Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású volt Mohamed...

Milyen vallású volt Mohamed próféta, mielőtt megalapította az iszlám vallást?

Figyelt kérdés
Van erről bármi infó?

2022. máj. 21. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
100%

#27

Tehát írtál fél oldalnyi ökörséget, ami senkit sem érdekel, de még mindig képtelen voltál kinyögni, hogy mik azok a csak iszlámra jellemző egyedi azonosságok. Gratulálok, nálad jobban mellébeszélni senki se tud a világon.

Pedig te hazudtad, hogy vannak ilyen jellemvonások más vallásokban.

2022. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
97%

"Erre képesnek érzed magad az iszlámmal kapcsolatban?"

Áh, értem. Akkor csak ami hírtelen eszembe jutott:

-Attól, hogy több a jócselekedete valakinek, mint a rossz. A rossz tettei nem válnak semmisé. Vannak bűnök, amiket egyszerűen képtelen jóvá tenni az ember, akármennyire is akarja. Ha Isten ezeket egyszerűen elengedi, akkor nem igazságos. Az iszlám rendszer figyelmen kívül hagyja a bűnöket. A társítást, még ha tudatlanságból követik is el, halálos, megbocsáthatatlan bűnnek tartja, ami szintén hagy maga után kivetnivalót részemről.

-Szerintem az iszlám túl nagy hangsúlyt fektet a cselekedetekre, közben keveset a belső állapotra. Kicsit olyan, mintha megvásárolható lenne az üdvösség a jócselekedetekkel, mindegy közben mit gondol az ember.

-Az a tanítás, hogy Isten hagyta elveszni a saját könyveit, majd számon kéri azokat az embereken, szintén nem tetszik. Nem logikus.

-Az imairány felesleges formaság, de kötelező.

-A nők elfátyolozása felesleges.


Így hirtelen ennyi. De, ha akarod átgondolom jobban és írok neked egy hosszú listát. Bár őszintén szólva, nem értem ez miért jó neked.

2022. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
32%

"Bár őszintén szólva, nem értem ez miért jó neked"

Gondolom kellenek neki a tippek, hogy mire kell kifogásokat találnia, hogy valahogy legalább önmagát győzködhesse róla, hogy nem értelmetlen a hite. Gyaníthatóan tipikus fanatikus módjára jönnek majd az üres, átlátszó kifogások, minthogy a fátyol az valami nyakatekert módon a nők védelméért van, amikre meg abszolút nem tud mit reagálni, ott majd jön a mellébeszélés és a vádaskodás, hogy bezzeg a kereszténységben még mennyivel logikátlanabb dolgok vannak. Mintha ezzel valahogy megszűnnének létezni a saját hitének a logikátlanságai.

2022. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
72%
Allah elvileg megengedi azt, hogy bunozz. Ha egesz eletedet jocselekedetek vegrehajtasaval toltotted, akkor az iszlam szerint idos korodban nyugodtan bunozhetsz, hiszen akkor mar nem lesz idod es lehetoseged tobbet bunozni, mint amennyi jot csinaltal eletedben, vagyis siman megvan a biztos jegyed a paradicsomba annak ellenere, hogy bunozol. Az iszlam szerint ez igy igazsagos.
2022. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
3%

"Attól, hogy több a jócselekedete valakinek, mint a rossz. A rossz tettei nem válnak semmisé. Vannak bűnök, amiket egyszerűen képtelen jóvá tenni az ember, akármennyire is akarja. Ha Isten ezeket egyszerűen elengedi, akkor nem igazságos. Az iszlám rendszer figyelmen kívül hagyja a bűnöket. A társítást, még ha tudatlanságból követik is el, halálos, megbocsáthatatlan bűnnek tartja, ami szintén hagy maga után kivetnivalót részemről."


Nem azt mondtad hogy ismered az iszlám vallást? Mert amit leírtál abból az következik hogy totál el vagy tévedve. Először is nem tudhatod pontosan melyik tetted mennyire számít bele. Például ha valaki elkövet egy nagyobb bűnt, hiába van sok jó cselekedete, akkor is a pokolba kerülhet x időre mint büntetés. A lényeg pedig az hogy ez így igazságos. Mindenkin számon lesznek kérve a tettei és de csak az amit ő követett el, nem mások bűnei, és más sem lesz megbüntettve olyan bűnök miatt amit ő követette el. Gondolom felismerted hogy a kereszténységben pont fordítva van. Ádám bűne miatt én bűnös vagyok és mindenki más, de ha elfogadom Jézust mint megváltót akkor más átvállalja a bűneimet. Ezt teljessen igazságtalan és elfogadhatatlan. A társtásról is már elmondtam hogy csak akkor megbocsáthatatlan ha az illető úgy hal meg és nem jutott el hozzá az egyistenhit. Ha életében megbánja akkor Allah azt is megbocsáthatja.



"Szerintem az iszlám túl nagy hangsúlyt fektet a cselekedetekre, közben keveset a belső állapotra. Kicsit olyan, mintha megvásárolható lenne az üdvösség a jócselekedetekkel, mindegy közben mit gondol az ember."


Először is az üdvösséghez hit és jócselekdet kell az iszlám szerint. Önmagában a jócselekdet nem elég. Meg egyébként is megfelelő belső állapot nélkül senki nem fog jót cselekedni. Olyanról még nem hallottam hogy valaki nem hisz az iszlámban de úgy él ahogy az iszlám előírja :)



"Az a tanítás, hogy Isten hagyta elveszni a saját könyveit, majd számon kéri azokat az embereken, szintén nem tetszik. Nem logikus."


Ezt a saját keresztény vallásadon is számonkérhetnéd mert nem létezik olyan hogy a Biblia mert minden irányzat Bibliája más és más könyveket tartalmaz és hadd ne soroljam fel a többit amik bizonyítják hogy az eredeti írások elvesztek. Egyébként a kereszténység szerint az nem bűn ha te egy hamisított tehát apokrifnek tekintett iratot Isten szavának tekintesz? Ezt nem fogja Isten számon kérni a keresztény vallás szerint? Meg mi az hogy nem logikus? A sokezer vallásból az következik hogy az ember igancsak hajlamos a valláshamisításra. A kismillió keresztény irányzat is ugyanezt bizonyítja. Akkor nyilván neked kell megtalálnod az igaz vallást. Jézus is azt mondta keresd az igazságot. Szóval kerseni kell és ez logikus. Egyébként sem hagyta ezt Isten mert ha hamisítás történt érkezett egy új próféta aki kijavította a hamisítás. Szerinted a zsidókhoz miért érkezett olyan sok próféta?



"Az imairány felesleges formaság, de kötelező."


Az nem zavar hogy a Biblia szerint is kötelező? :) A zsidók ma is a Jeruzsálemi templom felé imádkoznak.



"A nők elfátyolozása felesleges."


Ha elfátyolozás alatt az arc eltakarását érted akkor az nem az iszlám előírása. Ha a kendőt érted akkor meg az van hogy a Biblia is előírja.



"Így hirtelen ennyi. De, ha akarod átgondolom jobban és írok neked egy hosszú listát. Bár őszintén szólva, nem értem ez miért jó neked."


Héát igen, jó lenne ha még gondolkodnál rajta mert amiket felsoroltál azok vagy nem úgy vannak az iszlámban ahogy leírtad vagy a Biblia is leírja ugyanezt :)



"ott majd jön a mellébeszélés és a vádaskodás, hogy bezzeg a kereszténységben még mennyivel logikátlanabb dolgok vannak. Mintha ezzel valahogy megszűnnének létezni a saját hitének a logikátlanságai."


Mivel ti keresztények vagytok és a kérdéseim is keresztényekhez szólnak, így a kereszténységgel hasonlítom össze az iszlámot és remekül össze is lehet hasonlítani. Nyilván ha egy ateistával vitáznék akkor nem így tennék.

2022. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
2%

"Allah elvileg megengedi azt, hogy bunozz. Ha egesz eletedet jocselekedetek vegrehajtasaval toltotted, akkor az iszlam szerint idos korodban nyugodtan bunozhetsz, hiszen akkor mar nem lesz idod es lehetoseged tobbet bunozni, mint amennyi jot csinaltal eletedben, vagyis siman megvan a biztos jegyed a paradicsomba annak ellenere, hogy bunozol. Az iszlam szerint ez igy igazsagos."


Ez is egy keresztény hazugság. És megint olysamivel rágalmazzátok az iszlámot ami valójában keresztény tanítás. Az iszlám nem tanít ilyet. Aki ilyet tesz nm tudhatja hogy az adott bűn amit elkövetett milyen mértékben számít. Továbbá ha be is kerül a Mennyországban, ott kevesebb lesz a jutalma. Ellenben a keresztény vallásban össze vissza bűnözhetsz, Jézus úgyis megváltja és kapod az ingyen jegyet a Mennyországba. Keresztények hiába mondják hogy nem, aki erre játszik annak a bűneit nem váltja meg Jézus. Akkor ebből az következik hogy aki egy bűnt többször elkövet nem üdvözülhet? Akkor meg azt jelentené senki nem üdvözülhet.

2022. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
69%

"Nem azt mondtad hogy ismered az iszlám vallást?"

Most az zavar, hogy miért nem írtam le a pontgyűjtőrendszert? Mert lényegtelen. Ugyan ott vagyunk. Teljesen mindegy, hogy pontozva vannak a cselekedeteink. Ez csak neked érdekes.

"Gondolom felismerted hogy a kereszténységben pont fordítva van."

Pont ezen az egyszerű gondolkodásmódon léptem túl, amikor keresztény lettem. Szóval igen, felismerem. Nagyon is, mivel már rég tudom, hogy ebben a felfogásban hol a hiba.


"Olyanról még nem hallottam hogy valaki nem hisz az iszlámban de úgy él ahogy az iszlám előírja :)"

Mintha képmutatók nem léteznének. Egyébként is, csak a kellő pontszámot kell elérnie. Ezt kétféleképpen lehet megtenni: Vagy folyton jót cselekszik, vagy folyamatosan kompenzálja a rossz tetteit. Az utóbbi a könnyebb. Kihagy 10 imát, bort iszik, de cserébe mondjuk sokat adakozik.


"Ezt a saját keresztény vallásadon is számonkérhetnéd mert nem létezik olyan hogy a Biblia mert minden irányzat Bibliája más és más könyveket tartalmaz és hadd ne soroljam fel a többit amik bizonyítják hogy az eredeti írások elvesztek. "

Mi köze ennek bármihez is? Attól még az iszlám logikátlan. És ha elvesztek? Miért vesztek el? Miért intézte így Allah? Miért kéri számon az elveszett könyveket? Ugyan ott vagyunk. A saját vallásomról majd én elszámolok magammal, neked ahhoz semmi közöd és a témához sincs köze. A probléma ugyanúgy fennáll.


"Az nem zavar hogy a Biblia szerint is kötelező? :) A zsidók ma is a Jeruzsálemi templom felé imádkoznak."

Nem zavar, mert nem az. Ha nem hiszel nekem, nem érdekel. Teljesen felesleges idézgetned a Bibliából, nem érdekel, hogy mit akarsz belemagyarázni. Olvastam a Bibliát, nem érdekel a véleményed róla. Én abban hiszek, hogy nem kötelező, az iszlám meg mást tart, mint amiben én hiszek. Te meg elméletileg az én véleményemre voltál kíváncsi. Nincs kötelező imairány a kereszténységben és ezzel egyetértek, mert logikus. Ebből a szempontból a zsidók is teljesen lényegtelenek, szóval felesleges emlegetned őket. Nem zsidó vallású vagyok.


"Ha elfátyolozás alatt az arc eltakarását érted akkor az nem az iszlám előírása. Ha a kendőt érted akkor meg az van hogy a Biblia is előírja."

A fátyol is az iszlám része, az hogy te nem tartod kötelezőnek a te dolgod. Ettől függetlenül kendőtől kezdve, egész testet eltakaró lepleket is hordanak az iszlám nők. és ez nem teszi szimpatikussá a vallásod. A bibliai magyarázataid pedig újfent hidegen hagynak. Szerintem nem kell a nőknek ilyet hordaniuk. Az pedig, hogy te személy szerint mit olvasol ki a Bibliából, az engem nem érdekel. Még csak keresztény se vagy, hogy megmond nekem, hogy miben kéne hinnem.

2022. máj. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
69%

"Továbbá ha be is kerül a Mennyországban, ott kevesebb lesz a jutalma."

Ez a jutalom mit jelent pontosabban? Milyen jutalom, milyen jellegű?


"Ellenben a keresztény vallásban össze vissza bűnözhetsz, Jézus úgyis megváltja és kapod az ingyen jegyet a Mennyországba."

Én úgy tudom, hogy Jézus megváltását csak akkor kapod meg, ha te magad elfogadod a megváltást. Ez viszont kötelezettségekkel jár, felhagysz addigi bűnös életeddel, és Krisztusban újjászületve egy új életet kezdesz, amelyet Krisztusnak szentelsz (javíts ki, ha rosszul tudnám). Végeredményben ugyanazt írja, mint a Korán, nem elég a hit, vagy a cselekedet, mindkettő kell ahhoz, hogy a mennybe juss.


A Korán szerint (és újfent javíts ki, ha tévednék) azoknak semmi esélyük a Mennybe menetelre, akik már annyi bűnt követtek el, hogy azt kiegyensúlyozni már képtelenség. Tehát a Korán viszont hagy egy valamilyen széles réteget a társadalomban, akiknek értelmét veszti a vallást követni, gyakorolni, hiszen egy csomó kötelezettséggel jár, cserébe meg nem kap semmit sem, hiszen esélytelen a Mennyországba jutnia.

2022. máj. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
52%

"Most az zavar, hogy miért nem írtam le a pontgyűjtőrendszert? Mert lényegtelen. Ugyan ott vagyunk. Teljesen mindegy, hogy pontozva vannak a cselekedeteink. Ez csak neked érdekes."


Elmondtam hogy nem pontgyűjtőrendszer mert nem tudod előre mi hány "pontot" ér. De még ha pontgyűjtőrendszernek is tekinted akkor is milliószor igazságosabb mint a kerseztény verzió. Egyébként mi ezzel a problémád? A mai világ is így müködik az elemi iskolától kezdve. Beülsz a vizsgára, pirospont feketepont, jó válasz pluszpont, rossz válasz mínusz pont. Tudod miért? Mert így igazságos.



"Pont ezen az egyszerű gondolkodásmódon léptem túl, amikor keresztény lettem. Szóval igen, felismerem. Nagyon is, mivel már rég tudom, hogy ebben a felfogásban hol a hiba."


Nem azt tanítja a keresztény vallás hogy bűnösnek születsz? Egy olyan bűn miatt amit el sem követtél? És nem azt tanítja a keresztény vallás hogy ha elfogadod Jézust mint megváltót, más szenved a te bűneid miatt amikért neked kellene felelned? Te ezeken hogy léptél túl? Megtagadtad ezeket a tnításokat? Mert másképpen nem lehet.



"Mintha képmutatók nem léteznének."


A képmutatók más embereket tévesztenek meg, de olyan nincs hogy valaki nem hisz az iszlámban de mégis úgy él ahogy az iszlám előírja csak hogy a túlvilágon ne járjon rosszul.



"Egyébként is, csak a kellő pontszámot kell elérnie."


Honan tudod mennyi a kellő pontszám? :) Keresztényeknél láttam eddig csak ilyet hogy elkönyvelték, ők biztosan a Mennyországba kerülnek és megmondták másnak is hogy ő bizosan pokolra jut:)



"Vagy folyton jót cselekszik, vagy folyamatosan kompenzálja a rossz tetteit. Az utóbbi a könnyebb. Kihagy 10 imát, bort iszik, de cserébe mondjuk sokat adakozik."


És honnan tudod hogy ezzel kompenzálja? Plusz az elkövetett bűnükkel a Menyországbeli jutalma is kevesebb lesz. Szóval ez megint olyan hogy annak amit a keresztények elképzelnek az iszlámról, köze nincs a valósághoz.



"Mi köze ennek bármihez is? Attól még az iszlám logikátlan. És ha elvesztek? Miért vesztek el? Miért intézte így Allah?"


Ki mondta neked hogy Allah intézte így? Elküldte az embereknek a kinyilatkoztatást akik szabad akaratukból idővel meghamisították azt. Ez akkor kinek a hibája? Akkor az hogy nincs egységes Biblia mert minden keresztény egyház maga válogatta össze mi legyen a saját Bibliájukban, szerinted Isten hibája?



"Miért kéri számon az elveszett könyveket?"


Ne aggódj, rajtad nem azt kéri majd számon hogy elveszett a könyv hanem azt hogy miért egy össze vissza hamisított könyvben hiszel mikor ott a Korán.



"A saját vallásomról majd én elszámolok magammal, neked ahhoz semmi közöd és a témához sincs köze. A probléma ugyanúgy fennáll."


Engem azért érdekelne, hogyvan az hogy a saját keresztény vallásod esetében ugyanazt a dolgot nem tekinted problémának és elnézed, de az iszlámban ugyanazt problémának tekinted :)



"Nem zavar, mert nem az. Ha nem hiszel nekem, nem érdekel. Teljesen felesleges idézgetned a Bibliából, nem érdekel, hogy mit akarsz belemagyarázni."


Mi az hogy nem az? Ott van bene a Bibliában. Pont ezért a zsidók a Jeruzsálemi templom felé imádkoznak. Akkor a zsidók is belemagyarázzák? :) Biztos lehetsz benne hogy Jézus is a Jeruzsálemi templom felé imádkozott.



"Én abban hiszek, hogy nem kötelező, az iszlám meg mást tart, mint amiben én hiszek."


Az hogy te miben hiszel, az a te dolgod. Én arról beszélek mit ír a Biblia, márpedig azt írja a Jeruzsálemi templom felé kell imádkozni.



"Nincs kötelező imairány a kereszténységben és ezzel egyetértek, mert logikus. Ebből a szempontból a zsidók is teljesen lényegtelenek, szóval felesleges emlegetned őket. Nem zsidó vallású vagyok."


Ja igen :) Mindig elfelejtem hogy rátok keresztényekre az Ószövetség nem vonatkozik, csak az a néhány újszövetségi hippi szlogen :) Csak kíváncsiságból kérdezem. Ha mondjuk Jézus idjén éltél volna és azt mondja neked Jézus hogy gyerünk imádkozni, akkor te mit felelsz? Hogy rád nem vonatkozik mert nem vagy zsidó? :) Simán kinézem belőletek keresztényekből hogy még Jézusnak is előadnátok ezt a marhaságot. És ez lesz Jézus válasza a keresztényekhez:


Máté 7:23 És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"



"A fátyol is az iszlám része, az hogy te nem tartod kötelezőnek a te dolgod."


Az eltakarása nem az iszlám előírása. Sem a Koránban sem hadiszban nem szerepel ilyen. Az iszlám világ nagyrészén nem is takarják el az arcukat a nők csak ilyen Afganisztán meg Szaud Arábia szintű országokban.



"Ettől függetlenül kendőtől kezdve, egész testet eltakaró lepleket is hordanak az iszlám nők."


A kendő az iszlám előírása a testet eltakaró lepel nem. A lényeg hogy ne testhez simuló ruhátban járjanak a nők.



"és ez nem teszi szimpatikussá a vallásod."


Úgy érted jobban tetszik neked ha a nők levetkőznek? Egy hippi kereszténytől nem is várható más.



"A bibliai magyarázataid pedig újfent hidegen hagynak. Szerintem nem kell a nőknek ilyet hordaniuk. Az pedig, hogy te személy szerint mit olvasol ki a Bibliából, az engem nem érdekel."


Ezt nem csak én olvasom ki a Bibliából hanem kb minden keresztény a 20. századig. Ugyanis a kendő keresztény női viselet volt a közelmultig. Még ma is látok Budapesten is idősebb asszonyokat kendőben. A magyar népviseletben is ott a kendő. A korabi keresztény ábrázolásokon is kendőnt viselnek a nők. Mindezek ellenére szerinted cask én olvasom ki ezt a Bibliából? :)



"Még csak keresztény se vagy, hogy megmond nekem, hogy miben kéne hinnem."


Te dolgod hogy miben hiszel. Ha viszont azt mondod a Bibliát követed, akkor viszont megmondhatom hogy éppen letagadod a Bibliát és megmondhatom miben kellene hinned hiszen le van írva a Bibliába.

2022. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
3%

"Ez a jutalom mit jelent pontosabban? Milyen jutalom, milyen jellegű?"


Azt jelenti hogy a hívők akik kiérdemelták a Mennyországba kerülnek ahol örök élet várja őket minden jóval. Persze nem mindenki ugyanazt kapja hanem az evilági élte alapján. Nyilván nem lenne igazságos hogy aki éppen csak bejutott a Mennyországba az ugyanazt kapja mint aki egész életében példás élett élt. A pokolra is ugyanez vonatkozik. Ott sem mindenki ugyanazt a büntetést kapja.



"Én úgy tudom, hogy Jézus megváltását csak akkor kapod meg, ha te magad elfogadod a megváltást. Ez viszont kötelezettségekkel jár, felhagysz addigi bűnös életeddel, és Krisztusban újjászületve egy új életet kezdesz, amelyet Krisztusnak szentelsz (javíts ki, ha rosszul tudnám)."


Így szól a keresztény tanítás de ez a valóságban ez kivitelezhetettlen. Tegyük fel az illető azt mondja felhagy az addig bűnös életével. Akkor is el fog követni kisebb nagyobb bűnüket. Akkor ez már kizáró ok és senki nem kerülhet a Mennyországba? Meg ugye ott vannak a korábban elkövetett bűnei. Azok akkor csak úgy törlődnek bármiféle számonkérés vagy következmény nélkül? Ez így igazságos? Tegyük fel lopott, gyilkolt, erőszkolt aztán azt mondta újjászületik Krisztusban. Ezek a bűnök csak úgy törlődnek mintha mi sem történt volna? Láthatod hogy a keresztény verzió ezer sebből vérzik.



"Végeredményben ugyanazt írja, mint a Korán, nem elég a hit, vagy a cselekedet, mindkettő kell ahhoz, hogy a mennybe juss."


Egyáltalán nem ugyanaz a kettő. Az iszlámban nincs olyan hogy csak úgy törlődnek a bűneid. Minden általad elkövetett bűn számon lesz kérve. Persze Allah megbocsátó és könyörületes de ezért tenned kell. Allah megbocsátását kell kérned és ha olyan bűnről van szó amivel más embrnek is árottál, akkor az ő megbocsátását is kérned kell. Például meglopsz valakit. Még ha ezen a világon meg is úszod, az Ítélet napján biztosan számon lesz kérve rajtad és szembesítenek azzal akit megloptál szóval érdemes még itt ezen a világon rendezni az ilyen dolgokat és a megbocsátását kell kérni attól akinek ártottunk.



"A Korán szerint (és újfent javíts ki, ha tévednék) azoknak semmi esélyük a Mennybe menetelre, akik már annyi bűnt követtek el, hogy azt kiegyensúlyozni már képtelenség. Tehát a Korán viszont hagy egy valamilyen széles réteget a társadalomban, akiknek értelmét veszti a vallást követni, gyakorolni, hiszen egy csomó kötelezettséggel jár, cserébe meg nem kap semmit sem, hiszen esélytelen a Mennyországba jutnia."


Ez agyáltalán nem igaz. Ahogy mondtam, Allah megbocsátó és könyörületes, akkor is ha valakinek nagyon sok bűne van, de ezért tenni kell. Meg kell bánnia ezeket a bűnöket, Allah bocsánatát kell kérnie és azoknak az embereknek a megbocsátását akiknek ártot. Olyan is előfordulhat hogy nem örökre kerül poklra hanem x időre mint büntetés és utána beléphet a Menyországba.

2022. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!