Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek? 16 éves...

Mi a véleményetek? 16 éves vagyok,1 éve szerelmes lettem egy 22 éves srácba és ő is szeret engem. Én Jehova Tanúja vagyok, ő nem. Már évek óta odavagyok érte. Háromnegyed éve kapcsolatban vagyunk.

Figyelt kérdés
A szüleim nem tudtak róla, egészen pár hónappal ezelőttig, ugyanis kiderült. A szüleim ismerték a srácot 2 éve, és nem kedvelik, mert úgy vélik a bátyámat is elhúzta a "világba". Meglátott minket az utcán egy Tanú és kénytelen voltam elmondani.Én már nem értek egyet a szüleim gondolkodásával, és nem akarom eldobni magamtól egy ilyen férfit. A szüleim szerint nem vagyok kész egy kapcsolatra, főleg nem egy ilyenre. Ha később kapcsolatba kerülnék vele megint, nem támogatnák, mert úgy gondolják, hogy ha elvetem Isten tanácsát evvel kapcsolatban, akkor magát Istent vetem el és ez helytelen és áldásmentes életet eredményez.
2010. dec. 31. 23:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
31%
"nehogy már más mondja meg neked, mi a jó" nem ismerős neked ez a bibliából, kislány? 15 évesen gondolod, tudod, hogy mi az, hogy szerelem? 15 évesen bölcsebbnek érzed magad a szüleidnél? majd rájössz..., csak akkor már késő lesz. addig legyél gyerek, amíg lehetsz, nézd meg a roma testvéreinket, mi lesz azokból, akik 15 évesen férjhez mennek.
2011. jan. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező. ezen a hétvégén el ne felejts elmenni az összejöveteletekre, ugyanis az őrtorony cikk pont veled fog foglalkozni, és talán megérzed ebből, hogyan lenne helyes cselekedned.
2011. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
ráadásul három cikk is a fiatalokkal fog foglalkozni!
2011. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Akik egyből nekem támadtaknak szól: Miért kell rögtön rám förmedni? Tudtommal a szerelem egy teljesen természetes dolog, nem akarom elszúrni az életem, csupán jobban megismerni őt, mert megszerettem. Véleménynyilvánitást kértem, nem elitélést, megvetést, támadást stb. Az meg, hogy eltitkoltam, megvolt a nyomós oka.
2011. jan. 2. 22:21
 15/36 anonim ***** válasza:
voltál az összejövetelen?
2011. jan. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Igen. Nem állitottam egy szóval se, hogy bölcsebb lennék a szüleimnél. Egyszerűen szeretnék többet találkozni a fiúval, közhelyen is, félelem és megvetés nélkül. A döntés az enyém, és szeretném én megélni a dolgokat. Nyáron meghalt 1 hónapon belül a nagymamám és a nagypapám, addig fogalmam se volt milyen elvesziteni vkit, mindig csak olvastam. De mostmár saját bőrömön tapasztaltam. Szélsőséges példa picit, mert ez nagyon fájdalmas és máig nehéz feldolgoznom ezt. Nehogy már azért kelljen magyarázkodnom mert szeretek egy fiút...
2011. jan. 4. 17:50
 17/36 anonim ***** válasza:

Megérteni az Őrtorony-fóbiát

Hogyan és miért használja a félelmet az Őrtorony Társulat, hogy ellenőrizze a tagjait?


„Semmitől sem kell annyira félni, mint a félelemtől"

Henry Dawid Thoreau 1817-1862


Fóbia: Kitartó, irracionális túlzott félelem valamilyen dologtól vagy helyzettől

Azok az emberek akik már szenvedtek fóbiáktól azok megértik, hogy az ilyen fóbiák immunisak a logikus elemzéssel szemben. Ez olyan, mint egy állandóan visszatérő rémálom, amikor valaki menekül egy szörnyeteg elől, de soha nem tud szabadulni tőle, pedig szörnyetegek a valóságban nem is léteznek. Ez az irracionális félelem folyamatosan megbénítja az áldozatát. Mialatt viszont a rémálmok átmenetiek és a reggelre általában feledésbe merülnek, más félelmek az emberek tudatára folyamatos hatást gyakorolnak akkor is, amikor éber állapotban vannak. Például a félelem a magasságtól, a kutyáktól vagy a bezártságtól, folyamatosan traumatizálja az embereket és kihat a mindennapi életvitelükre is.

Viszont kevés figyelem fordul vallásos félelmekre. Világos, hogy a manipulatív emberek el tudják torzítani a Bibliát, hogy azzal félelemérzetet, lelkiismeretfurdalást, bűnbánatot vagy hisztériát tudjanak kelteni. Jó példa erre a Népek Temploma nevű vallásos szekta esete, amikor a vezetőjük rá tudott venni közel 1000 embert a tömeges öngyilkosságra. Ami meglepő viszont, hogy gyakran az áldozatok is tisztában vannak a paranoiás állapotukkal és, hogy ez romboló hatású rájuk nézve, de kevés erőt éreznek magukban ahhoz, hogy ezt le tudják küzdeni. Ez különösen igaz Jehova Tanúi esetében. Vezetőik nincsenek megelégedve az Írásokkal, hanem az Őrtorony értelmezi a Bibliát és Talmud-szerű szabályokat és tilalmakat állít össze, amely érinti a dohányzást, az ünnepeket, stb., amely az engedetlenségtől való szükségtelen félelmet és lelkiismeretfurdalást eredményez. Miért van azon az Őrtorony-szervezet, hogy állandóan értelmezzék a viselkedéssel kapcsolatos dolgokat a követőik számára? Továbbá a Tanúk miért tartják be ezeket a szabályokat még akkor is, ha kételyek vannak azzal kapcsolatosan, hogy azok Istentől erednek-e?

Ahhoz, hogy megválaszoljuk az első kérdést az Őrtorony-szervezet vezetőinek az indítékait kell megértenünk. Azt hiszik, hogy a követők számára a legjobb módon járnak el. Azáltal, hogy pontosan meghatározott viselkedési szabályokkal szabályozzák 6 millió Tanúnak az életét azt gondolják, hogy ez tetszik Istennek és örök életet fog adni nekik. Amit viszont az Őrtorony nem ért meg az az, hogy ugyanezt hitték és ugyanez a meggyőződésük volt a farizeusoknak is Jézus napjaiban. Azáltal, hogy rengeteg szabályokat állítottak fel a farizeusok is az élet minden területét ellenőrzésük alá vonták. Jézus akkor azt mondta róluk:

Mert ők nehéz és elhordozhatatlan terheket kötöznek egybe, és az emberek vállaira vetik; de ők az ujjukkal sem akarják azokat illetni.

Ez nem azt jelenti, hogy nem tartották be a saját törvényeiket, hanem inkább azt, hogy rátettek egy morális törvényt a követőikre, miközben a szíveknek az átváltoztatását a megbocsátásra és az igazságosságra elkerülték:

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! Mert megdézsmáljátok a mentát, a kaprot és a köményt, és elhagyjátok a mik nehezebbek a törvényben, az ítéletet, az irgalmasságot és a hűséget

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam; és nem akartok hozzám jönni

Mint ahogy a törvényeskedés is, a fóbia is a manipuláció egyik formája. Hasonló egy anyához aki az ágybapisilő gyermekét horrormesékkel félemlíti meg és azt meséli, hogy mi történik a gyerekekkel akik bepisilnek. Hasonlóképpen a vallásos szervezetek is a fóbiák besulykolását használják eszközként, nem pedig a szeretetre és a megbocsátásra ösztönzik a követőiket.

Mialatt a fóbia besulykolása nagyban megmagyarázható azzal, hogy ez egy erőfeszítés mások cselekedetének, viselkedésének ellenőrzésére, az áldozatnak az állapota viszont kicsit összetettebb. Gyakran azok akik törvényeskedő vallásos szektákat keresnek, olyan emberek akik már eleve beültetett fóbiákkal rendelkeznek nagyon rég óta. Például az a gyerek akit a szülő arra tanított, hogy féljen az élettől és az emberektől, a házasságtól vagy a sikertől, megnyugvást fog találni egy olyan vallásban amelyik ítéletnapot hírdet és üldözési komplexust ültet be a tagok fejébe. Tehát, mint például egy alkoholistának a függőtársa nem azt keresi amire szüksége van, hogy ebből kiszabaduljon, hanem azt keresi ami már eleve kényelmes neki. Habár nehéz elhinni, a fóbia és az elmekontroll kényelmesnek tűnhet azoknak akik függnek tőle, mivel nagyon régóta vannak ilyen függés alatt. A fóbiákat sikeresen lehet kezelni, de az áldozatnak fel kell ismernie ezeket és az áldozatnak a legtöbb esetben szakember segítségére van szüksége.


Egy USA-beli volt Bétel-szolga írása

2011. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
75%

Én hiszek Istenben, aki mindnyájunk teremtője. A szerelem az ő ajándéka. Aki szeret, azt Isten is szereti. Katolikus vagyok, de magas ívből teszek rá, hogy akit szeretek, az milyen vallású. És ezt én is elvárom.

Nem a középkorban élünk, hogy a szüleid mondják meg, kit szerethetsz és kit nem.

2011. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
13%

Egy már elhunyt katolikus pap állítása szerint Jézus általa mint médiuma által több ezer, a mai embert érintő kérdésre válaszolt. Eléggé elgondolkodtató amit Jehova tanúiról ír:

"A Jehova Tanúi mozgalom, mely a XIX. század második felében született Amerikában, a szekták paradicsomában, a többi mozgalomhoz hasonlóan, a Bibliát bálványként kezelik, s úgy gondolják, hogy abból amit kiolvasnak, az számukra Isten üzenete.


Ezek az emberek nagyon beszűkült gondolkodású és nagyon jámboremberek, akik óriási anyagi háttérrel rendelkeznek Amerikából, s vezetőiket vakon követik.


E mozgalmat Russel indította el 1879-ben. Az Őrtornyot (Sion Őrtornya = Zion's Watch Tower), ami 193-től "Jehova királyságát hírül adó Őrtorony" címen jelenik meg, a Jehova tanúi tévedhetetlennek tartják. A mozgalom székhelye ma Brooklinban van. Alapítója Russel is, már 1909-ben ide költözött. Jó hírnevét megtépázta, hogy hatvanszoros áron adott el bizonyos "csodás" gabonaszemeket, felesége pedig törvényesen vált el tőle önzése, hatalmaskodása és hűtlensége címén. - Erről bővebben olvashatsz Giuseppe de Rosa: Vallások, szekták és a kereszténység c. könyvében. Annyit mondhatok még róla, hogy bár várja, de még nem kapta meg a lehetőséget arra, hogy újjászülessék. Ő maga éretlennek bizonyult saját életének átvilágítására, ezért mások döntenek majd jövendő sorsáról. Sajnos nem egyedüli e téren.


Nektek tudnotok kell, hogy az a bálványimádás, mely nemcsak a Jehova tanúit jellemzi a Szentírással kapcsolatban, éppen azért nem fogadható el iránytűként, mert nem felel meg az Általam sugallt valóságnak. Már beszéltem nektek a kinyilatkozás négy formájáról, mely szerint első a teremtés, második a sugalmazás, harmadik pedig a megtestesülés. (A negyedik pedig ez után jön, a színről színre látás). A második tehát a sugalmazás örökké tart, mert Lelkem. Tehát nem a Biblia a forrás, hanem a Lelkem által sugalmazó jelenlétem bennetek és azokban, akik nektek hagyományként adják tovább a bennük sugallt gondolatokat. Így maga a Biblia, mint a szent hagyomány terméke, nagyon előkelő helyen van az Engem ismertető eszközök között, de nem a legelső. A Biblia segítheti, de nem helyettesítheti az Én munkámat bennetek.


A Jehova tanúinak nagy értéke, hogy komolyan veszik azt, amit gaznak tartanak, de csökkenti ezt az értéket az, hogy éppen beszűkültségük következtében vehetik komolyan a Biblia fundamentalista módon való kezelését. Sajnos azt is meg kell mondanom, hogy bizony hamisítják is a Bibliát. Vezetőik számára nem jelent gondot az, hogy ahol Én jelen időt használtam, pl. Jn. 8:58-ban, ott ők múlt időt használnak egyes könyveikben, mikor idéznek. Pl. "A legnagyobb EMBER, aki valaha élt" c. tankönyvükben. Fontos, hogy ne lógjanak ki abból a skatulyából, melybe próbálnak beleilleszteni. De van még pár hely, melyet azért kénytelenek hamisítani, mert másképpen ellentétbe kerülnének önmagukkal. Giuseppe de Rosa könyvében megtalálhatod ezek egy részét.


Mindez nem von le semmit azok buzgóságából, aki időt és fáradságot nem kímélve törekszenek képviselni az általuk felismert igazságot. legtöbbjük nem vétkes tudatlanságban szenved, hanem olyan tudatlanságban, melyről nem tehet, de igen is tehetnek azok a különböző egyházak vezetői, akik bár vezetőknek, főpapoknak mondják és mondatják maguknak, de életükkel cáfolják Lelkem gyümölcstermő munkáját.


Nagyon szeressétek a Jehova tanúit is, de merjétek kimondani, hogy nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek, aki bennetek értelmetek és akaratotok által működni akar. Engem semmiféle intézmény nem képes beszűkíteni önmagába. A Jehova tanúi sem foglalhatnak le maguknak. Én személyekben gondolkodom, és nem intézményekben, és nem tanokban. Én SZERETETBEN gondolkodom. Minél többet vállal ebből magára valaki, annál közelebb van HOZZÁM!


Jehova tanúi



Haszontalan időtöltés olyanokkal beszélni, akik bálványimádók és azok is akarnak maradni. Jehova tanúi bálványimádók! A Bibliát tartják istenüknek! Sokkal bedeszkázottab gondolkodásúak, semmint megértenék, hogy nem a Biblia az élet forrása, hanem a Szentlélek, és nem a betűk hordozzák legjobban Isten információit, hanem a józan ész! Ne érts félre!


Nem az értelemre kell építeni, hanem a bennetek működő Lelkemre kell hangolnotok a józan értelem felhasználásával. Nektek adatott tudni Isten országának titkait (Márk 4:11)! Nincs tehát értelme győzködni olyanokat, akik csak tanítani akarnak másokat, de tanulni nem akarnak másoktól csak önmaguktól.


Jehova tanúi



Én csak gondolkodni akaró emberekben tudok gondolatokat ébreszteni annak érdekében, hogy lássák hogyan lehetnek boldogok.


Aki nem a fejével, hanem más testrészével gondolkodik, azzal nem tudok mit kezdeni. Ezért veszélyesek a narkotizálások. Ezért kell tudnotok, hogy nem a Biblia az Általam felkínált élet forrása, hanem a Szentlélek, aki a józan eszetek által akar szólni hozzátok. Az a csoport . éppen ezt lépte át, ezt tette félre, s így lett a Bibliára hivatkozva bálványimádó. Legtöbbjüket menti a jó szándék és az ebből fakadó nagy ügybuzgalom, ami jellemzi őket.


Senkinek sem ajánlanám, hogy hozzájuk kapcsolja az életét. Azért nem, mert már eddig is mérhetetlenül sokat csalódtak, és ezután is olyan csalódások érik őket, amelyeket nem kárpótol az a pillanatnyi biztonsági, bódultsági érzés, mely a jellemzőjük.


Nem az a boldog, aki sokat tesz, hanem az, aki mindenkit és mindenkor nagyon szeret. Ennek pedig az ellenségszeretés a próbája!"

2011. jan. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

A szuleidnek abban igaza van, hogy talan elobb bekellene fejezned az iskolat, s aztan elkezdeni egy komoly kapcsolatot.

A vallasi szokasoknak ehhez most semmi koze. Jelenleg a szuleid haztartasaban elsz, Ok tartanak el, tehat elkell fogadnod a szokasukat. Majd eljon az ido, amikor mar befejezed a tanulmanyaidat, s aztan mar megteremtheted a sajat eletedet.

2011. jan. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!