Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású volt Mohamed...

Milyen vallású volt Mohamed próféta, mielőtt megalapította az iszlám vallást?

Figyelt kérdés
Van erről bármi infó?

2022. máj. 21. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
0%

"Csak épp egyetlen egy példát sem tudtál soha mutatni, ami az iszlámra jellemző egyedi tanítás lenne, így aztán azonosságról nem is beszélhetünk."


Miért ne beszélhetnénk azonosságról? Ráadásul nem csak az iszlámmal összehasonlítva vannak azokosságok hanem ha egymással hasonlítjuk össze ezeket a vallásokat, akkor is. Ha jól értem akkor te is azt állítod egyistenhívő vagy mégis azt mondod az egyisetnhit pusztán véletlenül alakult ki szerte a világban. Istennek ehhez semmi köze mert csak a zsidó néppel foglalkozott? Jól értem?

2022. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
100%
Kinyögnél már végre néhány, csak az iszlámra jellemző hasonlóságot, vagy még mindig nem találtál ilyet?
2022. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene csak az iszlámra jellemző hasonlóságot mutatnom? Az neked nem elég bizonyíték hogy például a világon mindenfelé megjelent az egyistenhit? Szerinted ez véletlen? Tehát szerinted nem Isten küldött prófétákat hogy átadja nekik az üzenetét, hanem pusztán véletlen. És te nevezed magad egyistenhivőnek?
2022. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
94%

"Kinyögnél már végre néhány, csak az iszlámra jellemző hasonlóságot, vagy még mindig nem találtál ilyet?"

Szólj ha erre tudsz válaszolni.

2022. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
94%

"Miért ne beszélhetnénk azonosságról? Ráadásul nem csak az iszlámmal összehasonlítva vannak azokosságok hanem ha egymással hasonlítjuk össze ezeket a vallásokat, akkor is. Ha jól értem akkor te is azt állítod egyistenhívő vagy mégis azt mondod az egyisetnhit pusztán véletlenül alakult ki szerte a világban. Istennek ehhez semmi köze mert csak a zsidó néppel foglalkozott? Jól értem?"

Nem. Azt mondom, hogy semmi egyedi nincs az egyistenhitben, ami alapján azt bármelyik valláshoz lehetne kötni. Bárkinek bárhol a világon, aki vallást szeretne alapítani, szinte biztosan eszébe fog jutni a gondolat az egyistenhitről, akkor is, ha soha életében nem hallott se iszlámról, se zoroasztizmusról, se más hasonlóról.

Szóval tudsz mutatni bármit is, ami annyira egyedi gondolat, hogy szinte kizárt hogy bárkinek is eszébe jusson anélkül, hogy az iszlám tanításaiból ismerte volna meg?

2022. máj. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
91%

"Ezt mindig megkérdezem kereszrényektől de csak mellébeszélnek és hazudoznak."

Csak én személy szerint, a különböző kérdések alatt összesen már több oldalnyi dolgot leírtam neked, de azok nem tetszettek. Mindig azt mondod, hogy nem kaptál választ, csak mellébeszéltem. Szóval felmerül a kérdés, hogy egyáltalán erre milyen választ vársz? Komolyan mondom, írjál már egy konkrét példát, hogy nagyjából mit akarnál hallani.

Szerinted mi lenne a jó válasz, az igazi válasz arra, hogy kinek mi a problémája az iszlámmal és Mohameddel?

2022. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
47%

Itt van két keresztény válaszoló és arra kérdésre hogy véletlen-e az hogy a világon midenfelé megjlent az egyistenhit ráadásul úgy hogy ezekben a vallásokban sok az azonosság vagy Isten által alakut így, az a válaszotok hogy véletlen és bárkinek eszébe juthat :) Ez is bizonyítja keresztények mennyire távol állnak Istntől.


"Bárkinek bárhol a világon, aki vallást szeretne alapítani, szinte biztosan eszébe fog jutni a gondolat az egyistenhitről, akkor is, ha soha életében nem hallott se iszlámról, se zoroasztizmusról, se más hasonlóról."


Ezt egyébként honnan veszed? Mi a bizonyíték hogy bárkinek eszébe juthat?



"Csak én személy szerint, a különböző kérdések alatt összesen már több oldalnyi dolgot leírtam neked, de azok nem tetszettek."


Egyrészt olyasmiket írtál amik nem is a tanításra vonatkoznak hanem ilyenek hogy a Korán miért nem ír erről vagy arról. Persze folyamatosan önellentmondásba kerültél. Egyszer azt állítottad Mohamed próféta hamisító aki még alap szinten sem ismerte a keresztény vallást máskor meg hogy egy keresztény szekta tagja volt :) Én lazán bele tudok kötni bármelyik keresztény tanításba mert pogány hamisítások de te még csak meg sem próbáltad hogy beleköss az iszlám tanításaiba.



"Szóval felmerül a kérdés, hogy egyáltalán erre milyen választ vársz? Komolyan mondom, írjál már egy konkrét példát, hogy nagyjából mit akarnál hallani."


Például sokszor leírtam miért marhaság Jézus megváltó halála mint tanítás. Tehát magát a tanítást elemeztem, leírtam az ellentmondásait és megindokoltam miért pogány hamisítás. Erre képesnek érzed magad az iszlámmal kapcsolatban?



"Szerinted mi lenne a jó válasz, az igazi válasz arra, hogy kinek mi a problémája az iszlámmal és Mohameddel?"


Te mondtad hogy ismerd az iszlám tanításait, alapelveit, de sosem hallottam tőled hogy ezekkel lenne problémád. Ha megfigyeled a keresztémyek nem is az iszlám tanításait kritizálják általában mert abba nem tudnak belekötni hanem Mohamed prófétáról hazudoznak.

De például a másik kerestzény válaszoló még ennyit sem tudott monadni. Szerinte azért nem igaz a Korán mert a Biblia azt írja minden más hamis írás :)

2022. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
91%

"Mi a bizonyíték hogy bárkinek eszébe juthat?"

Pont az, hogy semmi egyedi nincs abban, hogy egyistenhit. Nem tudom mit nem vagy még képes ezen sem felfogni.

De te vagy, aki állítja hogy ez azonosság, így neked kéne bizonyítani, mégis mi zárná ki hogy bárkinek bárhol a világon eszébe juthasson egy olyan dolog, mint az egyistenhit? Na?

2022. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
0%
Most is mellébeszélsz. Válaszolj egyenesen. Szerinted véletlen hogy világszerte kialakultak egyistenhívő vallások sok azonossággal vagy Isten küldöttei miatt alakult így?
2022. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem én beszélek mellé, hisz te voltál aki állítja, hogy ezek azonosságok. Tehát a bizonyítás terhe a tiéd. Mi zárja ki, hogy egy embernek eszébe jusson az egyistenhit anélkül, hogy valaha is hallott volna az iszlámról?

Persze ha nem mersz válaszolni a kérdésemre, mert te is érzed hogy bizony csúnyán felsütél sokadjára is, nos, az is egy válasz :)

2022. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!