Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívők miért nem fogadják...

A hívők miért nem fogadják el, hogy a világhoz és az értelmes élet magyarázatához nincs szükség Istenre, elég hozzá a matematika is?

Figyelt kérdés

Ettől még persze létezhet, de nem szükséges a magyarázathoz. Ahhoz bőven elég a matematika.


Mert ugye miért is kell Isten ahhoz, hogy megmagyarázák az értelmes életet. Mert ha nem ilyenek lennének a feltételek, akkor nem lenne élet sem és akkor nem is lenne senki, aki feltegye ezt a kérdést. Csak az olyan bolygókon lehet ezt feltenni, ahol pont alkalmasak a körülmények az életre. Tehát ha a marson nincs élet, akkor a marslakók sem gondolkodhatnak el ilyesmin, mert ők maguk sem léteznek. Ettől kezdve pedig Isten létezésére sincs szükség, hiszen csak azok tudják firtatni Isten létét, akik esetében a véletlenek összjátéka létrehozott egy értelmes életet, ahol ez nem történt meg, ott nincs is aki ezen gondolkodjon.

Ráadásul a világ létezésére és az életre nagyon egyszerű magyarázat rejlik a farktákokban, ami szimpla matematika. Gyönyörűen megalkot mindent a szimpla matematika is. A legjobb példa erre a pagodakarfiol. Pontosan úgy néz ki, mint egy sima fraktál. Tökéletes matematikai teremtés. Nem kell hozzá isten, csupán egy nagyon egyszerű iteráción alapuló matematikai képlet. Csak keressetek rá például a mandelbrot halmazokra, a többdimneziós mandelbrot vagy júlia halmazokra, fraktálokra, stb. Minden benne van egy egyszerű matematikai képlettel leírt ábrában, amit csak akarunk. Nem kell hozzá semmi teremtő, csupán ki kell számolni.



2023. máj. 3. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy kérdezed, hogy sárga és kék festék keveréséből zöldet kapnál-e akkor is, ha nem lenne ember, akkor igen. Csak szabály nem lenne róla.
2023. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
78%

#11

Pont erre akartam kilyukadni, amit leírtál, a sárga és kék festék keverékéből, mindig zöld lesz, és ez a szabályszerűség akkor is ott van a természetben, ha mi nem írjuk le.


Kérdés, hogyha ennyire törvényszerűségek mentén épül fel a világ, akkor az milyen irányba mozdítja a jelenlegi téma kapcsán a mérleg nyelvét?

2023. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
68%
Önmagában semerre nem mozdítja, hisz abból, hogy vannak szabályszerűségek, nem derül ki hogy ezek automatikus velejárói a világunknak, vagy alkotva lettek.
2023. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
70%
Na akkor felteszem úgy a kérdést: az ateizmus szerint minden véletlenszerűen jött létre, alakult ki. Ez alapján várható lenne, hogy a világban mindig érvényes szabályszerűségek legyenek az ateizmusban? Vagy valószínűbb, hogy van egy Szabályalkotó, Aki tudatosan határozott meg minden szabályszerűséget, hogy működjön rendesen a világunk? Mert ugyebár ahhoz, hogy úgy működjön a világunk ahogy, több törvénynek egyszerre is működnie kell egymással összhangban, amit nehezen tudok elhinni hogy véletlenül alakult ki.
2023. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 A kérdező kommentje:
A fizika szabályai adott esetben valóban lehetnének mások, mint ahogy a multiverzum elmélet számol is ezzel, csak azokból nem lesz működő világegyetem, így ember sem lesz, aki ezen agyalhatna. Viszont a matematikai szabályok nem olyanok, hogy lehetnek mások, mert a 2+2 az tutira mindenhol 4 lesz, és ha Isten úgy döntene, hogy 2+2 az 3 lesz, akkor azzal egy paradoxont hozna létre.
2023. máj. 3. 17:16
 16/87 anonim ***** válasza:
100%

"Ez alapján várható lenne, hogy a világban mindig érvényes szabályszerűségek legyenek az ateizmusban"

Igen, hisz ami létezik, annak vannak tulajdonságai is, hogy hogyan működik, azt pedig ezek a tulajdonságok határozzák meg. Vagyis ha van bármi is, ami létezik, az rendelkezni fog valamilyen tulajdonságokkal, amikből eredően leírható szabályokkal, hogy ezek a tulajdonságok milyen körülmények közt milyen viselkedést indukálnak.

A kérdés inkább az lehetne, hogy létrejöhetett volna-e úgy is az univerzum, ahol az egyes tulajdonságokból másféle viselkedés következik, és csak véletlen-e, hogy a rengeteg lehetséges variáció közül minden pont így működik, ahogy. Vagy valaki direkt így tervezte.

Viszont sajna egyik sem bizonyítható.

2023. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 A kérdező kommentje:
#16: A kérdésedre már megadták a választ a tudósok. Igen, létrejöhetnek más univerzumok, ahol másfajta szabályok vannak, csak ezek nem stabilak, így ott nem jön létre a mienkhez hasonló anyag-energia-csillagok, stb., ezért nincs is, aki erről gondolkodni képes lenne ott. A közel végtelen számú lehetőség közül csak abban az univerzumban van értelmes élet, ahol a szabályok is a megfelelő kombinációt alkotják. Ehhez nincs szükség teremtőre, csupán rengeteg variációra. Viszont az, a tény, hogy nincs szükség Istenre, még nem bizonyíték arra, hogy nincs is, mivel az, hogy valami nem kék, az még nem jelenti azt, hogy akkor piros. Tehát létezhet Isten, de nem szükséges az univerzumunk létrejöttéhez. Illetve azt sem tudjuk, hogy ha létezik, akkor mit teremtett, magát a világot, vagy csak a szabályokat, ami okán létrejöhetett, bár mint korábban bizonyítást nyert valójában ehhez sem kell. De lehet. Sőt az is lehet, hogy az egész világunk csak egy szimuláció, vagy a tudatunk kivetülése, mert bizony a kvantumfizikában erre utaló jelek is vannak. Ez esetben viszont valószínűleg van valami a mi világunkon túl is, amit mi Isteninek hiszünk, de hogy mi az, azt tényleg nem tudhatjuk, mert hiteles bizonyítékokkal nem lehet szolgálni róla.
2023. máj. 3. 18:14
 18/87 anonim ***** válasza:
36%
És vajon ki a legnagyobb matematikus, mit gondolsz?
2023. máj. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
36%

Elfogadjuk, hogy nem szükséges hozzá Isten, és le lehet írni a világot kozmikus teremtő intelligencia nélkül is. Te is beismered, hogy ezzel nem lehet kizárni sem Isten létét.

A hit vagy vallás azt mondja, hogy a szemmel látható világon túl létezik egy magasabb rendű szellemi világ. Ezt sokan intuíció, vagyis egyszerű megérzés alapján valljuk.

Sok neves matematikus hisz Istenben, pl. John Lennox oxfordi professzor, akinek magyarul is jelentek meg könyvei.

2023. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
36%
Mivel ez isten, létezés, ezért mindenben teljes. Szóval bármi elég, az magyarázhatja teljesen a teljes létezést. Lehet az fizika, pszichológia, zene, bolygók mozgása, természet, matek, bármi. Aki ezt nem fogadja el, nem érti istent. Isten a legszükségszerűtlenebb, mert mindenben teljesen jelen van. Amikor matekozol, istent gyakorolod, amikor zenét hallgatsz, istent gyakorlod.
2023. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!