Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van ez héberül? "Vagyok,...

Hogy van ez héberül? "Vagyok, aki vagyok. A Vagyok küldött engem hozzátok! " (2Mózes 3,14)

Figyelt kérdés
Nagyon kéne nekem ennek a héber változata, de sehol nem találtam rá a neten. Légyszives segitsetek!
2009. nov. 26. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ehje, aser Ehje"="Vagyok aki Vagyok" (2Móz.3,14)


És még egy változat: A 2Móz 3:14-ben a „Vagyok, aki vagyok” (héberül: ehjeh aser ehjeh), azaz maga „a Vagyok” (ehjeh) küldi Mózest a néphez.

2009. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyszer azt hallottam, hogy a JAHVE jelenti azt, hogy VAGYOK. akkor ez nem igaz? :(
2009. nov. 26. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a jahve az arámi nyelven a lenni létigének valami ragozott formája, nem héberül van
2009. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
akkor arámi nyelven van a JAHVE VAGYOKKÉNT, köszi :))
2009. nov. 26. 20:30
 5/13 A kérdező kommentje:
És hogy van akkor arámi nyelven a fenti ige? Valaki segitene?
2009. nov. 26. 20:30
 6/13 anonim ***** válasza:
valójában ezt a termtő isten mondta mózes kérdésére a 2 mózes 3:14 ben. de lapozzcsak egypár oldalt, egészen a 2 mózes 6:3-ig. ezt olvashatod ott: "ábrahámnak, izsáknak és jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható isten, de jehova nevemen nemismertettem meg magam velük" ezek után még sokszor olvashatja a bibliában isten nevét az, aki figyelmesen olvas.
2009. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Eckhart Tolle bácsi meg egyenesen azzal idézi ezt a részletet, hogy a teremtett világ minden porcikáján átragyogó Lét Ő, a többi már csak a gondolatok káprázata. Úgy is beszél a Létről, hogy az eleve tartalmaz minden bölcsességet és kiapadhatatlan szeretetforrás. Ez megfelel az egy igaz Isten fogalmának, és sok más elgondolkodtató dolog mellett érdemes figyelembe venni, hogy csak ez a pillanat létezik ténylegesen számunkra, ezen keresztül ismerhetjük fel a minden mögött meghúzódó Létet. Ennél keskenyebb és nehezebb utat aligha lehetne mondani... Marhaság?
2009. nov. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem marhaság, Eckhart Tolle jól beszél! Amúgy én nem vagyok otthon a héberben, de egyből feltűnt a hasonlóság a Jahve és a Vagyok héber megfelelője között. Biztos, hogy ugyanaz a szótő. Ez tényleg érdekes!
2009. nov. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szó, gogy jahve nincs. A JHVH mássalhangzókhoz az Elohim (Isten) név magánhangzóit pontozták.(a héberben a betűk alatti pontok jelölik a magánhangzókat), és így jött ki a jehova. De ilyen név nincs, mivel ezt nem olvassák össze, hanem Ádonájnak olvassák (Örökkévaló), vagy azt mondják helyette, hogy HaSém, azaz A Név.

A JHVH pedig három szóból tevődik össze. Hájá, HoVe, Jihje. Azaz volt, van, lesz. Azaz Örökkévaló.

2009. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
gogy = hogy :))))
2009. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!