Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezért megköveznél engem?

Ezért megköveznél engem?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, nem szeretnék senkit megbántani vallása miatt, ezért kérem, hogy a nagyon vallásos érzelműek csak felületesen (vagy egyáltalán ne) olvassák!

Egy nagyon tisztalelkű, szolid, (sorolhatnám a pozitív jelzőket) férfiről van szó.

Kb. 50 évvel ezelőtt megnősült, született három gyerekük.

Később a felesége közúti balesetben elhunyt.

Néhány év múlva ismét megnősült, elvett egy kétgyermekes asszonyt.

Eddig talán egy egyszerű történetnek tűnhet, de...

Tavalyelőtt az egyik nevelt fia a feleségével együtt autóbalesetben elhunyt.

Attól kezdve az élete rémálommá vált. Sorban temette el testvéreit, sógornőit. Majd az igazi rémálom idén februárban következett be:

Felrobbant egy (a közös udvaron levő) ház, amelyikben az unokaöccse (egyben keresztfia) lakott! (a februári aranyosapáti gázrobbanás). Négyen sérültek meg, egy 25 éves lány, akit gyermekeként szeretett, három héttel később, nem teljesen tisztázott körülmények között a kórházban elhunyt.

Most pedig, nehogy már vége legyen a rémálomnak, vastagbélrákot diagnosztizáltak a férfinél!

Amikor ezt megtudta az elhunyt lány húga, (23 éves), Így kiáltott fel:

-Nincs isten!!!

(Szándékosan írtam kis betűvel, mert általánosan, nem pedig az egyetlenről lenne szó!)

Most pedig kérdezném:

VAN-E EGYÁLTALÁN ISTEN?

Ha igen, akkor miért ilyen igazságtalan?

Miféle isten az, amelyik egy ilyen, példás életet élő embert ilyen csapásokkal sújt?

Nincsenek olyan bűnei, amiért ezt érdemelné! Sőt, még hibái sincsenek. Ha beszélnem kellene róla, csak pozitívumokat tudnék mondani!

Melyik az a felsőbbrendű "hatóság", amelyik megengedi, vagy netán elrendeli, hogy egy embert ennyi és ilyen kegyetlen csapás érjen?

Egyáltalán:

VAN ISTEN???


2010. szept. 3. 18:22
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

"hiszen Ő a szeretet és a jóság Istene."

Igazad lenne?

A többi pozit1v jelzőt miért hagytad ki?

És miért nem sorolod a negatívokat?

pusztítás, özönvíz, sóbálvány, saját fiát megöleti, hagyja, hogy a gonosz kényére-kedvére garázdálkodjon, mindenkit, akinek rosszat csinált, csak próbára tett....

Ugyan már!

Ha figyelmesen olvasod a bibliát, nagyon kevés jutalmazást találsz benne! Büntetést, próbatételt, halálod utáni dicsőülést annál többet!

2010. szept. 5. 10:40
 32/56 anonim ***** válasza:

Látod kedves kérdező, ilyen egy jó ember, mint a bácsi, akiről írsz, és te is ugyanúgy megérdemled a tiszteletet, mert legalább beláttad és megértetted, hogy nincs okod az agonizálásra, próbálj mindig önzetlenül viselkedni, a szeretet nevében, és hidd el elnyered "jutalmadat". :)


üdv és bátorság, nincs okod félni. :)

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Áh, előkerült az Őrtorony-féle dualisztikus "vitakérdés-teológia", a Sátánnal fogadó Isten képe. De attól, hogy ezt természetsnek érzed még nem igaz. „Mi van a vitakérdéssel?”



Ez egészen egyszerűen az Őrtorony-féle magyarázata a „miért van a rossz a világonra”, és valójában szerintem teljesen téves. Elmagyarázom. Az Őrtorony Sátánnak Isten hatalma elleni lázadását egy olyan diák tettéhez hasonlítja, aki kétségbe vonja tanára rátermettségét. Csakhogy a tanár és a diák mindketten emberek, Sátán viszont teremtmény, Isten pedig a Teremtő. Ugyanakkor a tanító általi lázadással már elülteti az olvasó elméjébe a Társulat tanítói tekintélyének jogosságát vizsgáló kérdésekkel kapcsolatos ellenérzést és helytelenítést.


Itt is mindenekelőtt az mutatkozik meg, hogy mennyire kétarcú Jehova Tanúinak istenképe. Azt állítják, hogy Istennek bizonyítania kell szuverenitását Sátán kihívásával szemben. Ha például Jób 1-ben támpontot lelhetnek az ilyen felfogáshoz, akkor sem lenne szabad odáig elmenni, hogy Istent egy szintre helyezzék a Sátánnal, mintha versenytársak lennének, és Istennek a Sátánnal szemben erősebbnek kellene bizonyulnia. Az ilyen gondolatok, még akkor ha Jehova Tanúi messzire utasítanák, veszedelmesen közelítenek a dualizmushoz (két, általában egyforma erős hatalom küzd az uralomért). Ez pedig teljesen ellentmond JHVH mindenhatóságának, páratlanságának, szuverenitásának és (vö. 2Móz 2,20k; 5Móz 6,4). Jehova Tanúinak ilyen kijelentései Istenről további bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy Jehova egyetlen és abszolút voltának hangsúlyozása ellenére sem ismerik az igazi, abszolút Istent, hanem saját „istent” eszkábálnak össze, akinek bele kell simulnia az általuk eltervezett világdrámába.


Ez a szemlélet Istent egyfajta „Marty McFly-hoz” hasonlítja, amely csak azért, hogy megnyerjen egy fogadást a Sátánnal szemben, ezért egy többezer évig tartó játéka bocsátkozik vele. Nem. Az üdvtörténet középpontjában nem valami fogadás, „vitakérdés” eldöntése áll, hanem a megváltás és az Isten országának reménysége.

2010. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! vav22 válaszát szeretném megerősíteni. Érdemes újra átolvasni, átgondolni.
2010. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

ma 12:50

Kár volt kiemelned és külön felhívnod figyelmemet vav 22 válaszára!

Elolvastam, majd mégegyszer elolvastam, majd mégegyszer, majd mégegyszer és egyre inkább az a meggyőződésem, hogy vagy a bibliával van valami gond, vagy a magyarázattal!

Nagyon sántít a dolog: Józsibácsi, aki világéletében jó ember volt, a pokolra fog kerülni, csak azért, mert nem hírdeti az istenetek dicsőségét. A Julcsinéni pedig, aki világéletében bűnös életet élt, egy kis seggnyalással a mennyországba jutás reményével távozhat az örök vadászmezőkre!

Ezt már tapasztaltam a kommunista rendszerben:

Aki nincs velünk, az ellenünk van és pusztuljon!

2010. szept. 5. 15:56
 36/56 anonim ***** válasza:

"Csakhogy a tanár és a diák mindketten emberek, Sátán viszont teremtmény, Isten pedig a Teremtő."


És?! Akkor ez min változtat? Ettől még ez a szitu történt meg a lázadás előtt. Persze, "allegorikus", csak az a probléma, hogy többek között Jézusnak sem volt az!


"Ha például Jób 1-ben támpontot lelhetnek az ilyen felfogáshoz, akkor sem lenne szabad odáig elmenni, hogy Istent egy szintre helyezzék a Sátánnal, mintha versenytársak lennének, és Istennek a Sátánnal szemben erősebbnek kellene bizonyulnia."


Tehát lehet "támpontot lelni" Jóbnál? Ez itt megint körmönfont szalmabáb érvelés, mivel eszében sincs egyetlen Tanúnak sem, hogy "egy szintre helyezze" Istent Sátánnal. Nem "versenytársak", de ezt te nagyon jól tudod, hiszen meg van az erről szóló anyagunk is, igaz?


Az hogy Isten nem hasonlítható össze semmiben senkivel, nem kérdéses! Legalábbis nekünk nem. Tehát ez a vád tőled zsákutca, ezzel tisztában is vagy szerintem, csak olyan jó volt hülyeségeket írni Jehova Tanúiról, igaz?


Itt nem az "erőről" van szó (legfőképpen nem az "erőegyenlőségről"), hanem az igazságról, eszmékről. Sátán a legnagyobb rágalmazó, fellázadt Isten ellen, hazudott és csalt ha az érdekei kívánták. Jézus szintén leleplezte ezen tulajdonságait, "embergyilkosnak" nevezte őt.


Nem, nem "fogadásról" van szó (szomorú, ha neked - az Írások állítólagos értőjének - csak ennyit sikerült volna felfogni Jób történetéből!), hanem valóságos szembenállásról.


Neked mindaz, ami körülöttünk történik csak "játék"???


Sokkal komolyabb dolgok történnek körülöttünk mintsem, hogy elbagatellizáljuk.

De egy a lényeg, Isten véget fog vetni ennek a jelek szerint hamarosan a Biblia szerint, mert az lenne csak a "játék" a részéről, ha mindezt örökké hagyná!

2010. szept. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó válaszadó,elgondolkodtam az utolsó mondatodon. Én úgy vélem, el sem kellett volna kezdeni, és akkor nem kellene, hogy véget vessen neki.Nagyon jól tudta, hogy egyszer eltörli a Sátánt, akkor mi a jó francnak ez a színjáték, akkor és ott kellett volna véget vetni az egésznek, ha már elszúrta a teremtést. Nekem mint egyszerű embernek, az is elég lett volna,ha simán elveszi a bűnt az embertől és nem hagyja kínhalállal meghalni Jézust.A vízözön helyett is megelégedtem volna azzal, ha szeretetet bocsát az emberi szívekre.Ez bizony vagy vetélkedés, vagy tehetetlenség, vagy csak simán kitaláció az egész.Én ez utóbbit érzem igaznak.
2010. szept. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

05:07. :)


Valami félre magyarázás van a Bibliával kapcsolatban, mert nekem sem tűnik túl igazságosnak ez az önkényesen cselekvő Isten dolog. Jézus Krisztus keresztre feszítése körül is vannak tévedések. A sátán valós eltörlése Isten részéről minden emberben külön fog érvényre jutni...nincs külső ördög vagy Atya...ami van...az bennünk van, elméinkben, és mi döntünk, hogy éppen melyiknek hódolunk be. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

"Én úgy vélem, el sem kellett volna kezdeni, és akkor nem kellene, hogy véget vessen neki.Nagyon jól tudta, hogy egyszer eltörli a Sátánt, akkor mi a jó francnak ez a színjáték, akkor és ott kellett volna véget vetni az egésznek, ha már elszúrta a teremtést."


A tegnapelőtt 06:03-as válaszomban írtam és személtettem, hogy ez miért nem volt lehetséges. Kizárható az ilyen kifogásunk Isten ellen.

A Teremtőt megrágalmazták és fellázadtak ellene. Ez földi körülmények között nekünk mindennapos, tudom. De Isten igazságos és tökéletes világában NEM ELFOGADHATÓ egyetlen igazságtalanság sem. Ő nem hagyhatta figyelmen kívül, hogy ellene szegültek, hiszen nem csak Sátán, hanem sok angyal is csatlakozott a lázadó táborhoz.


Számtalan angyalteremtmény előtt hangzott el a vád!

Igen, tudta hogy eltörli majd Sátánt démonaival együtt, ennek ellenére nem "színjáték", mivel az azonnali elpusztítása nem bizonyítja, hogy neki van igaza. Ezért adott időt a világnak, hogy bizonyítsa, mire megy Isten nélkül, ha függetlenül éli életét.


Valamint Isten nem "szúrta el" a teremtést. Ő tökéleteset alkotott. Nem robotokat, de tökéletes, szabad akarattal élő teremtményeket.


"Nekem mint egyszerű embernek, az is elég lett volna,ha simán elveszi a bűnt az embertől és nem hagyja kínhalállal meghalni Jézust.A vízözön helyett is megelégedtem volna azzal, ha szeretetet bocsát az emberi szívekre."


Erre az utolsó mondatom adja meg a választ.

2010. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

"nincs külső ördög vagy Atya"


Igen, egy ismert vélemény ez is. De a Biblia leírása számtalan helyen mond ennek ellent.


Sajnos tudomásul kell venni, hogy sokan, sokféleképpen értelmezik a bibliát, DE sok a hamis barátja!

Jézus jól azonosítható szempontot állított, mikor azt mondta, hogy a "gyümölcseikről fogják az emberek felismerni, hogy az én követőim vagytok".


Nagyon is hihetően hangzik sok értelmezés, de egyrészt összességében kell nézni a teljes Írást, másrészt az értelmezők gyümölcsei alapján legalábbis gyanúsnak kellene lenni az olyan magyarázatnak, amit tömegesen nem követ a szeretet és a béke!


Nekem Jézus - meghatározása alapján - már éppen ezért gyanús, ha olyan bibliamagyarázatot olvasok, ami mögött láthatóan nincs hiteles tartalom. Elgondolkozom, miért nem lettek jó gyümölcsei a szóban forgó egyháznak ettől és ettől a tanítástól???

És logikusan rá lehet jönni, hogy hol a hiba!

2010. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!