Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezért megköveznél engem?

Ezért megköveznél engem?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, nem szeretnék senkit megbántani vallása miatt, ezért kérem, hogy a nagyon vallásos érzelműek csak felületesen (vagy egyáltalán ne) olvassák!

Egy nagyon tisztalelkű, szolid, (sorolhatnám a pozitív jelzőket) férfiről van szó.

Kb. 50 évvel ezelőtt megnősült, született három gyerekük.

Később a felesége közúti balesetben elhunyt.

Néhány év múlva ismét megnősült, elvett egy kétgyermekes asszonyt.

Eddig talán egy egyszerű történetnek tűnhet, de...

Tavalyelőtt az egyik nevelt fia a feleségével együtt autóbalesetben elhunyt.

Attól kezdve az élete rémálommá vált. Sorban temette el testvéreit, sógornőit. Majd az igazi rémálom idén februárban következett be:

Felrobbant egy (a közös udvaron levő) ház, amelyikben az unokaöccse (egyben keresztfia) lakott! (a februári aranyosapáti gázrobbanás). Négyen sérültek meg, egy 25 éves lány, akit gyermekeként szeretett, három héttel később, nem teljesen tisztázott körülmények között a kórházban elhunyt.

Most pedig, nehogy már vége legyen a rémálomnak, vastagbélrákot diagnosztizáltak a férfinél!

Amikor ezt megtudta az elhunyt lány húga, (23 éves), Így kiáltott fel:

-Nincs isten!!!

(Szándékosan írtam kis betűvel, mert általánosan, nem pedig az egyetlenről lenne szó!)

Most pedig kérdezném:

VAN-E EGYÁLTALÁN ISTEN?

Ha igen, akkor miért ilyen igazságtalan?

Miféle isten az, amelyik egy ilyen, példás életet élő embert ilyen csapásokkal sújt?

Nincsenek olyan bűnei, amiért ezt érdemelné! Sőt, még hibái sincsenek. Ha beszélnem kellene róla, csak pozitívumokat tudnék mondani!

Melyik az a felsőbbrendű "hatóság", amelyik megengedi, vagy netán elrendeli, hogy egy embert ennyi és ilyen kegyetlen csapás érjen?

Egyáltalán:

VAN ISTEN???


2010. szept. 3. 18:22
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
Hiába vagy jó, tisztességes, bármi, Isten szemében csak egy bűnös ember vagy, akin itt, ebben az életben igazából nem lehet segíteni. Ne ebben az életben bízz Istenben; csak a halál után tud segíteni, de akkor is csak úgy, ha akarod.
2010. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
0%

Helló. :P


"Melyik az a felsőbbrendű "hatóság", amelyik megengedi, vagy netán elrendeli, hogy egy embert ennyi és ilyen kegyetlen csapás érjen?"


Nos ez a felsőbbrendű hatóság minden ember mélyebb valója, valós önmaga, Isten maga...ami pedig nagyon jól tudja, hogy egy emberi élet(60-80) év közel sem elég a megvilágosodáshoz...tehát "többet" biztosít az egyénnek, hogy az fejlődhessen...szóval az ember nem válik nemlétezővé. Ebből kiindulva soha sem tudhatjuk, hogy ez az ember, akiről írsz, vajon miket követhetett el a múltban(előző életeiben), illetve a családtagjai. Isten nem igazságtalan, ha egy élete lenne az embernek teljesíteni a követelményeket, akkor lenne az...de hát az ember örökké él...és ezt nem okos döntés elfelejteni, hiszen ez okozza az egyik fő problémát...a félelmet. Isten tanít minket...és a rosszból tud csak tanulni az ember...meg kell bizony ízlelni a negatív dolgokat, hogy észrevegyük, nem az a megfelelő oldal. Isten szeret...csak a korlátolt elméjű ember hiszi azt, hogy direkt szenvedteti őt Isten...az ember saját magát őrli a tévedése miatt, szó szerint beképzeli magának azt, hogy baja lehet...Az Atya pedig segít(lelkiismeret hangja), de fittyet sem hány rá az ember. Persze vannak kivételek. Ha szívből keresi az ember MAGÁBAN, akkor kinyilatkoztatja magát...bárkinek..és bármit megbocsát...mert szeret. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
Akkor gyertek, és imádjuk a "hitleristákat", a kommunistákat is, akik szintén büntettek, ha nem úgy cselekedtél, hogy az nekik is tetsszen!
2010. szept. 3. 19:52
 14/56 anonim ***** válasza:
35%

ha megveted őket(hitleristák, komcsik, stb...), lenézed őket, elítéled őket, utálod őket, legszívesebben fejbe lőnéd őket, akkor te is ugyanolyan vagy. azért ezt ne felejtsd el, hiszen azért "átkozod", mert nem úgy cselekedtek, ahogy neked tetszett volna...

Szeretet az nem istenítés...hanem elfogadás, megértés. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

Last Ohne.Left-nek:

Légy szíves, add meg a címedet, majd én elmegyek nálad, kiirtom a fél családodat, kiürítem a házadat, mert te olyan jó vagy! Ha pedig letartóztatnak ezekért, téged foglak felkérni védőügyvédemnek, és a bíróságról diadalmenetben, szabadon fogok távozni!

2010. szept. 3. 20:09
 16/56 anonim ***** válasza:

Mire jó a vagdalkozás, Kérdező? Valaki megjegyez valami olyasmit, ami neked nem tetszik, erre elkezdesz hitleristázni, kommunistázni, aztán meg a válaszadó családjának lemészárlásával jössz...


Szerintem ha azt szeretnéd, hogy komolyan vegyenek, és ne egy nyamvadt 14 évesnek, akinek f*ngja sincs az életről, műveltsége, retorikai készsége meg szinte semmi, akkor ideje lenne taktikát válasnod, és némi tiszteletet és jóindulatot mutatni a másik ember felé akkor is, ha éppen nem vagytok egy véleményen. Ez a mostani hozzáállásod nem hiszem, hogy tetszik itt bárkinek is. Így nem fognak komolyan venni.

2010. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
31%
A bibliai istenkép az emberek agyszüleménye, a hatalomgyakorlás hatásos eszköze. Nem tudni, hogy miért kell egyeseknek annyit szenvedni, de valahogy meg kell békélni az embernek a sorsával bármilyen mostoha is, mert megnyugvó lélekkel bármit jobban el lehet viselni.
2010. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
Igen megköveznélek
2010. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 pelgrim ***** válasza:

Kérdéseid egy helytelen elképzelésből származnak Istenről. Isten nem egy valaki, aki az emberek sorsát irányítja, az egyik embert megdicséri, megjutalmazza, a másikat megdorgálja, vagy rettenetesen lesújt rá mert megint nagyon elrontott valamit.


Nem, ilyen Isten nem létezik, de létezik egy Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen forrása, bennünk és körülöttünk mindenütt, egy Vezérlő Alapelv, egy Mindenható Törvény, Egy Eredeti Ihlet. Értelmetlen dolog tehát Istent felelősségre vonni ilyen dolgokért.

2010. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdező reakcióját (ezzel az egyik válaszoló "megértésről" és "elfogadásról" szóló ajánlásának eleget is tettem!).

A kérdező kényszeredetten szeretné megérteni, hogy mi folyik körülötte és nem csak benne, sokakban vágja ki a biztosítékot egy olyan "duma", ó, bocsánat "teológia", ami azt vallja, amit kb. 3 hete hallottam a Doktor House-ban. Ott egy éltesebb korú apáca azt találta mondani a fődokinak, hogy "hiszi, hogy Isten akarja, hogy törje el a lábát, de hiszi azt is, hogy Isten azt is akarja, hogy gipszeltesse be"


Tehát ezzel mintegy azt vallja, hogy Istent lehet mindenért okolni, hiszen Ő mindennek az "akarója", még ha ezt szelídítettebb formában is adja elő sok egyház. A szelídítettség alatt azt értem, hogy egyházi teológiaként kevés csoport hiszi, hogy mindent közvetlenül Isten irányít, vagyis hogy "elrendel", mert az ugye a Bibliai "szabad akaratba" már erősen beleszólna.


Mégis az emberi köztudatban mélyen benne él az a spekuláció, hogy ilyen szőrnyű dolgokért Istent lehet hibáztatni, mert hol volt Ő, miért engedte meg, stb...

Pedig amikor valakivel jó dolgok történnek (akár így szériában is, mint a kérdező példájában azzal a férfival, csak vele negatív előjeles dolgok sorozata történt), akkor kevés embernek jut eszébe hálát adni Istennek érte.


Meg aztán a kérdező arról nem tájékoztatott, hogy az illetővel az élete során milyen jó dolgok történtek, mert így felsorolva egy ember életének csak a rossz eseményeit, tényleg kicsit sok a rosszból! Pedig biztosan sok olyan ember van, akik hasonlóan sok tragédiát éltek át, sőt egy átlag család életében, főleg ha népes, szintén sok baleset, halál és egyéb szörnyűség belefér.


De ez csak az egyik oldala a problémának és nem is biztos, hogy igazam van a bácsival kapcsolatban.

Az viszont igaz, hogy itt már e néhány válaszban is, szinte mindenféle irányból érkezett segítség, magyarázat.


Én is a logika irányából közelítem meg a kérdést, pedig hívő vagyok, aki hiszek Isten létezésében és jóságában, mert ugyanis az általunk tapasztaltak és az isteni Jóság, nem zárja ki egymást! És a válasz pont abban a leminősített bibliában van, amit az előző oldalon valaki mesének tartott.


Ha valami rossz ér minket, semmiképpen nem Isten akarja. Nem akarja, hogy "eltörjön a lábad", hogy utána azon szórakozzon, hogy mész begipszelni. A balesetek, katasztrófák sokszor véletlenül történnek - igen, még a Biblia is beszél olyanról, ami csupán véletlenül történik.


De nagyon sokszor viszont az emberi tökéletlenség az oka. Akkor is, ha autóbaleset, akkor is, ha erőszak, akkor is műszaki probléma (gázpalack) az ok. De egyik esetben sem lehet Istent felelőssé tenni ezekért, mert nem Ő tervezte, akarta, hogy így legyen! Egyes emberek szenvedéseit tekintve sem, de az emberiség egészét nézve sem ez volt a szándéka az elején.


De mivel mindenható, képes megszüntetni az emberek lázadása miatt kialakult keserves állapotokat.


Hogy mégis miért engedte meg az ember lázadását és miért tűri meg ilyen sokáig? A Biblia válaszol rá.

Csak az a baj, hogy kevesen kíváncsiak erre a válaszra (kevesen is ismerik) és a keserűség sokaknál elérte azt a szintet, amikor már a józan belátás sem működik náluk.


Akik viszont őszintén kíváncsiak arra, hogy vajon a Biblia milyen épkézláb válasszal tud szolgálni, szívesen segítek, de ez itt, most hosszú lenne.

2010. szept. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!