Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású volt Mohamed...

Milyen vallású volt Mohamed próféta, mielőtt megalapította az iszlám vallást?

Figyelt kérdés
Van erről bármi infó?

2022. máj. 21. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
32%

"Még ha ezen a világon meg is úszod, az Ítélet napján biztosan számon lesz kérve rajtad és szembesítenek azzal akit megloptál szóval érdemes még itt ezen a világon rendezni az ilyen dolgokat és a megbocsátását kell kérni attól akinek ártottunk."

És ha az az illető nem bocsát meg? Akkor mi van?

2022. máj. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
32%

"Azok akkor csak úgy törlődnek bármiféle számonkérés vagy következmény nélkül? Ez így igazságos? Tegyük fel lopott, gyilkolt, erőszkolt aztán azt mondta újjászületik Krisztusban. Ezek a bűnök csak úgy törlődnek mintha mi sem történt volna?"

És mi történik az iszlámban ezekkel a bűnökkel? Lopott, gyilkolt, erőszakolt. Szembesítik azzal, aki ellen ezeket elkövette? És ha az nem bocsát meg neki, akkor mi van? Allah megbocsátja és kész?

Mi van azokkal a bűnökkel, amit pl. nem muszlimok ellen vétett? A nem muszlim, aki ellen elkövette, akárhogy is élt megy a pokolba a hite miatt, de azért megbocsát a muszlimnak, aki pl. meglopta, megerőszakolta, hogy ő mehessen a Mennybe? Ez mennyire életszerű szerinted?

2022. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
53%

"Ne aggódj, rajtad nem azt kéri majd számon hogy elveszett a könyv hanem azt hogy miért egy össze vissza hamisított könyvben hiszel mikor ott a Korán."


Ez megnyugtató. Allah azért biztosan jobban megérti az érveimet, mint te. Ha ezt kéri számon, akkor még van remény.


"Mi az hogy nem az? Ott van bene a Bibliában. Pont ezért a zsidók a Jeruzsálemi templom felé imádkoznak. Akkor a zsidók is belemagyarázzák? :) Biztos lehetsz benne hogy Jézus is a Jeruzsálemi templom felé imádkozott."

Nincs benne! Egyszerűen félremagyarázod, amit a Biblia ír. Nem is ismered jól és ezt nem vagy hajlandó belátni. És engem semmi nem kötelez arra, hogy a te félremagyarázásodat, egyáltalán meghallgassam.

De leírom röviden, hogy ne mondhasd, hogy nem szóltam. Aztán vagy elhiszed, vagy nem:

A zsidóknak kötelező volt a templomba zarándokolniuk. Mivel csak ott lehetett áldozniuk Istennek. Régen ott volt a szövetség ládája, a templom a szent sátor fix verziója stb. stb. Ennek sok ószövetségi oka van. De a keresztények nem zsidók. Jézus maga írja az evangéliumokban, hogy ez lényegtelen lesz.

"A mi atyáink ezen a hegyen imádták Istent, ti pedig azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, ahol Istent imádni kell. Jézus így válaszolt: Higgy nekem, asszony, hogy eljön az óra, amikor nem ezen a hegyen, nem is Jeruzsálemben imádjátok az Atyát. Ti azt imádjátok, akit nem ismertek, mi azt imádjuk, akit ismerünk, mert az üdvösség a zsidók közül támad. De eljön az óra, és az most van, amikor igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres. Az Isten Lélek, és akik imádják őt, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk." Ján 4:20-24

A zsidókra visszatérve. Amikor lerombolták az első templomot és fogságba vitettek, azért, hogy ne feledjék a régi hazájukat és hogy reméljenek Jeruzsálem felé fordulva imádkoztak. Ráadásul Salamon a Bibliába áldást kért a templomra, hogy bárki bárhol felé fordulva imádkozik, azt hallgassa meg az Úr. A templom Isten jelenlétének a szimbóluma volt. Amikor a 2. templomot 70-ben lerombolták és a zsidók szétszóródtak, az megint olyan volt, számukra, mint amikor a babilóniai fogságban voltak. Nincs templom, volt idő, amikor Jeruzsálemből kivoltak tiltva stb. Tehát ez alapján a párhuzam alapján alakult ki megint az a szokás, hogy Jeruzsálem felé fordulva imádkoznak. A távoli zsidó őshazára, a templomra emlékezve.

De a keresztények nem zsidók, ezt nagyon fontos megérteni. Nekik már nem kell a templomot siratniuk, Isten jelenléte számukra már nincs egy helyhez kötve. A templom pusztulását maga Jézus jövendölte meg.

"Jeruzsálem, Jeruzsálem, aki megölöd a prófétákat, és megkövezed azokat, akik hozzád küldettek! Hányszor akartam összegyűjteni gyermekeidet, ahogyan a kotlós szárnya alá gyűjti a csibéit, de ti nem akartátok! Íme, elhagyatottá lesz a ti házatok. Mert mondom nektek, nem láttok engem mostantól fogva mindaddig, amíg azt nem mondjátok: Áldott, aki az ÚR nevében jön!" Mát 23:37-39 (A házatok=a templom) Közvetlenül így folytatódik:

"Amikor Jézus kijött a templomból, és tovább akart menni, odaléptek hozzá a tanítványai, hogy megmutassák neki a templom épületeit. Ő azonban így szólt hozzájuk: Látjátok mindezt? Bizony mondom nektek, nem marad itt kő kövön, amit le ne rombolnának." Máté 24:1-2


Szóval nem, a keresztényeknek nem kell Jeruzsálem felé fordulva imádkozniuk. Az a baj és azért meddő az összes beszélgetés, mert van egy elképzelésed és nem érdekel, hogy a másik igazából mit gondol. Kiválogatod a neked tetsző részeket és nem érdekel, hogy a másik miben hisz vagy hogy a szöveg többi részében mi áll. Most is muszlim szemszögből magyarázol nekem a bibliai imairányról, miközben én, mint keresztény, a Biblia alapján, ebben nem hiszek. Nincs kötelező imairány a kereszténységben. De egyébként, még ha lenne is, attól függetlenül én még mondhatnám, hogy nem hiszek benne. Max. akkor felróhatnád nekem, hogy nem is vagyok igazi keresztény vagy ilyesmi...

2022. máj. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
48%

"Azt jelenti hogy a hívők akik kiérdemelták a Mennyországba kerülnek ahol örök élet várja őket minden jóval. Persze nem mindenki ugyanazt kapja hanem az evilági élte alapján. Nyilván nem lenne igazságos hogy aki éppen csak bejutott a Mennyországba az ugyanazt kapja mint aki egész életében példás élett élt."

Oké, de milyen jutalomra lehet számítani, milyen jellegűre? Lehet tudni, vagy legalább sejteni, hogy konkrétabban mit takar ez a jutalom? Mi az, amire a Mennyországban szüksége lehet egy oda kerülőnek?


"Így szól a keresztény tanítás de ez a valóságban ez kivitelezhetettlen."

Valóban az, a keresztény hit szerint te még ha igazán akarsz, akkor sem tudsz olyan jó lenni mint Jézus, mert te "csak" egy esendő ember vagy, míg Jézus isteni lényegű volt. De ettől még törekedned kell rá, és a lehető legjobbat kihozni magadból. Isten ezt fogja nézni, hogy mennyire törekszel arra, hogy a bűnös életedet, a bűnös mivoltodat magad mögött hagyd, és valóban új életet kezdesz Jézusban újjászületve.

Ha valóban így teszel, és földi léted végéig kitartasz Krisztusban, akkor igen, Isten megbocsátja neked a legszörnyűbb bűneidet is, amiket korábban elkövettél. Ez szerinted nem igazságos?


"Tegyük fel az illető azt mondja felhagy az addig bűnös életével. Akkor is el fog követni kisebb nagyobb bűnüket."

Véletlenül lehet, de véletlenül bárki követhet el olykor bűnt, hiszen emberek vagyunk, esendőek, tele hibákkal. De a keresztény hit szerint ha Jézusban valóban újjászületsz, nem csak megjátszod (mások, vagy akár magad előtt is), akkor nem fogod akarni a bűnt elkövetni, tehát ha bűnt is követnél el, azt nem szándékosan fogod elkövetni.

Ha mégis, akkor nyilván nem születtél újjá Krisztusban, mert nem krisztusi életet élsz, hiszen szándékosan követtél el bűnt. Ez esetben természetesen az "ingyenjegy" sem jár a Mennybe. Isten majd eldönti, hogy hová kerülsz, amikor eljön az ideje.


"Egyáltalán nem ugyanaz a kettő. Az iszlámban nincs olyan hogy csak úgy törlődnek a bűneid."

Nem erre értettem, hogy ugyanaz a kettő, hanem arra, hogy mindkét vallásban szükséges mind a hit, mind a jócselekedetek ahhoz, hogy a Mennybe juthass, egyik sem engedi az "ingyenjegyet", ha bármelyik is hiányzik. De attól, hogy valamelyik hiányzik, az még nem a 'Mennyből eleve kizáró ok' egyik vallásban sem, tehát ettől még elvileg bekerülhetsz a Mennybe, azt majd Isten vagy Allah a maga idejében fogja eldönteni.

Ha viszont mindkettő hiányzik, akkor igen-igen minimálisra csökkennek az esélyeid, hogy te valaha mennylakó lehess.


"Ez agyáltalán nem igaz. Ahogy mondtam, Allah megbocsátó és könyörületes, akkor is ha valakinek nagyon sok bűne van, de ezért tenni kell."

Na, hát ez tudomásom szerint a kereszténységben is így van.

2022. máj. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
4%

"És mi történik az iszlámban ezekkel a bűnökkel? Lopott, gyilkolt, erőszakolt. Szembesítik azzal, aki ellen ezeket elkövette? És ha az nem bocsát meg neki, akkor mi van? Allah megbocsátja és kész?"


Akkor lehet hogy Allah sem bocsát meg és megkapja ezekért a büntést a túlvilágon. Nyilván Allah mérlegelni foglya hogy tényleg megbánta-e ezeket, megtett-e mindent hogy az akivel szemben elkövette megbocsásson stb.



"Mi van azokkal a bűnökkel, amit pl. nem muszlimok ellen vétett?"


Mi lenne? Ugyanaz mintha muszlim ellen követte volna el. Az a keresztények hazugsága hogy muszlimok hazudhatnak, gyilkolhatnak lophatnak nem muszlimoktól.



"A nem muszlim, aki ellen elkövette, akárhogy is élt megy a pokolba a hite miatt, de azért megbocsát a muszlimnak, aki pl. meglopta, megerőszakolta, hogy ő mehessen a Mennybe? Ez mennyire életszerű szerinted?"


Dönthet úgy is hogy nem bocsát meg. Csak a Biblia írja hogy kötelező megbocsátani különben te kerülsz a pokloba. Ez mennyire életszerű szerinted? Meglop engem egy tolvaj, de én nem akarok megbocsátani akkor a Biblia szerint az én bűneim sem lesznek megbocsátva. A tolvaj meg azt mondja megbocsát az ellene vétkezőknek. Akkor előáll az a helyzet hogy én az áldozat kerülök pokolra, a bünelkövető tolvaj pedig megy a Mennyoszágba. És ez szerinted igazságos és életszerű?

Egyébként is amit írtál az két külön történet. Például ha te egy gyilkos vagy lehet egész hártalévő életedben börtönben leszel, de ha valaki mondjuk meglopott azt külön tárgyalják függetlenül attól hogy gyilkos vagy. A nem muszlimiok hitük miatt számon lesznek kérve, de ettől függetlenül ha ellenük követett el egy muszlim valamilyen bűnt, az számon lesz kérve azon a muszlimon.

2022. máj. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
53%

"Mi lenne? Ugyanaz mintha muszlim ellen követte volna el. Az a keresztények hazugsága hogy muszlimok hazudhatnak, gyilkolhatnak lophatnak nem muszlimoktól."

Akkor a túlvilágon mivel fogod azokat a nem muszlimokat kompenzálni, pl. engem is, akik a pokolba kerülnek, de ettől függetlenül megsértetted őket, itt az oldalon? A sértéseket amik elhangzottak tőled, a vádaskodásokat, amikor a másik lelkébe tiportál, úgy hogy rosszul érezze magát, azt mivel teszed jóvá? A pokolba kerülő bálványimádókat mivel kompenzálod? Hogy fogod a mérlegedet kiegyenlíteni? Vagy sehogy és egyszerűen Allah elengedi ezt neked?

Ezt komolyan kérdezem. Kíváncsi vagyok, hogy mit gondolsz erről.

2022. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:

Egyébként kicsit gondolkoztam és eszembe jutott még valami, ami nem tetszik az iszlámban.

Ahogy Istenről gondolkoznak. Én Istent úgy ismertem meg, hogy szereti az embereket. A hülyeségeik ellenére is szereti őket és ezek nem csak szavak, hanem a kereszténységben tényleg tesz is értük. Ha háromságban gondolkozunk, akkor konkrétan idejött meghalni értük.

Ahogy az iszlámban látják Istent az más. Náluk inkább egy bíró. Elvár dolgokat, azt kell csinálni amit mond , hidegvérrel majd ítél felettünk és ennyi. Bár ott is mondják, hogy Allah pl. kegyelmes, könyörületes. De pl. az hogy könyörületes, kegyelmes miben nyilvánul meg? Hogy a muszlimoknak megbocsátja a bűneit? Amivel meg megmarad az a probléma, hogy és akkor azok hogy lesznek jóvátéve, miként nevezhető igazságosnak? Ezek szerint bűnös emberek kerülnek a mennybe? Mohamed sem volt bűntelen, még ha kis bűnöket is tulajdonítunk neki. Tehát nekem az iszlámban Isten képe hiányos. Hiányoznak azok a tettek és elemek, amik Isten felék való kinyúlását bizonyítják. Szerintem az iszlám félreismeri Istent vagy nem ismeri eléggé.

2022. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:

A bűnösség kérdése is olyan, hogy igazából az iszlám is ugyan azt mondja, csak nem nevezi eredendő bűnnek. Az iszlámban mindenkit megérintett a Sátán, kivéve Máriát és a fiát. Tehát mindenki követ el bűnt, kivéve Mária és fia volt bűntelen. Mohamed is követett el bűnt.

Tehát ugyan ott vagyunk. A probléma ugyanaz. Van az emberiség, ami bűnt követ el. Az a részedről félreértés, hogy Ádám bűnét kérik számon az embereken a kereszténységben. Nem, mindenki a saját bűneiért felel. Ádámtól azt örököltük, hogy bűnt fogunk elkövetni. De ha Ádámot még csak nem is vesszük szó szerinti alaknak, hanem az emberiség összképének. Akkor ezt úgy kell elképzelni, hogy az emberek egy olyan hálózatban élnek, hogy úgy mondjam, olyan világot alakítottak ki, hogy annak az lesz a következménye, hogy előbb-utóbb mindenki követ el bűnt. Ez az eredendő bűn, amit öröklünk. A bűnre való hajlam.

Mert a bűn olyan, mint a dominó, az nem csak annyi, hogy te fellöktél egy bábut. A bábu fellökésének hatása van és további bűnöket generál.


Ezért van az, hogyha Isten igazságosan megítéli az emberiséget, akkor senki nem üdvözül, mivel mindenki követ el bűnt. Nem tudnak, nem bűnt elkövetni. Igazából senki nem érdemli meg, hogy üdvözüljön, mert mindenki bűnös valamilyen szinten. Mindenki hozzáteszi a magáét, hogy ez a rendszer tovább működjön, hogy a dominók tovább dőljenek. A csecsemő még ártatlan, ő nem követett el bűnt, viszont ebbe a rendszerbe született bele, amint lehetősége lesz rá, követ el bűnt. Ezért mondjuk, hogy az egész emberiség bűnben van.

Azt mondod ez igazságtalan, de ez olyan, mint egy örökletes betegség vagy örökletes tulajdonság. Nem kérted, de megörökölted. Viseled a következményeit, a hatását, mert benned van, a részed és az utódaidnak is tovább örökíted, akik szintén nem kérték, de nem tehetnek ellene.

Hogy egy könnyedebb példával éljek, olyan, mint a kék szem. A kék szem, egy hiba tulajdonképpen, egy mutáció, ami egyszer valakinél megjelent. Lehet az anyával történt valami, rossz döntéseket hozott, sokat volt a hidegben, tápanyag hiányosan étkezett, akármi (nem értek hozzá, hogy pontosan mi lehet az oka). De a kék szem, akár előnyt is jelenthetett akkor, így akinél feltűnt, örökítette tovább és most van egy csomó kékszemű ember. Nem kérték, de megkapták és a részük, a karakterükhöz tartozik, hogy ők kékszeműek.

Az, hogy az elődeink döntései hatással vannak ránk, lehet hogy igazságtalan, de tény. A baba sem tehet róla, hogy az anyja cigizett terhesség alatt, mégis nem csak az anya, hanem a baba is megissza a levét.

2022. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
100%

"Meg mi az hogy nem logikus? A sokezer vallásból az következik hogy az ember igancsak hajlamos a valláshamisításra. A kismillió keresztény irányzat is ugyanezt bizonyítja."


Épp nézegettem a Koránt és most megtaláltam azokat a részeket, amikkel mindig is bajom volt.


"Minden étel megengedett volt Izrael népének, kivéve, amit Izrael tiltottá tett saját magának, mielőtt a Tóra leküldetett. Mondd: „HOZZÁTOK HÁT A TÓRÁT, ÉS OLVASSÁTOK FEL, ha igazak vagytok!”" 2:93

Olvassátok fel! Jelen időben! Mondja ezt kb. i.sz. 615-ben a zsidóknak. Ott volt náluk az eredeti Tóra? Nem hinném...


"De hogyan jelölhetnek ki téged ítélőbírónak, amikor VELÜK VAN A TÓRA, amiben ott vannak Allah parancsai? Aztán, még azután is, hogy ítéltél közöttük, elfordulnak, pedig az ítélet, amit kapnak, ÖSSZHANGBAN VAN AZZAL, AMIT A SAJÁT KÖNYVÜK IS ELŐÍRT. És ők azok, akik nem hívők.

Bizony, leküldtük a Tórát, amiben vezetés volt és fény. A PRÓFÉTÁK, AKIK ALÁVETETTÉK MAGUKAT ALLAHNAK, ESZERINT ÍTÉLTEK AZOKNAK (azok között), AKIK ZSIDÓK VOLTAK, AHOGY A RABBIK ÉS A TUDÓSOK IS, azzal, ami rájuk bízatott Allah Könyvéből, és tanúk voltak rá. Ne féljetek hát az emberektől, hanem féljetek Engem. És ne adjátok el az Én ájáimat alacsony áron. Akik nem az által ítélnek, amit Allah leküldött, azok hitetlenek.

És előírtuk nekik abban (a Tórában): életet életért, szemet szemért, orrot orrért, fület fülért, fogat fogért, és megfelelő megtorlást a sebekért. De aki lemond róla adományként, az megváltás neki. És aki nem az által ítél, amit Allah leküldött, azok bűnösök.

És a nyomukban elküldtük Jézust, Mária fiát, MEGERŐSÍTVE, ami előtte volt a Tórából, és adtuk neki az Evangéliumot, vezetés és fény volt benne, megerősítve azt, ami előtte volt a Tórából, és vezetésként és figyelmeztetésként az istenfélőknek. És AZ EVANGÉLIUM NÉPE ÍTÉLJEN ANNAK ALAPJÁN, AMIT ALLAH LEKÖLDÖTT ABBAN! És akik nem az alapján ítélnek, amit Allah leküldött, ők a bűnben megátalkodottak." 5:43


"és akik követik a Küldöttet, az írástudatlan prófétát, akit megtalálnak leírva ABBAN, AMI NÁLUK VAN: a Tórában és az Evangéliumban.”" 7:157


Szóval ez az eltűntek a szövegek, ez hamis, az hamis, meglett hamisítva, teljesen abszurd, hiszen egyébként meg azon panaszkodik a Korán, hogy ott van náluk a Tóra, de nem aszerint ítélnek. Szóval ez a tanítás az iszlámban nagyon ellentmondásos és logikátlan.

2022. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
100%

Szóval hogy értsd, az még hagyján, hogy azt állítja az iszlám, hogy a korábbi szövegek meglettek hamisítva. De hogy utána még azt várja, hogy azok alapján a zsidók vagy keresztények bármit is tegyenek, nonszensz. Ítéljenek a hamis könyveik alapján? Ismerjék fel Mohamedet a hamis könyveik alapján? Ráadásul, ha hamisak, akkor meg időnként miért ír úgy a Korán, mintha ott lenne mellettük? Bármikor lekaphatnák a polcról?


("Minden étel megengedett volt Izrael népének, kivéve, amit Izrael tiltottá tett saját magának, mielőtt a Tóra leküldetett."

Ez meg még a "meghamisított Tóra" alapján, amit felolvashatnak sem állja meg teljesen a helyét. Izrael tett tiltottá ételek maga számára, mielőtt a Tóra leküldetett? Miről beszél? Talán a vértilalomról? De azt meg nem fogják a "hamis Tórából" kiolvasni, hogy azt Izrael találta ki a saját maga számára. Ráadásul a Korán is tiltja a vérevést. Amúgy meg honnan számítja Izraelt? Mert ez meg Noé idejére vezethető vissza. Tehát még Ábrahám előtti. Szóval itt is van egy kis keveredés.)

2022. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!