Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek? 16 éves...

Mi a véleményetek? 16 éves vagyok,1 éve szerelmes lettem egy 22 éves srácba és ő is szeret engem. Én Jehova Tanúja vagyok, ő nem. Már évek óta odavagyok érte. Háromnegyed éve kapcsolatban vagyunk.

Figyelt kérdés
A szüleim nem tudtak róla, egészen pár hónappal ezelőttig, ugyanis kiderült. A szüleim ismerték a srácot 2 éve, és nem kedvelik, mert úgy vélik a bátyámat is elhúzta a "világba". Meglátott minket az utcán egy Tanú és kénytelen voltam elmondani.Én már nem értek egyet a szüleim gondolkodásával, és nem akarom eldobni magamtól egy ilyen férfit. A szüleim szerint nem vagyok kész egy kapcsolatra, főleg nem egy ilyenre. Ha később kapcsolatba kerülnék vele megint, nem támogatnák, mert úgy gondolják, hogy ha elvetem Isten tanácsát evvel kapcsolatban, akkor magát Istent vetem el és ez helytelen és áldásmentes életet eredményez.
2010. dec. 31. 23:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
35%

Isten nincs, csak ember van. Ha van Isten, akkor miért történik annyi rossz a világban? Abszurd. Én egy ideig hittem Isten létezésében, de amikor egy nagyon fontos, hozzám közel álló személy meghalt, megtagadtam. Nem hiszek sem Istenben, sem Ördögben. És pokolra jutok? Nem. Magunknak irányítjuk a sorsunkat - nincs semmiféle felsőbb hatalom, fejlettebb civilizáció. Nincs mennyország, s nincs pokol. Csak a tündérmesékben. Sajnálom, téged így neveltek, satöbbi, én csak leírtam a saját szubjektív véleményemet, de az ember ösztönlény, ezért hallgass a szívedre! Amúgy...Mondd meg a szüleidnek, hogy Isten szabad akaratot is adott, és abba leszel szerelmes, akibe akarsz.;)


Egy ateista lány

2010. dec. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
47%
23.52 vagyok - azt szoktam mondogatni, hogy csak a gyenge emberek kapaszkodnak Istenbe, és mert fáj nekik, hogy a való világ nem idilli, hanem lehetne pokolnak is nevezni. Nem vagyok vallástörténész, vagy hasonló, egyszerűen csak olvastam a Bibliát, és a világtörténelem legnagyobb parasztvakításának tartom.
2010. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
61%

Te NEM vagy Jehova Tanúja, kár volt így bemutatkoznod - ugyanis Tanúnak lenni nem a név viselésből áll! Őket nyugodtan ki is hagyhattad volna a történetedből... Ugye érted? Hát ennyi. (Esetleg provokáció akar lenni a kérdés?)


Még valamit. Lehet, hogy nem veszed rossz néven, de Pál szavaival válaszolnák: "mindent szabad nékem, de nem minden használ..."


Ha akarsz, elgondolkozol rajta.

2010. dec. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
57%

"Én egy ideig hittem Isten létezésében, de amikor egy nagyon fontos, hozzám közel álló személy meghalt, megtagadtam."


Ezt azért nem értem, mert te úgy voltál istenhívő, hogy arra számítottál, hogy nem fogsz elveszíteni senkit, aki kedves a szívednek? Melyik vallás tanítja, hogy ha hiszel Istenben, akkor senkid sem fog meghalni?

2011. jan. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Mivel házasulási szándékkal ismerkedhetnek a vallásodbeliek, és a fiú valószínűleg nem venne feleségül, nehéz a helyzet. Tiltott a házasságon kívüli szex is a Tanúknak, ám nem tiltott egy kívülállóval házasodni. Csak nem tanácsos.

Ha már nem hiszel, mondd meg kerek perec. Egyébként is ha kilépsz eme hit közösségéből max mi várhat? Nem támadsz fel? Az miért lenne áldásmentesség, ha a tudomány szerinti álláspont úgyis az. Legalább fel tudsz rá készülni.

2011. jan. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem az lesz minden szempontból a legjobb megoldás, ha fokozatosan eltávolodsz az Őrtorony Társulattól, meg attól, ami odaköt. Ők nem "Isten szervezete", még ha pillanatnyilag sok logikusnak tűnő érv is kering a fejedben ez ügyben. Olvasd el ezeket:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
26%
a mi gyülekezetünkbe jár egy 89 éves néni, aki hasonlóan hozzád, igen fiatalon a szülei tíltása ellenére férjhez ment egy nem tanúhoz. 47 év múlva halt meg a férje, és a néni véleménye szerint ez volt az az idő, ami alatt minden nap belátta azt, hogy a szüleinek igaza volt, és ő egy túlfűtött, önfejű, akaratos liba volt. szerinted a szüleid rosszat akarnak neked? szerinted e világ istene nem sátán? szerinted nem létezik Jehova? szerinted nincsennek mindenkinek próbái? szerinted nem visszatetsző, hogy itt akarod csiklandoztatni a füledet, és olyanokat találni, akik szerint te helyesen gondolkodol? meg fogod bánni.
2011. jan. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem szánalmas, és nevetséges, hogy vannak olyanok, akik egy tündérmese miatt képesek tönkretenni az életüket, ostoba szabályokat követni, és a megváltást várni egész életükben. Mondok valamit, nincs isten, se jehova, se mennyország, se pokol, se megváltás, se újjászületés, se örök élet. Ez az egy életed van, amit te irányítasz, te alakítasz, és szerintem ostobaság egy ilyen agyament szekta miatt tönkretenni az egészet.
2011. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
28%
noé idejében is ezt mondták "az igazságosság prédikálójának", aztán meg mi lett a végük.
2011. jan. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
50%

Nem sok értelmes dolog jut eszembe azon kívül, hogy jó nagy h*lye vagy, ha emiatt feláldozod a kapcsolatod a fiúval. Szereted, és ő is téged. Nehogy már a vallásod, és helyetted mások döntsék el, hogy mitől leszel TE boldog! Egy életed van, használd ki, és ne fecséreld ostobaságokra!


Háromnegyed éve kapcsolatban vagytok, amit elvileg el kellett titkolnod a szüleid elől, aminek meglátásom szerint az egyetlen módja a hazugság. Az nálatok nem számít bűnnek? Vagy ennyire más világban éltek?

2011. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!