Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású volt Mohamed...

Milyen vallású volt Mohamed próféta, mielőtt megalapította az iszlám vallást?

Figyelt kérdés
Van erről bármi infó?

2022. máj. 21. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
0%

"Tudsz mondani ezek közül olyan példát, ami csak és kizárólag az iszlámra jellemző, de megtalálható egy-egy másik korábbi vallásban?"


Majd kikeresem neked amiket összegyűjtöttem és majd látni fogod.



"Például a monoteizmus nem jó, mert az iszlám előtt is voltak monoteista vallások, mint a zsidó, vagy akár a manicheizmus, vaisnavizmus. Sőt még az egyiptomi vallásnak is volt monoteista korszaka."


Tehát ezzel azt akarod mondani hogy nem azért jelent meg a monoteizmus szerte a világban ugyanazokkal a tanításokkal mert Isten minden néphez küldött prófétát, hanem puszta véletlen volt és Isten nem törődött a nem zsidó emberekkel ahogy a Biblia írja? :)

2022. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
81%

De miért kéne elfogadnom az iszlám tanítását? Ennyi erővel a viking vallás tanítását is elfogadhatom, egykutya. És mint írtam, Angelina Jolie is lehet Isten által küldött prófétanő, mert sok jó dolgot tesz, sok problémára hívja fel a figyelmet. Sőt még csak háborút sem indít, mint Mohamed.


"Én kilóméter hosszan tudnám sorolni azokat a keresztény tanításokat amikkel problémám van mert valójában pogány hamisítások."

Hidd el, feleslegesen sorolnád, mert mindenki magasról xarik rá, hogy neked mi bajod a keresztényekkel és hitükkel.

2022. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
94%

"Majd kikeresem neked amiket összegyűjtöttem és majd látni fogod."

Mármint úgy érted, hogy az iszlám propaganda oldalakról kimásolod. Mert erősen kétlem, hogy elkezded olvasni más vallások szent könyveit és az így megszerzed tudásod alapján írsz bármit is.


"Tehát ezzel azt akarod mondani hogy nem azért jelent meg a monoteizmus szerte a világban ugyanazokkal a tanításokkal mert Isten minden néphez küldött prófétát, hanem puszta véletlen volt"

Gondolkodsz is, amikor ezeket a rém ostoba érveket megírod? A politeizmusra sokkal több példa van, érved alapján a politeizmus az igazi. Vagy a politeizmus véletlenül is megjelenhet, a monoteizmus nem?

Ha a monoteizmus nem véletlenül jelenik meg, az se igazolja az iszlámot a legkisebb mértékben sem. Mert ez nem valami egyedi, csak iszlámra jellemző dolog.

2022. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
0%

"De miért kéne elfogadnom az iszlám tanítását? Ennyi erővel a viking vallás tanítását is elfogadhatom, egykutya. És mint írtam, Angelina Jolie is lehet Isten által küldött prófétanő, mert sok jó dolgot tesz, sok problémára hívja fel a figyelmet. Sőt még csak háborút sem indít, mint Mohamed."


Erre neked kellene tudnod a választ de ugy látszik nem tudod. Igazából kb minden keresztény így ragál erre mint te vagyis nem válaszol vagy elkezd hazudozni az iszlámról olyan tanírásokra hivatkozva aminek semmi köze az iszlámhoz.



"Hidd el, feleslegesen sorolnád, mert mindenki magasról xarik rá, hogy neked mi bajod a keresztényekkel és hitükkel."


De én legalább el tudom mondani jó hosszan miért nem vagyok keresztény de te egy szót nem tudsz írni arról miért nem vagy muszlim :) Ti keresztények azt mondjátok Jézust követitek. Két vallás van a világon ami kötelezően előírja hogy hinni kell Jézusban. Az egyik a kereszténység a másik pedig az iszlám de te nem tudod megmondani miért követed az egyiket és miért nem a másikat.

2022. máj. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
0%

"Mármint úgy érted, hogy az iszlám propaganda oldalakról kimásolod. Mert erősen kétlem, hogy elkezded olvasni más vallások szent könyveit és az így megszerzed tudásod alapján írsz bármit is."


Miért lenne propaganda oldal? Emúgy te végigolvastad a világvallások könyveit?



"Gondolkodsz is, amikor ezeket a rém ostoba érveket megírod? A politeizmusra sokkal több példa van, érved alapján a politeizmus az igazi. Vagy a politeizmus véletlenül is megjelenhet, a monoteizmus nem?"


A politeizmus sem véletlenül jelent meg szerinetm. Nyilván a sátán közreműködése van a hátterében a legtöbb esetben. De még mindig nem válaszoltál a kérdésre. Szerinted nem azért jelent meg a monoteizmus szerte a világban ugyanazokkal a tanításokkal mert Isten minden néphez küldött prófétát, hanem puszta véletlen volt?



"Ha a monoteizmus nem véletlenül jelenik meg, az se igazolja az iszlámot a legkisebb mértékben sem. Mert ez nem valami egyedi, csak iszlámra jellemző dolog."


Ha a monoteizmus nem véletlenül jelent meg hanem Isten prófétái által akkor az igazolja az iszlán tanítását. Itt megint egy nehéz választás előtt állsz. Vagy azt mondod hogy Isten igazságtalan és nem küldött prófétákat szerte a világban, de ezzel Istent sértegetnéd és igazságtalannak állítanád be, vagy az iszlámnak adsz igazat, de ezzel megtagadnád a keresztény vallást. Na melyik legyen?

2022. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
90%

#14

Ez továbbra is teljesen irreleváns a kérdés szempontjából, gondolom ezzel szeretnél terelni, mert képtelen vagy adekvát választ adni.


"de te nem tudod megmondani miért követed az egyiket és miért nem a másikat"

Miért ne tudnám? Keresztény vagyok, így nem követhetek egy hamis prófétát. A Biblia teljesen egyértelműen fogalmaz:

"De ha még mi magunk vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azon kívül, amelyet mi hirdettünk, átkozott legyen!"


Mohamed számos dologban mást hirdetett, mint amit Jézus és az apostolok, meghamisította Isten szavát, elferdítette a Tórát és az Evangéliumot.


A Biblia majd legutolsó mondatai:

"Tanúságot teszek mindenki előtt, aki hallja e könyv próféciájának igéit: Ha valaki hozzátesz ezekhez valamit, arra Isten azokat a csapásokat bocsátja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben. És ha valaki elvesz valamite könyv próféciájának igéiből, attól Isten elveszi osztályrészét az élet fájából, a szent városból, és mindabból, ami meg van írva ebben a könyvben."

2022. máj. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
92%

"Miért lenne propaganda oldal? Emúgy te végigolvastad a világvallások könyveit?"

Nem, de te már számtalanszor leírtad, hogy mennyit tanulmányoztad ezeket a vallásokat és te akarod ezekből bizonyítani a saját vallásod, nem én. Miért olvastam volna el?


"Szerinted nem azért jelent meg a monoteizmus szerte a világban ugyanazokkal a tanításokkal mert Isten minden néphez küldött prófétát, hanem puszta véletlen volt?"

Ugyanazokkal a tanításokkal? Akkor az Aton-kultusz vagy vaisnavizmus tanításai megegyeznek az iszlám tanításokkal? Ez új információ, de ha te mondod...

"Szerinted..." Szerintem azért jelentek meg, mert a Szíriuszon lakó űrlények olyan jeleket küldtek a földre, hogy sokakban megfogant a monoteizmus gondolata. Ezt legalább annyi bizonyíték alátámasztja, mint a te elméleted.

2022. máj. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
94%

"Sokszor elmondtam neked is le is írtam hogy más világvallásokban sok azonosság található az iszlámmal ami nem lehet véletlen."

Csak épp egyetlen egy példát sem tudtál soha mutatni, ami az iszlámra jellemző egyedi tanítás lenne, így aztán azonosságról nem is beszélhetünk.

2022. máj. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
3%

Miért ne tudnám? Keresztény vagyok, így nem követhetek egy hamis prófétát. A Biblia teljesen egyértelműen fogalmaz:


"De ha még mi magunk vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azon kívül, amelyet mi hirdettünk, átkozott legyen!"



Tehát nem tudsz egyetlen okot sem felsorolni hogy mi a problémád az iszlám tanításával. Egyszerűen azért nem fogadod el az iszlámot mert a Biblia azt írja legyen átkozott az aki mást hirdet :) Igazi agymosott fanatikus keresztény vagy. Ha a szomszéd Psta bácsi kitalálna egy vallást és azt mondaná hogy átkozott aki más tanít akkor miért nem őt követnéd ilyen alapon? :)))) Mi van ha azt a verset egy hamisító írta a Bibliába ? Szóval az egyetlen érv amit fel tudsz mutatni az iszlám ellenében az hogy a Biblia mást ír ezért a Biblia az igaz :))) És a keresztények még csodáljoznak hogy tömegesen menekülnek az emberek a kereszténységből.



"Mohamed számos dologban mást hirdetett, mint amit Jézus és az apostolok, meghamisította Isten szavát, elferdítette a Tórát és az Evangéliumot."


És mi van ha Mohamed próféta mondott igazat és a zsidók meg keresztények ferdítették el a Tórát és az Evangéliumot? Mondjuk nem mi van ha, mert tudományos tény hogy a Bibliát meghamisították.



A Biblia majd legutolsó mondatai:


"Tanúságot teszek mindenki előtt, aki hallja e könyv próféciájának igéit: Ha valaki hozzátesz ezekhez valamit, arra Isten azokat a csapásokat bocsátja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben. És ha valaki elvesz valamite könyv próféciájának igéiből, attól Isten elveszi osztályrészét az élet fájából, a szent városból, és mindabból, ami meg van írva ebben a könyvben."



Hát akkor a saját Bibliátok átkoz meg titeket keresztényeket. A kerszetények hozzátetetk és elvettek a Bibliából. Nincs olyan hogy a Biblia. Minden irányzat Bibliája eltérő könyveket tartalmaz.

2022. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, de te már számtalanszor leírtad, hogy mennyit tanulmányoztad ezeket a vallásokat és te akarod ezekből bizonyítani a saját vallásod, nem én. Miért olvastam volna el?"


Akkor miért kéred számon rajtam?



"Ugyanazokkal a tanításokkal? Akkor az Aton-kultusz vagy vaisnavizmus tanításai megegyeznek az iszlám tanításokkal? Ez új információ, de ha te mondod... "


Nem azt mondtam hogy minden vallás esetében és azt sem hogy 100%-ban azonosak, de nagyon sok egyezőség van ami lehet véletlen.



"Szerinted..." Szerintem azért jelentek meg, mert a Szíriuszon lakó űrlények olyan jeleket küldtek a földre, hogy sokakban megfogant a monoteizmus gondolata. Ezt legalább annyi bizonyíték alátámasztja, mint a te elméleted."


Ha jól értem akkor te egyistenhívőnek vallod magad, mégis azt állítod az egyisetnhit pusztán véletlenül alakult ki szerte a világban. Istennek ehhez semmi köze mert csak a zsidó néppel foglalkozott. Ez megint Isten sértegetése részedről.

2022. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!