Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívők miért nem fogadják...

A hívők miért nem fogadják el, hogy a világhoz és az értelmes élet magyarázatához nincs szükség Istenre, elég hozzá a matematika is?

Figyelt kérdés

Ettől még persze létezhet, de nem szükséges a magyarázathoz. Ahhoz bőven elég a matematika.


Mert ugye miért is kell Isten ahhoz, hogy megmagyarázák az értelmes életet. Mert ha nem ilyenek lennének a feltételek, akkor nem lenne élet sem és akkor nem is lenne senki, aki feltegye ezt a kérdést. Csak az olyan bolygókon lehet ezt feltenni, ahol pont alkalmasak a körülmények az életre. Tehát ha a marson nincs élet, akkor a marslakók sem gondolkodhatnak el ilyesmin, mert ők maguk sem léteznek. Ettől kezdve pedig Isten létezésére sincs szükség, hiszen csak azok tudják firtatni Isten létét, akik esetében a véletlenek összjátéka létrehozott egy értelmes életet, ahol ez nem történt meg, ott nincs is aki ezen gondolkodjon.

Ráadásul a világ létezésére és az életre nagyon egyszerű magyarázat rejlik a farktákokban, ami szimpla matematika. Gyönyörűen megalkot mindent a szimpla matematika is. A legjobb példa erre a pagodakarfiol. Pontosan úgy néz ki, mint egy sima fraktál. Tökéletes matematikai teremtés. Nem kell hozzá isten, csupán egy nagyon egyszerű iteráción alapuló matematikai képlet. Csak keressetek rá például a mandelbrot halmazokra, a többdimneziós mandelbrot vagy júlia halmazokra, fraktálokra, stb. Minden benne van egy egyszerű matematikai képlettel leírt ábrában, amit csak akarunk. Nem kell hozzá semmi teremtő, csupán ki kell számolni.



2023. máj. 3. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
0%

#60

Az általa teremtett világon az látszik hogy a bűn hatalma alatt van. Minden dolog, igazságtalanság, halál, szenvedés azt a célt szolgálja, hogy az ember keresse az igazságost, azt Aki megmentheti. Persze az ember inkább lázad és még mélyebbre kerül az igazságtalanságban. Ez egyértelműen látszik a világban történő dolgokból is.

2023. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az egy igen pocsék teremtett világ. Vagy eleve a szenvedés volt az isten célja?
2023. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
0%
#62 Istennek eszköze a szenvedés, de csupán a bűneset után. A célja az, hogy rámutasson, hogy Tőle távol milyen a létezés. És a legfőbb cél Jézus megdicsőülése, tehát az ember szabadítása.
2023. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve hogy a hívők közül is hányan vannak akik szenvednek és a nem hívők között is hányan vannak, akik nem, láthatjuk hogy semmi köze a szenvedésnek ahhoz, ki milyen távol áll istentől.
2023. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki szenved legalább az elmúlás gondolatától. Isten nem ígérte, hogy a hívőknek szenvedés nélkül fog teli lesz a világ, sőt felkészített, hogy ezen a világon nyomorúságunk lesz. Mert a világ még mindig a bűn terhe alatt vajúdik. És pont amit kiemeltél, az mutatja igazán a bűn igazi természetét. A Biblia szerint az egyetlen bűntelen ember, Jézus is mennyit szenvedett, pedig Ő kedves volt Isten előtt. Sőt maga volt Isten.
2023. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
82%
Tehát isten csak simán gonosz és kegyetlen.
2023. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
84%

"Tehát első körben annyit érts meg, hogy hit mindig nem egyenlő a vallással."

Hála Istennek! Én magam hívő vagyok ugyan, de nem vagyok vallásos. A vallásról nekem mindig egy kötött, szigorú rend jut eszembe, amit egyszerűen nem élvez a hívő, már pedig Isten nem görcsölésre teremtett minket. Az ateizmust azért nevezem vallásnak, mert a saját hitüket, hitrendszerüket szigorúan, kötötten értelmezik, a végletekig ragaszkodnak hozzá, minden más alternatívát elutasítanak, de legalábbis megkérdőjeleznek (utóbbival semmi baj nincs). Pont mint a vallások egymás között.

"Másodszor az ateizmus azért sem vallás, mert nekünk nincsenek dogmáink."

Teljesen mindegy, hogy vannak-e dogmák, vezetők, könyvek, stb. Van egy közösség, akiknek van egy közös hite. Ez a hit abban rejlik, hogy szerintük nincs Isten. Emellett a hit mellett kitartanak, érvelnek mellette, meggyőződéssel vallják, elutasítják a többi alternatívát. Maga a működési mechanizmus tisztára ugyanaz, mint a vallásoknál.

"Ha a kereszténység istenképét nézzük, akkor ki meren jelenteni, hogy tudom, hogy JHVH nem létezik"

Én meg tudom, hogy létezik.

"ugyanis annyira ellentmondásosnak látom, hogy nyilvánvaló, hogy ilyen isten nem létezhet"

Megértem, hogy ellentmondásosnak látod. A felszínen valóban annak tűnik. Pl. a tízparancsolatban kimondja, hogy ne ölj, de jóval előtte Ábrahámot megkérte, hogy ölje meg a fiát, illetve kiadott parancsokat, hogy népeket irtsanak ki a zsidók, utóbbit ráadásul a kinyilatkoztatás után.

"Valahogy, úgy, hogy keresztény is tudja, hogy Zeusz nem létezik."

Én keresztény vagyok, de nem mondom, hogy nem létezik Zeusz.

"Ha feltételezzük, hogy kb. 1000 isten volt/van forgalomban a történelem során, akiben hittek, akkor a keresztények majdnem ugyanolyan ateisták mint én, hiszen 999 isten létezését tagadják."

Jogos felvetés, de a kereszténység (legalábbis tapasztalataim szerint, meg persze magamból kiindulva) nem tagadja a többi Isten létezését, hanem Sátán királyságának részeként értelmezik őket, mint gonosz angyalokat.

"Hogy valamilyen vallásoktól függetlenül istenség létezik-e, azt viszont nem tudom. Éppen ezért, én az ateisták azon ágához tartozom, akik magukat agnosztikus ateistának nevezik."

Én az agnosztikusokat nem nevezném ateistának. Ateista az én szótáramban az, aki mindenféle Isten létezését tagadja. Agnosztikus az, aki nem zárja ki Isten létezését, de nem is fogadja el objektív tényként.

2023. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
0%

#66

Az ember gonosz és kegyetlen, és ez hoz rá is és az ártatlanra is szenvedést. És akitől egyedül várhatna bármiféle szabadulást, megoldást, az ellen lázad.

2023. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
82%

"Van egy közösség, akiknek van egy közös hite"

Se közösség, se közös hit nincs ez esetben.

Egy magányosan éldegélő, se vallással, se bármilyen hittel soha életében nem foglalkozó bácsika is ateista, ha simán teljesül rá a kijelentés, nem hisz egy istenben sem. Pedig se közösséget nem vállalt senkivel, se nem hisz semmiben.

2023. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember gonosz és kegyetlen, és ez hoz rá is és az ártatlanra is szenvedést."

Pl akit agyoncsap egy villám, vagy a fejére omlik a háza a földrengésben, azt kinek a kegyetlensége is okozza?

2023. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!