Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású volt Mohamed...

Milyen vallású volt Mohamed próféta, mielőtt megalapította az iszlám vallást?

Figyelt kérdés
Van erről bármi infó?

2022. máj. 21. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt mondtam hogy házuk lesz. Ez csak egy példa volt hogy értsd. Most kérdés hogy játszod a hülyét vagy tényeg korlátozottak az értelmi képessségeid? Ezt komolyan kérdezem mert akkor annak megfelelően probálok magyarázni neked."

Ja, oké, az más. Nem tudok róla, hogy baj lenne az értelmi képességeimmel, de magyarázz úgy, mintha lenne, jó? Az a biztos.


"Egyáltalán nem mindegy. Kettes éretségivel ne is álmodj egyetemről, pedig te is megkaptad az érteségi bizonyítványod ahogy az is aki mindenből jelesre éretségizett. A különbség "csak" annyi hogy ő mehet egyetemre te meg mehetsz krumplit sütni a mekibe."

Hát de ez a muszlim mennyben is így van azt mondtad, a kettes is bejut meg az ötös is, csak az egyiknek több lesz a másiknak meg kevesebb. Ugyanaz, nem tudom mit vagy ezen most fennakadva.


"Neked ennyire telik a fantáziádból? Hogy növényeket ültetsz a Mennyországban aztán kivágod ezeket? :)"

Csak képletesen gondoltam, hogy el fog fogyni a hely, azt hittem érteni fogod. Miért, amúgy miket csinálnál itt a Földön?


"Ha egész gyerekkorában keresztény tanítást kap és templomba járatják majd felnőt korában is keresztény marad akkor ő nem is keresztény szerinted?"

Tényleg azt hitted, hogy kereszténynek születnek az emberek? :) Csak az után válsz kereszténnyé, hogy megkeresztelnek. Sok felekezetnél a gyermeket is megkeresztelik, néhánynál csak 18 után vállalják a keresztelést, amiután döntésképes felnőtt emberré váltál. Azt mondják hogy a keresztségnek a te saját érett döntésednek kell lennie, így szerintük a gyermekkeresztség nem érvényes.


"De nincs ilyen hogy mondjuk ennyi. Ez a te saját elképzelésed. Nem tudhatod hogy valójában mennyire számít bele. Így pedig hogy nem tudhatod, ez visszatart a bűnözéstől."

Oké, nem tudhatom, de szerinted igazságos lenne az, hogy Allah jobban megbüntetné azokat, akik megisznak 8 sört, mint azokat, akik lopnak? A lopás az főbenjáró bűn, a Tízparancsolatban is benne van.


"Egyiket sem szoktam de mindkettő biztos hogy nagyon gyakori Magyarországon. Az elkövetők között pedig bizonyára sok keresztény is van aki megpróbáltavisszafogni magát de nem sikerült."

Szerintem meg aki vissza akarja magát fogni az vissza is fogja magát. Se én, se te nem csinálsz valamit amit nem akarsz megcsinálni, akkor miből gondolod hogy más emberek igen? Szerintem úgy a logikus, hogy ők sem tesznek meg olyat, amit nem akarnak mint ahogy te se meg én se. Főleg nem paráználkodni vagy lopni... Én még életemben senkitől sem hallottam ilyet, hogy lopott volna, pedig nem is akart lopni, ez hülyeség, ilyen nincsen. Eleve lopni csak szándékosan lehet, ha nem szándékos, akkor az nem is lopás.


"Az az ellentmondás hogy keresztény tanítás szerint a gyilkos is ha megtér akkor Jézus átvállalja a bűnét és mehet a Mennybe. Eddig te is azt mondtad hogy mehet és hogy milyen jó ez, majd azt írtad nehezen, most meg azt hogy nem mehet ha szándékosan gyilkolt. Totál önellentmondásban vagy."

De én nem tudom honnan szeded ezeket, mindegy. Ha ezt írtam volna, akkor bocsi, most kijavítom: attól, hogy a gyilkos elfogadja Jézus áldozatát, még egyáltalán nem biztos, hogy bejut a Mennybe, mert egyedül Istennek van joga eldönteni, hogy egy gyilkos bejuthat-e a Mennybe. Ha Isten úgy látja, hogy az a gyilkos valóban megtért, és valóban megbánja a bűnét, akkor szerintem beengedheti a Mennybe, de ha úgy látja, hogy nem tért meg, akkor nyilván nem fog bejutni a Mennybe. Bocsi, ha mást írtam volna eddig, nem akartalak félrevezetni.


"Egy idő után a gyilkosokat ez nem érdekli hiszen többször is gyilkolnak. És ha valaki az élete végén tér meg, akkor a lelkiismerte sem gyötri sokáig. Szóval szerinted igazságos hogy semmilyen büntetést nem kapnak ezek az emberek? Sőt, jutalat kapnak mert mehetnek a Mennybe."

Igen, biztos akadnak olyan gyilkosok is, akik újra gyilkolnak, és ha élete végén tér meg, akkor már nem biztos, hogy meg fogja tudni bánni a bűneit, és akkor Isten nem fogja beengedni a Mennybe szerintem. Akik meg újra gyilkolnak, azok meg szerintem nem jutnak be a Mennybe, de ezt is egyedül Isten joga eldönteni.


"De miért ritka? Tegyük fel valaki gyilkolt, aztán megbánta és megtért. Nagyon sok ilyen ember lehet."

A muszlimoknál ennyi a gyilkos, meg tolvaj, meg parázna ember? Akaratuk ellenére lopnak, paráználkodnak, gyilkolásznak? Vagy honnan veszed, hogy sok ilyen ember lehet? Eleve gyilkos sincsen sok, aki meg többször gyilkolt, olyan meg még kevesebb. Minden második emberről azt feltételezed hogy lop meg öl meg parázna, hol laksz te hogy ilyen rossz arrafelé a közbiztonság?


"Akkor miért ritka hogy ezek a Mennybe kerüjenek? Mi kell ahhoz hogy Jézus átvállalja a bűnét?"

Hát meg kell térni hozzá! De már írtam ezt is. Neked is gyöngék az értelmi képességeid? :)


"De te mondtad hogy úgy szól a keresztény tanítás hogy ha valaki megtér Jézusban akkor mehet a Mennybe. Ha Hitler megtért akkor mehet vagy nem?"

Igen, úgy tudom így szól. Isten joga egyedül eldönteni, hogy egy lélek bejuthat-e a Mennybe vagy sem. Ha Isten úgy dönt, hogy Hitler bejuthat, akkor Hitler bejuthat a Mennybe, bár én igazán csodálkoznék ha bejutna. Én biztos nem engedném be. Meg Sztálint sem, meg Putyint sem. Ők nagyon rossz emberek voltak, én nem hiszem, hogy Isten beengedné őket a Mennybe.


"Erről beszéltem hogy keresztények hazudoznak mint a vízfolyás. NEm Allah kínozza őket személyesen hanem pokolra jutnak, ráadásul a keresztény vallásban ugyanez a tanítás."

Jól van, már írtad ezt hogy szerinted a keresztények hazudnak, elsőre is megértettem. De Ha nem Allah kínozza őket, és nem is emberek kínozzák egymást, akkor kik kínozzák az embereket? Ki ne találd hogy saját magukat kínozzák mert azt nem hiszem el!


"Nem kihallgatás csak feltünően kerülöd a válaszadást. Ezt az egyszerű kédést tettem fel: Ha te bűnt követsz el akor szerinted nem kellene bocsánatot kérned az illetőtől?"

Nem tudom mi bajod van, mindig válaszolok a kérdéseidre. Erre is válaszoltam már, szóval tényleg nem értem, miért írod, hogy kerülöm a válaszadást. Szerintem neked van valami probléma az értelmi képességeiddel, mert hiába írok a választ, nem olvasod el, vagy nem emlékszel rá. Bocsánatot kérni mindig illik, ha valami rosszat tettél valakinek, vagy megbántasz valakit. Én szoktam is mindig, ha megbántok valakit, ez alap :)


"Ha szerinted illik bocsánatot kérni akkor mi a problémád azzal hogy az iszlám szerint az áldozat megbocsátását is kérnie kell az elkövetőnek?"

Nekem ezzel nincsen problémám, nem vagyok muszlim, így nem tudtam, hogy nálatok a gyilkosnak bocsánatot kell kérnie az áldozatától, miután megölte. Fura szokás, csak azt írtam, hogy a keresztény vallásban ilyenről nem tudok. Ezért furcsa számomra, mert nem ismertem ezt a muszlim szokást.


"Megint hazudsz. Sehol nem írtam olyat hogy halottol kell bocsánatot kérni. Azt írtam az Ítélet napján kell majd a megbocsotását kérnie ahol nem lesz halott az áldozat mert mindenki fel lesz támasztva."

Akkor az Ítélet napja jó hosszú nap lesz az biztos :) De így már értem a bocsánatkérést a halottaktól.


"Nem azt írtam. Azt mondtam ha az áldozat nem bocsát meg akkor Allah ezt figyelembe veszi és előfordulhat hogy ezért végül nem bocsát meg, de nem minden esetben mert lehet hogy az áldozat nem bocsát me de Allah igen."

De hát akkor is egy ember büntetése egy másik ember bocsánatkérésének elfogadásától függ, gyakorlatilag egy másik emberen múlhat, hogy a Mennybe kerülsz-e vagy sem. A keresztény vallásban úgy van, hogy Isten vizsgálja egyedül a dolgokat, és nem engedi befolyásolni magát más emberek által, szerintem az igazságosabb.


"Akkor rá vagy kényszerítve hogy megbocsáss, különben mész a pokolba. "

Nem vagy rákényszerítve. A keresztény vallás a megbocsátáson alapul, tehát önként vállalod, hogy megbocsátasz. Ha megtérsz, akkor nem csak a saját bűneid vállalja át Krisztus, hanem te magad is megbocsátasz minden ellened vétkezőnek a bűneit. Ez még a Miatyánkban is benne van, annyira alapvető a kereszténységben:

"Bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek"


"Tegyük fel téged meggyilkolnak. Te nem akarsz megbocsátani a gyilkosnak, de mondjuk a gyilkos megbocsát azoknak akik elene követtek el nűnt. Akkor a gyilkos megy a Mennybe, te pedig az áldozat vagy és mégis mész a pokolba. Ez neked igazságos? Ez borzalmas és semmi köze Istenhez."

Ennek tényleg nincs köze a keresztény Istenhez, ezt most találtad ki :) Ha nem akarsz megbocsátani az ellened vétkezőknek, akkor mégis hogyan szeretnél megtérni? Ha nem térsz meg, hogyan szeretnél a Mennybe jutni? Na látod, hogy ez egy nem lehetséges, amit leírtál.


"Nem kell senkit sem kényszerítenie erre. A természet törvényei például elltátják ezt a feladatot ma is."

Ezt hogy érted?


"Megint marhaságot beszélsz. Szerinted az nem igaságos hogy a bűncselekményért számonkérés és büntetés jár? Az egész világ így müködik."

Mert ez egy tökéletlen emberi világ, mégis mit vársz tőle? De Isten eleve tudja, hogy ki fog rossz lenni életében és ki nem, szóval az már csak felesleges élvezkedés lenne a részéről, ha még büntetne is az emberi halálod után. Szóval sokkal egyszerűbb lenne, ha eleve meg sem engedné születni azokat, akik majd rosszat tennének életükben, és akkor nem kellene kínoznia senkinek senkit sem. Ez szerintem egy félremagyarázás a Bibliában is meg a Koránban is, Isten egészen biztosan nem tart fenn egy helyet sem, ahol emberek milliói kínlódnak folyamatosan. Istennek nincs szüksége arra, hogy lelkek millióit kínozza. Ez valami barbár pogány isten talán megtenné, de a keresztény Isten egészen biztosan nem ilyen bosszúszomjas. Ezért nem szeretem a Bibliát sem olvasni mert ilyen hülyeségeket ír Istenről.


"Ki mondta hogy kell a Mennybe börtön? :)"

Te rugózol ezen a börtönön, én írtam, hogy nincs értelme a börtönnek a Mennyben, tehát én biztosan nem írtam hogy kell a Mennybe börtön. Le is írtam hogy miért nem, mert a Mennyben nem lesz bűn, így büntetés sem, tehát börtön sem kell. Szerintem ez teljesen logikus, szerinted nem?


"Akkor miért érvelsz a kereszténység mellett?"

Mert azt ismerem nagyjából, és amit ismerek róla, az jobban tetszik, mint az, amiket te mondasz. Te ilyen bosszúszomjas Allahról beszélsz, aki emberek millióit kínozza folyamatosan a túlvilágon, meg mindenkit csak büntetgetni tud, meg azt hiszi, hogy a folyamatos kíntól majd megjavulnak az emberek. Attól leginkább megőrülni szoktak az emberek, nem megjavulni, és én nem hiszem, hogy a Menny őrültekkel lenne tele, még akkor sem ha az a muszlim Menny. Szerintem te rosszul ismered a muszlim istent, biztos vagyok benne hogy valójában ő sem kínos senkit sem a túlvilágon. Vagy ha mégis, akkor az egy gonosz isten.

2022. jún. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
34%

"Ja, oké, az más. Nem tudok róla, hogy baj lenne az értelmi képességeimmel, de magyarázz úgy, mintha lenne, jó? Az a biztos."


Akkor csak játszod a hülyét?



"Hát de ez a muszlim mennyben is így van azt mondtad, a kettes is bejut meg az ötös is, csak az egyiknek több lesz a másiknak meg kevesebb. Ugyanaz, nem tudom mit vagy ezen most fennakadva."


És szerinted ez így nem igazságos?



"Csak képletesen gondoltam, hogy el fog fogyni a hely, azt hittem érteni fogod. Miért, amúgy miket csinálnál itt a Földön?"


Sokmindent lehetne csinálni. Ez csak fantázia kérdése.



"Tényleg azt hitted, hogy kereszténynek születnek az emberek? :) Csak az után válsz kereszténnyé, hogy megkeresztelnek. Sok felekezetnél a gyermeket is megkeresztelik, néhánynál csak 18 után vállalják a keresztelést, amiután döntésképes felnőtt emberré váltál. Azt mondják hogy a keresztségnek a te saját érett döntésednek kell lennie, így szerintük a gyermekkeresztség nem érvényes."


NEm gondoltam hogy kereszténynek születnek az emberek. Nem is mondtam ilyet. A kérdés az hogy egy keresztény esetében akkor hogy néz ki a megtérés Jézusba mikor egyébként is egész életében ezt tanulta meg ilyen nevelést kapott? Tehát egyébként is alapból úgy kellene élnie hogy nem követi el a bűnöket.



"Oké, nem tudhatom, de szerinted igazságos lenne az, hogy Allah jobban megbüntetné azokat, akik megisznak 8 sört, mint azokat, akik lopnak? A lopás az főbenjáró bűn, a Tízparancsolatban is benne van."


8 sörtöl már totál részeg leszel és okozhatsz akár halálos balestet vagy kárt tehetsz másokban. Ellenben egy csokilopás meg nem hatalams bűn. Szóval ez is bizonyítja nem biztops hogy úgy van ahogy azt te elképzeled.



"Szerintem meg aki vissza akarja magát fogni az vissza is fogja magát. Se én, se te nem csinálsz valamit amit nem akarsz megcsinálni, akkor miből gondolod hogy más emberek igen?"


Nyilván te is elkövettél valamilyen bűnt pedig probáltad visszafogni magd. Ez egészbiztos.



"Én még életemben senkitől sem hallottam ilyet, hogy lopott volna, pedig nem is akart lopni, ez hülyeség, ilyen nincsen. Eleve lopni csak szándékosan lehet, ha nem szándékos, akkor az nem is lopás."


Pedig nagyon sok ember van aki tudja hogy amit tsez az bűn és igazából nem is akarja megtenni de mégis megteszi mert mondjuk nem tud ellenállni. VAgy szeinted akkor a keresztények úgy követnek el csak bűnt hogy nem is tudják hogy az? Ez ugye kizárható egyértelműen.



"attól, hogy a gyilkos elfogadja Jézus áldozatát, még egyáltalán nem biztos, hogy bejut a Mennybe, mert egyedül Istennek van joga eldönteni, hogy egy gyilkos bejuthat-e a Mennybe. Ha Isten úgy látja, hogy az a gyilkos valóban megtért, és valóban megbánja a bűnét, akkor szerintem beengedheti a Mennybe,"


És ez esetben nem szükséges a gyilkost számonkérni? Elég ha megbánta és mehet is a Mennybe?



"Bocsi, ha mást írtam volna eddig, nem akartalak félrevezetni."


Szerintem inkább az van hogy eddig nem voltál tisztában a keresztény tanítás ellentmondásaival és most hogy szembesítelek vele, próbálod menteni a menthetőt és ennek megfelelően módosítasz az álláspomtodon, de nem fog menni. A kereszténység meg lett hamisítva. Ezért üzközöl te is ilyen ellentmondásokba.



"Igen, biztos akadnak olyan gyilkosok is, akik újra gyilkolnak, és ha élete végén tér meg, akkor már nem biztos, hogy meg fogja tudni bánni a bűneit, és akkor Isten nem fogja beengedni a Mennybe szerintem. Akik meg újra gyilkolnak, azok meg szerintem nem jutnak be a Mennybe, de ezt is egyedül Isten joga eldönteni."


Szerinted? Ez akkor nem a keresztény tanítás hanem a saját véleményed? De mint mond erre a keresztény vallás? Aki például többször gyilkol az biztosan ki van zárva a Mennyből?



"A muszlimoknál ennyi a gyilkos, meg tolvaj, meg parázna ember? Akaratuk ellenére lopnak, paráználkodnak, gyilkolásznak? Vagy honnan veszed, hogy sok ilyen ember lehet? Eleve gyilkos sincsen sok, aki meg többször gyilkolt, olyan meg még kevesebb. Minden második emberről azt feltételezed hogy lop meg öl meg parázna, hol laksz te hogy ilyen rossz arrafelé a közbiztonság?"


Nem. Én például Magyarorszáról beszélek. Simán el tudom képzelni hogy minden második ember elkövette a paráznaság bűnét. A lopás is elég gyakori. A gyilkosság nyilván nem annyira de sajnos nem is ritka. Ki mondta hogy ezek az emberek akaratuk ellenére teszik?



"Hát meg kell térni hozzá! De már írtam ezt is."


Szerintem már te sem tudos mit írtál korábban :) Szóval ha valaki már megtért és elkövet bűnöket azzal mi lesz?



"Igen, úgy tudom így szól. Isten joga egyedül eldönteni, hogy egy lélek bejuthat-e a Mennybe vagy sem. Ha Isten úgy dönt, hogy Hitler bejuthat, akkor Hitler bejuthat a Mennybe, bár én igazán csodálkoznék ha bejutna. Én biztos nem engedném be. Meg Sztálint sem, meg Putyint sem. Ők nagyon rossz emberek voltak, én nem hiszem, hogy Isten beengedné őket a Mennybe."


De miért nem? Te mondtad hogy meg kell térni. Tegyük fel Hitler megtért. Akkor miért nem juthat a Mennyországba? Azt mondod meg kell térni és bejut a Mennyországba most meg azt mondod nem. Ez megint önellentmondás.


"De Ha nem Allah kínozza őket, és nem is emberek kínozzák egymást, akkor kik kínozzák az embereket? Ki ne találd hogy saját magukat kínozzák mert azt nem hiszem el!"


Mondtam ár. Például a természet törvényei.



"Bocsánatot kérni mindig illik, ha valami rosszat tettél valakinek, vagy megbántasz valakit. Én szoktam is mindig, ha megbántok valakit, ez alap :)"


Így van, ez a helyes válasz. Viszont korábban azt írtad a keresztény vallás szeint a bűnt elkövetőnek nem kell bocsánatot kérnie az áldozattol. Ezzel megint önellentmondásba kerültél.



"Nekem ezzel nincsen problémám, nem vagyok muszlim, így nem tudtam, hogy nálatok a gyilkosnak bocsánatot kell kérnie az áldozatától, miután megölte."


Nem a halottol kell kérnie. Gyilkosság esetén itt nem tud bocsánatot kérni hiszen már nem él az áldozat, így az Ítélet napján tud majd, de más bűnök esetében ez simán lehetséges és az iszlám szerint ez szükséges is te pedig azt írtad a keresztény vallás szeint nem. Azt is írtad szerinted is bocsánatot kell kérni ha rosszat tettél valakinek, tehát itt az iszlám szerinti verziót kellene helyeselned. Igaz?



"De hát akkor is egy ember büntetése egy másik ember bocsánatkérésének elfogadásától függ, gyakorlatilag egy másik emberen múlhat, hogy a Mennybe kerülsz-e vagy sem."


És szerinted nem jó dolog hogy Allah figyelembe veszi az áldozat döntést?



"A keresztény vallásban úgy van, hogy Isten vizsgálja egyedül a dolgokat, és nem engedi befolyásolni magát más emberek által, szerintem az igazságosabb."


Tehát szerinted az igazságos hogy Isten figyelmen kívül hagyja az áldozatok álláspontját? Ezt nevezed igazságnak?



"Nem vagy rákényszerítve. A keresztény vallás a megbocsátáson alapul, tehát önként vállalod, hogy megbocsátasz."


Önként a francokat :) Ha nem bocsátasz meg akkor pokolra küldenek. Olyan mintha pisztolyt fognának rád és azt mondanák ha nem bocsátasz meg akkor lelőnek. Nyilván ez egy hamis tanítás hiszen Isten nem tenne ilyet.



"Ennek tényleg nincs köze a keresztény Istenhez, ezt most találtad ki :) Ha nem akarsz megbocsátani az ellened vétkezőknek, akkor mégis hogyan szeretnél megtérni? Ha nem térsz meg, hogyan szeretnél a Mennybe jutni? Na látod, hogy ez egy nem lehetséges, amit leírtál."


A megtérésnek mi köze hozzá? Nem az a megtérés hogy nem bűnözöl tovább? Vagy akkor az a megtérés hogy engedni kell a zsarolásnak?



"Szóval sokkal egyszerűbb lenne, ha eleve meg sem engedné születni azokat, akik majd rosszat tennének életükben, és akkor nem kellene kínoznia senkinek senkit sem."


De ez azt jelentené hogy esélyt sem ad nekik az életre.



"Ez szerintem egy félremagyarázás a Bibliában is meg a Koránban is, Isten egészen biztosan nem tart fenn egy helyet sem, ahol emberek milliói kínlódnak folyamatosan."


Tehát szerinted a bűnösnek nem jár büntetés? Így érted?



"Istennek nincs szüksége arra, hogy lelkek millióit kínozza. Ez valami barbár pogány isten talán megtenné, de a keresztény Isten egészen biztosan nem ilyen bosszúszomjas. Ezért nem szeretem a Bibliát sem olvasni mert ilyen hülyeségeket ír Istenről."


Az egy dolog hogy te mit feltételezel Isetnről és más dolog hogy mit ír a Biblia. Tény hogy a Biblia azt írja a bűnösök poklora jutnak ahol örökre kínszenvednek. A Korán is azt írja hogy lesznek akik poklora jutnak. Nyilván Allah dönthet úgy hogy mégsem lesznek örökre a pokol fogjai mert nem tűnik igazságosnak egy véges rövids élet alatt elkövetett bűnökért örök pokol mint büntetés. Viszont ne felejtsük el mi van ha minden ember örökké élne ezen a földön és egyesek az örök életüket bűnözéssel töltenék. Akkor ennek a bümtetése is örök pokol lehet csak.



"Te rugózol ezen a börtönön, én írtam, hogy nincs értelme a börtönnek a Mennyben, tehát én biztosan nem írtam hogy kell a Mennybe börtön. Le is írtam hogy miért nem, mert a Mennyben nem lesz bűn, így büntetés sem, tehát börtön sem kell. Szerintem ez teljesen logikus, szerinted nem?"


De én egy szóval sem mondtam hogy a Mennyben lesz börtön.



"Mert azt ismerem nagyjából, és amit ismerek róla, az jobban tetszik, mint az, amiket te mondasz."


Számomra az derült ki hogy az iszlámot egyáltalán nem ismered és a kereszény verziót sem. Sőt mint kiderült az iszlám álláspontját helyeselted is. Nyilván van benned egy iszlámellenes álláspont a sok gyülölködő propaganda miatt.



"Te ilyen bosszúszomjas Allahról beszélsz, aki emberek millióit kínozza folyamatosan a túlvilágon, meg mindenkit csak büntetgetni tud,"


A Biblia is azt írja a bűnösok pololra jutnak ahol örök kárhozat vár rájuk, tehát erre hivatkozva nem ítélhetsz a keresztény vallás javára :) ezért mondom hogy az iszlámellenes propaganda hatása alatt vagy.



"meg azt hiszi, hogy a folyamatos kíntól majd megjavulnak az emberek."


Ez sem igaz. Az iszlám szerint a pokol célja nem a bűnös emberek megjavítása hanem a jogos büntetés az általuk elkövetett bűnök miatt.

2022. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
91%

"Akkor csak játszod a hülyét?"

Most miért vagy ilyen undok?


"És szerinted ez így nem igazságos?"

Hát dehogynem, én is ezt mondom, ezért nem értem, miért vagy fennakadva ezen.


"Sokmindent lehetne csinálni. Ez csak fantázia kérdése."

Hát ez eddig nem sok :) Pár példát azért csak tudsz mondani, hogy miket csinálnál.


"A kérdés az hogy egy keresztény esetében akkor hogy néz ki a megtérés Jézusba mikor egyébként is egész életében ezt tanulta meg ilyen nevelést kapott? Tehát egyébként is alapból úgy kellene élnie hogy nem követi el a bűnöket."

Aki olyan nevelést kapott, az szerintem nem is követ el szándékosan bűnöket.


"8 sörtöl már totál részeg leszel és okozhatsz akár halálos balestet vagy kárt tehetsz másokban."

Nem így van, mert 8 sört meg sem tudok inni, az olyan sok :) Egynél többet sosem iszom. Meg amúgy sem vezetek sörözés után.


"Ellenben egy csokilopás meg nem hatalams bűn. "

Mi az hogy nem hatalmas bűn? A lopás az iszlámban nem hatalmas bűn? A keresztény vallásban még a tízparancsolatban is benne van hogy ne lopj, ez annyira nagy bűn.


"Szóval ez is bizonyítja nem biztops hogy úgy van ahogy azt te elképzeled."

De most figyelj már, leírtál két hülyeséget, amivel mit is szeretnél bizonyítani?


"Nyilván te is elkövettél valamilyen bűnt pedig probáltad visszafogni magd. Ez egészbiztos."

Te tényleg nagyon rossz környéken élhetsz, ha minden ismeretlenről az az első feltételezésed, hogy az csakis bűnöző lehet. Sajnálom :( Nem szeretnék muszlim lenni, nagyon rossz lehet szegényeknek.


"Pedig nagyon sok ember van aki tudja hogy amit tsez az bűn és igazából nem is akarja megtenni de mégis megteszi mert mondjuk nem tud ellenállni. VAgy szeinted akkor a keresztények úgy követnek el csak bűnt hogy nem is tudják hogy az?"

Szerintem kevés keresztény bűnözik. Már aki tényleg keresztény. És akkor is csak keveset. Csokit biztosan nem lop, meg mást se. Ha nem akar lopni, akkor nem lop, ha meg akar lopni, akkor meg nem keresztény.


"És ez esetben nem szükséges a gyilkost számonkérni? Elég ha megbánta és mehet is a Mennybe?"

Azt Isten joga eldönteni, hogy mehet-e a Mennybe vagy sem. De ha nem bánta meg a bűnét, akkor biztos hogy nem mehet oda.


"Szerintem inkább az van hogy eddig nem voltál tisztában a keresztény tanítás ellentmondásaival és most hogy szembesítelek vele, próbálod menteni a menthetőt és ennek megfelelően módosítasz az álláspomtodon, de nem fog menni. A kereszténység meg lett hamisítva. Ezért üzközöl te is ilyen ellentmondásokba."

Neked mániád ez az ellentmondás :) Milyen ellentmondásra gondolsz? De tényleg nem tudtam, hogy ez egy kihallgatás most! Én azt hittem beszélgetünk a vallásokról, te meg itt közben szembesítést tartasz :) Ez vicces :) De gyanús is voltál, mert nagyon ugyanazokat a kérdéseket teszed fel állandóan. A filmekben szokták ezt a nyomozók, mikor elfognak valakit és kihallgatják. Lámpád is van hozzá? :) Én eddig is azt írtam amit most írok, direkt visszakerestem, minden eddigi válaszomban azt írtam, hogy a keresztény vallás szerint Isten joga eldönteni, hogy ki juthat a Mennybe és ki nem. Szóval nem tudom milyen álláspont módosításra meg ellentmondásra gondolsz, ezt kifejtenéd?


"Szerinted? Ez akkor nem a keresztény tanítás hanem a saját véleményed? De mint mond erre a keresztény vallás? Aki például többször gyilkol az biztosan ki van zárva a Mennyből?"

Amennyire én ismerem a kereszténységet, ezt tanítja, de lehet hogy tévedek, már korábban is írta egy hozzászóló, hogy az nem keresztény tanítás, hogy Istenben fognak a lelekek egyesülni a Mennyben való feltámadás során. Pedig ez nagyon szép tanítás szerintem. Szerinted nem? Sokkal logikusabb mint a katolikusok amit tanítanak, meg sokkal szebb is. Azt mondjuk nem tudom, hogy ha valaki többször gyilkol, akkor mi van, Isten majd eldönti, hogy mi lesz a sorsa.


"Nem. Én például Magyarorszáról beszélek. Simán el tudom képzelni hogy minden második ember elkövette a paráznaság bűnét. A lopás is elég gyakori. A gyilkosság nyilván nem annyira de sajnos nem is ritka. Ki mondta hogy ezek az emberek akaratuk ellenére teszik?"

Jó te valami nagyon rossz környéken lakhatsz, szerintem ettől van, hogy mindenkiben tolvajt meg gyilkost látsz. Errefelé nem nagyon gyilkolnak meg senkit sem, főleg nem keresztények. Lopni sem nagyon szoktak.


"Szerintem már te sem tudos mit írtál korábban :) Szóval ha valaki már megtért és elkövet bűnöket azzal mi lesz?"

Jaj tényleg elfelejtettem megint hogy ez egy kihallgatás :) Ha megtért, akkor természetesen nem követ el bűnöket, vagy legalábbis igyekszik kerülni a bűnt. Ha mégis elkövet bűnt, akkor a katolikusoknál meg kell gyónnia, meg más felekezeteknél is vannak ilyesmik azt hiszem. De ha ezek annyira fontosak, akkor miért nem nézel utána magad? Interneten egy csomó ilyen kérdésedre megtalálod a választ, vagy kiírhatod ide is a Gyakori Kérdésekre ;) Vagy megkérdezheted a helyi papot is, biztosan szívesen segít. Szereted így sutyiban kihallgatni az embereket?


"De miért nem? Te mondtad hogy meg kell térni. Tegyük fel Hitler megtért. Akkor miért nem juthat a Mennyországba? Azt mondod meg kell térni és bejut a Mennyországba most meg azt mondod nem. Ez megint önellentmondás."

Jó, hát maradjunk annyiban, hogy a kereszténység szerint Isten joga eldönteni Hitler sorsát, hogy Hitler bejut-e a Mennybe vagy sem, szóval engem hiába szembesítesz, nem tudom megmondani. Az iszlám szerint Hitler mehetett a Mennybe ha megtért muszlimnak?


"Mondtam ár. Például a természet törvényei."

De mit értesz természet törvényeiben? Mik azok a természet törvényei? Az hogy felkel a nap meg lenyugszik, meg fúj a szél? Ha ezek kínozzák az emberek tömegeit, akkor az azért van, mert Allah akarja úgy, nem azért, mert a szél kínozni akarja az embert :) A természet törvényeinek nincs tudatuk vagy akaratuk, azok csak történnek.


"Így van, ez a helyes válasz. Viszont korábban azt írtad a keresztény vallás szeint a bűnt elkövetőnek nem kell bocsánatot kérnie az áldozattol. Ezzel megint önellentmondásba kerültél."

Neked tényleg mániád ez az önellentmondás :D Akkor még nem tudtam, hogy az iszlámban a holtaktól is bocsánatot kell kérni, vagyishogy a túlvilágon. Azt hittem, az itteni világról beszélünk, azért önellentmondás, mert hát egy halottól mégis hogy kérsz bocsánatot? :) Ezt nem értettem. De így már nem önellentmondás ugye. Írtam azt is, hogy már értem a muszlim bocsánatkérést is, de felőlem vizsgáztathat még egy darabig, Mr. Önellentmondás Nyomozó úr! :) De a bűnelkövetőnek a keresztény vallásban is bocsánatot kell kérnie a károsulttól úgy tudom. De ez amúgy is emberi dolog, nem vallási szerintem. Egyébként meg igazából mindegy, mert a keresztény országokban nem a keresztény vallás törvényei vonatkoznak az emberekre.


"És szerinted nem jó dolog hogy Allah figyelembe veszi az áldozat döntést?"

Akkor ez lényegében olyan lesz, mint egy bírósági tárgyalás? Meghallgatja Allah a feleket, mindenki elmondja mi történt, aztán a vádlott bocsánatot kér a sértettől, aztán elballag letölteni a büntetését?


"Tehát szerinted az igazságos hogy Isten figyelmen kívül hagyja az áldozatok álláspontját? Ezt nevezed igazságnak?"

Most visszakerestem, nem írtam sehol sem ilyet, hogy Isten figyelmen kívül hagyná bárkinek az álláspontját. Szóval most nem tudsz megint meggyanúsítani, hogy én írtam, mert ilyet nem írtam. Szóval ezt megint csak te találtad ki most, és úgy kérdezed, mintha én írtam volna. Így nem jó ez a kihallgatósdi, állandóan ilyen keresztkérdéseket teszel fel. Isten senkinek sem hagyja figyelmen kívül az álláspontját, Isten mindig igazságosan döntést hoz.


"Önként a francokat :) Ha nem bocsátasz meg akkor pokolra küldenek. Olyan mintha pisztolyt fognának rád és azt mondanák ha nem bocsátasz meg akkor lelőnek. Nyilván ez egy hamis tanítás hiszen Isten nem tenne ilyet."

Hát ilyet biztos nem, Isten biztosan nem fog pisztolyt fogni rád :) Ha nincs megbocsátás a szívedben, akkor nem való vagy a Mennybe, hiszen keresztény sem lehetsz.


"A megtérésnek mi köze hozzá? Nem az a megtérés hogy nem bűnözöl tovább? Vagy akkor az a megtérés hogy engedni kell a zsarolásnak?"

A megtérés az sok dologból áll össze, a bűnös életeddel való felhagyás csak egy közülük. A megbocsátás pl. a másik ilyen fontos dolog.


"De ez azt jelentené hogy esélyt sem ad nekik az életre."

A bűnöző életre miért kellene esély? Szerinted jó a bűnözés? Eleve nem is kellene megszületnie a bűnözőknek, és akkor lenne bűnmentes világ. Sokkal jobb lenne minden. Vagy szerinted nem?


"Tehát szerinted a bűnösnek nem jár büntetés? Így érted?"

Nem, hanem úgy, hogy embereket csak barbár istenek kínoznak, egy szerető, gondoskodó Isten nem kínoz senkit sem.


"Az iszlám szerint a pokol célja nem a bűnös emberek megjavítása hanem a jogos büntetés az általuk elkövetett bűnök miatt."

De nekem akkor sem tetszik az iszlám Menny, eleve úgy kezdődik, hogy az iszlám pokolban kell előtte bűnhődnie az embereknek a mindenféle csipp-csupp bűneikért. Akik meg nem jutnak be a Mennybe, azok meg kínlódnak évszázadokig, csak hogy aztán végleg meghaljanak. Kinek jó ez? Van ennek értelme? Ez szerintem nem igazságos, hanem értelmetlen. Ez elég nagy szadizmus lenne Allah részéről, ha így csinálná a dolgokat.

2022. jún. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
51%

"Most miért vagy ilyen undok?"


Egyrészt mellébeszélsz és játszod a hülyét hogy ezzel kerüld a válaszadást, másrészt pedig folyamatoasn hazudozol az iszlámról.



"Hát dehogynem, én is ezt mondom, ezért nem értem, miért vagy fennakadva ezen."


De a kereszténységben mindenki ugyanazt kapja a Mennyben, nem?



"Hát ez eddig nem sok :) Pár példát azért csak tudsz mondani, hogy miket csinálnál."


Például körbejárnám a földet.



"Aki olyan nevelést kapott, az szerintem nem is követ el szándékosan bűnöket."


Tehát akkor szerinted a keresztények nem is követnek el bűnt? :) Áruld már el hogy te melyik bolygón élsz :)



"Nem így van, mert 8 sört meg sem tudok inni, az olyan sok :) Egynél többet sosem iszom. Meg amúgy sem vezetek sörözés után."


Nem rólad van szó. Általánosságban mondom. Aki ennyit iszik az ön és közveszélyes.



"Mi az hogy nem hatalmas bűn? A lopás az iszlámban nem hatalmas bűn? A keresztény vallásban még a tízparancsolatban is benne van hogy ne lopj, ez annyira nagy bűn."


Attól függ milyen érékben követett el lopást. Nem midegy hogy milliókat loptál vagy egy száz foritos csokit. Az utóbbiról volt szó aminél nagyobb bűn ha leiszod magad amivel közveszélyes leszel.



"De most figyelj már, leírtál két hülyeséget, amivel mit is szeretnél bizonyítani?"


Az hogy te úgy gondoltad egy csokilopás nagyobb bűn mint ha részegre iszod magad. Én pedig levezettem hogy nem biztos hogy úgy lesz mint ahogy azt elképzelted.



"Te tényleg nagyon rossz környéken élhetsz, ha minden ismeretlenről az az első feltételezésed, hogy az csakis bűnöző lehet. Sajnálom :( Nem szeretnék muszlim lenni, nagyon rossz lehet szegényeknek."


Itt megint játszod a hülyét. Eléggé szánalmas vagy. Nem azt mondtam hogy bűnöző vagy hanem hogy te is elkövettél valamilyen bűnt pedig probáltad visszafogni magaf. Volt ilyen vagy nem?



"Szerintem kevés keresztény bűnözik. Már aki tényleg keresztény. És akkor is csak keveset. Csokit biztosan nem lop, meg mást se. Ha nem akar lopni, akkor nem lop, ha meg akar lopni, akkor meg nem keresztény."


Tehát szerinted a keresztények közel bűn nélküli emberek :))) Miért jó az neked ha hülyének néznek?



"Azt Isten joga eldönteni, hogy mehet-e a Mennybe vagy sem. De ha nem bánta meg a bűnét, akkor biztos hogy nem mehet oda."


Megint mellébeszélsz. Elég ha a gyilkos megbánta és mehet is a Mennybe? Nem kell számonkérés?



"De gyanús is voltál, mert nagyon ugyanazokat a kérdéseket teszed fel állandóan. A filmekben szokták ezt a nyomozók, mikor elfognak valakit és kihallgatják. Lámpád is van hozzá? :) Én eddig is azt írtam amit most írok, direkt visszakerestem, minden eddigi válaszomban azt írtam, hogy a keresztény vallás szerint Isten joga eldönteni, hogy ki juthat a Mennybe és ki nem. Szóval nem tudom milyen álláspont módosításra meg ellentmondásra gondolsz, ezt kifejtenéd?"


A nyomozók is azért teszik fel ugyanazokat a lényegi kérdéseket mert a tettes mellébeszél, játsza a hülyét, hazudozik ezeknél a kérdseknél. Ez egy mellébsezéls hogy Isten eldönteni, hogy ki juthat a Mennybe. Ez így van de nem ezt kérdeztem. Beszélgetés úgy müködik ha válaszolsz te is és én is. Én válaszolk de te nem.



"Amennyire én ismerem a kereszténységet, ezt tanítja, de lehet hogy tévedek, már korábban is írta egy hozzászóló, hogy az nem keresztény tanítás, hogy Istenben fognak a lelekek egyesülni a Mennyben való feltámadás során. Pedig ez nagyon szép tanítás szerintem. Szerinted nem? Sokkal logikusabb mint a katolikusok amit tanítanak, meg sokkal szebb is."


Egyáltalán nem. Te Istennel teszed ezzel egyenlővé magad.



"Azt mondjuk nem tudom, hogy ha valaki többször gyilkol, akkor mi van, Isten majd eldönti, hogy mi lesz a sorsa."


Ha nem ismered a keresztény tanítás, mi alapján jelented ki jobb mint az iszlám szerinti? Az iszlám tanítást sem ismered. Miért állsz le így vitázni egyáltalán?



"Jó te valami nagyon rossz környéken lakhatsz, szerintem ettől van, hogy mindenkiben tolvajt meg gyilkost látsz. Errefelé nem nagyon gyilkolnak meg senkit sem, főleg nem keresztények. Lopni sem nagyon szoktak."


Akkor nézd meg a statisztikákat. A paráznaság, házasságtörés még cask nem is bűncselekmény Magyarországon, de szerinted a keresztények nem tesznek ilyet :)



"Ha mégis elkövet bűnt, akkor a katolikusoknál meg kell gyónnia, meg más felekezeteknél is vannak ilyesmik azt hiszem. De ha ezek annyira fontosak, akkor miért nem nézel utána magad? Interneten egy csomó ilyen kérdésedre megtalálod a választ, vagy kiírhatod ide is a Gyakori Kérdésekre ;) Vagy megkérdezheted a helyi papot is, biztosan szívesen segít. Szereted így sutyiban kihallgatni az embereket?"


De engem az érdekel hogyte mit válaszolsz. Te állítod hogy a keresztény verzió jobb mnt az iszlám szerinti. Csak nem tudom mi alapján állítotod mikor láthatóan még a keresztény tanítást sem ismered , az iszlámról nem is beszélve.



"Jó, hát maradjunk annyiban, hogy a kereszténység szerint Isten joga eldönteni Hitler sorsát, hogy Hitler bejut-e a Mennybe vagy sem, szóval engem hiába szembesítesz, nem tudom megmondani. Az iszlám szerint Hitler mehetett a Mennybe ha megtért muszlimnak?"


Szóval megint fogalmad sincs mi a keresztény álláspont. Az iszlám szerint Hitlernek minden gyilkosságért felelnie kell amit ő okozott és az áldozatok megbocsátássát kell kérnie és persze Allah megbocsátását is. Mivel több tízmillió ember haláláért felelős, és nem tartom valószínűnek hogy ez a több tízmillió ember megbocsát neki, nagy valószínűséggel pokolba kerül. Persze nem mondhatom hogy biztosan mert Allah dönt a sorsáról de gondolom látod hogy nagyon nehéz dolga lesz.



"De mit értesz természet törvényeiben? Mik azok a természet törvényei? Az hogy felkel a nap meg lenyugszik, meg fúj a szél? Ha ezek kínozzák az emberek tömegeit, akkor az azért van, mert Allah akarja úgy, nem azért, mert a szél kínozni akarja az embert :) A természet törvényeinek nincs tudatuk vagy akaratuk, azok csak történnek. "


A természet törvényei úgy müködnek ahogy be lettek programozva. Ha például kitennének a sivatagba igencsak meleged lenne és szenvednél igaz? Erre gondoltam.



"De a bűnelkövetőnek a keresztény vallásban is bocsánatot kell kérnie a károsulttól úgy tudom. De ez amúgy is emberi dolog, nem vallási szerintem. Egyébként meg igazából mindegy, mert a keresztény országokban nem a keresztény vallás törvényei vonatkoznak az emberekre."


Eddig azt mondtad nem kell bocsánatot kérni az áldozattol. Most akkor rájöttél hogy mégiscsak úgy a helyes ezért behazudod hogy a keresztény vallásban is bocsánatot kell kérni? :)



"Akkor ez lényegében olyan lesz, mint egy bírósági tárgyalás? Meghallgatja Allah a feleket, mindenki elmondja mi történt, aztán a vádlott bocsánatot kér a sértettől, aztán elballag letölteni a büntetését? "


Igen, lényegében olyan lesz, mint egy bírósági tárgyalás.

A vádlott nem biztos hogy büntetést kap mert lehet hogy az áldozat megbocsát neki és Allah is.



"Most visszakerestem, nem írtam sehol sem ilyet, hogy Isten figyelmen kívül hagyná bárkinek az álláspontját. Szóval most nem tudsz megint meggyanúsítani, hogy én írtam, mert ilyet nem írtam. Szóval ezt megint csak te találtad ki most, és úgy kérdezed, mintha én írtam volna. Így nem jó ez a kihallgatósdi, állandóan ilyen keresztkérdéseket teszel fel. Isten senkinek sem hagyja figyelmen kívül az álláspontját, Isten mindig igazságosan döntést hoz."


Azt írtad szerinted nem jó hogy Allah figyelembe veszi az áldozatok álláspontját mert az olyan mintha egy emberen múlna ki hova kerül.



"Hát ilyet biztos nem, Isten biztosan nem fog pisztolyt fogni rád :) Ha nincs megbocsátás a szívedben, akkor nem való vagy a Mennybe, hiszen keresztény sem lehetsz."


Ez zarolás. Mindeki azt fogja mondani hogy persze meggbocsát, különben megy a pokolba. Ez neked jobb mint az iszlám? Meg vagy zsarolva, rá vagy kényszerítve hog megbocsáss. Az iszlám ezt az áldozatra bízza fenyegetés nélkül.



"A bűnöző életre miért kellene esély? Szerinted jó a bűnözés? Eleve nem is kellene megszületnie a bűnözőknek, és akkor lenne bűnmentes világ. Sokkal jobb lenne minden. Vagy szerinted nem? "


A bűn a szabad akarat velejárója. Ha nem követhetnél el bűnt, nem lenne teljesen szabad akaratod sem.



"Nem, hanem úgy, hogy embereket csak barbár istenek kínoznak, egy szerető, gondoskodó Isten nem kínoz senkit sem."


Akkor megismétlem sokadszorra. A Biblia szerint Isten pokolba küldi a bűnösöket ahol az örökkévalósságig szenvedni fognak.



"De nekem akkor sem tetszik az iszlám Menny, eleve úgy kezdődik, hogy az iszlám pokolban kell előtte bűnhődnie az embereknek a mindenféle csipp-csupp bűneikért."


Ez megint hazugság. Sehol nem írtam ilyet. Egynesen is mehetsz a Mennybe. Csipp-csupp bűnökért egyébként sem kerülsz a pokolba.



"Akik meg nem jutnak be a Mennybe, azok meg kínlódnak évszázadokig, csak hogy aztán végleg meghaljanak. Kinek jó ez? Van ennek értelme? "


Ez is hazugság. Ha letöltötték a büntetésüket a pokolban utána mehetnek a Mennybe. De lesz olyan aki nem jöhet ki onnan mert olyan súlyos bűnöket követett el.



"Ez szerintem nem igazságos, hanem értelmetlen. Ez elég nagy szadizmus lenne Allah részéről, ha így csinálná a dolgokat."


Mi lenne ha nem próblánál meg hazudozni az iszlámról csak hogy kritizálhasd? Eléggé szánalmas és tipikus keresztény szokás.

2022. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!