

Az ételme az, hogy Isten ilyen. Nem kell ehhez külön indok, hogy miért ilyen Ő.

Amúgy attól, hogy 1 Isten, még három személy, aki egyszerre három különböző módon tevékenykedik. Pl. Nem az Atya testesült meg, hanem a Fiú. Ezen kívül egymáshoz is különböző viszonyban vannak. Pl. Az Atya nem származik senkitől, de a Fiú az Atyától minden időknek előtte született. (Mindem idöknek előtte, vagyis nincs kezdete a születésének.)

jún. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
70%
Az 1-es definiciója nem jó, vagy én nem értem jól, amit ír.
jún. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Kérném az olyan kijelentéseket mellőzni, hogy "Isten ilyen", ugyanis vannak olyanok, akik szerint nem ilyen. Szóval az "úgy gondolom", vagy az "úgy gondoljuk a hívő társaimmal" a helyes kijelentés.
jún. 11. 06:08
 5/56 anonim ***** válasza:
56%

Az Isten egy lény,3 megnyilatkozásban:


1.Atya,a mindenható "Vagyok".


2.Fiú,Aki testté lett,hogy meghalhasson értünk.(100%-ban embet és 100%-ban isten)


3.Az Isten mindenütt jelenlévő szellemisége.


Tökéletes akarati egységben létezik a 3 megnyilatkozás. Az Atya teljességét képtelen elviselni a bűnös ember. Még Mózes semm láthatta Őt.

jún. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
0%

Az eredeti megfogalmazás igy szólt: Atya, Fiú és Anya.

A katolikus egyház kivette a női principiumot, nem fért bele az elképzelésébe.

jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

7 Jégszív

Ha nem világos a kérdés, akkor kérdezz rá, de ne írj olyat, ami nem lehet válasz. Mivel azt írtam, hogy "egy az Isten" ezért gondolhattad volna, hogy értek valamit az Isten fogalom alatt. Ha neked az Isten szó nem mond semmit se, akkor kérlek ne szólj hozzá ehhez a kérdéshez. Ha az ateista hitedet hangoztatni szeretnéd, akkor egy másik - a hitedhez - kapcsolódó kérdésnél tett.

jún. 11. 10:54
 8/56 IstenGyermeke1 ***** válasza:
62%

#6

Nem igaz. De egyébként leírtam rengeteg más kérdésnél, csak olvass vissza pár napot…

jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Az eredeti ...

Szerintem senki se él már, aki hallhatta az eredeti szavakat. A kérdés nem is ez volt, hanem mi értelme háromról beszélni, ha egy.

Kicsit hasonlít ahhoz, hogy Buddhának három teste van. Vagy csak nekem tűnik úgy?

jún. 11. 12:27
 10/56 anonim ***** válasza:
12%
A szentháromság egy pogány hamisítás a kereszténységben. Jézus egyistenhitet tanított. Szó nem volt semmiféle három istenségről. Aki ebben hisz az politeista, bálványimádó.
jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!