Középszintű matematikából a halmazokról ennek a feladatsoros kérdésnek az utolsó 39-es feladatnak kéne a magyarázata mert egyszerűen nem tudom hogy itt, hogy jött ki az eredmény. Hogy lehet az a 2-3 egyenlő 8?


[link]


A 9-es feladat is hasonló csak ott természetes számok vannak, nem betűk.



2021. okt. 3. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem 2-3, hanem 2^3 vagyis betűkkel leírva '2 a harmadikon'. Az pedig 2*2*2=8.

A 9) feladat valóban hasonló, csak a különbség annyi, hogy míg a 39-es feladatban az összes részhalmazt kérdezik, addig a 9-esben csak a kételemű részhalmazokat.

2021. okt. 3. 17:49
 2/3 krwkco ***** válasza:

39) Sorolja fel az A = {x;y;z} halmaz összes részhalmazát!

Részhalmaz: csak az eredeti halmaz elemeit tartalmazza és nem feltétlenül mindet. Vagy akár egyet sem. Ezért amikor egy n elemeű halmaz részhalmazait hozod létre, akkor minden elemről eldöntheted, hogy benne legyen-e a részhalmazban vagy sem. 2 lehetőség.

n elem esetén 2*2*2*2*...=2^n részhalmaz. (2 az n-edik hatványon.)

2021. okt. 3. 19:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2021. okt. 3. 19:42