Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek? 16 éves...

Mi a véleményetek? 16 éves vagyok,1 éve szerelmes lettem egy 22 éves srácba és ő is szeret engem. Én Jehova Tanúja vagyok, ő nem. Már évek óta odavagyok érte. Háromnegyed éve kapcsolatban vagyunk.

Figyelt kérdés
A szüleim nem tudtak róla, egészen pár hónappal ezelőttig, ugyanis kiderült. A szüleim ismerték a srácot 2 éve, és nem kedvelik, mert úgy vélik a bátyámat is elhúzta a "világba". Meglátott minket az utcán egy Tanú és kénytelen voltam elmondani.Én már nem értek egyet a szüleim gondolkodásával, és nem akarom eldobni magamtól egy ilyen férfit. A szüleim szerint nem vagyok kész egy kapcsolatra, főleg nem egy ilyenre. Ha később kapcsolatba kerülnék vele megint, nem támogatnák, mert úgy gondolják, hogy ha elvetem Isten tanácsát evvel kapcsolatban, akkor magát Istent vetem el és ez helytelen és áldásmentes életet eredményez.
2010. dec. 31. 23:25
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy vannak szülők, akik az ÖNZŐ vallái meggyőződésük miatt képesek tönkretenni a lányuk jelenlehgi és talán leendő boldogságát!

Az ilyen nem jó szülő, nem azt nézi, hogy mi lenne jó a gyerekének, hanem hogy mi az ami megfelelő a szektájuknak, és nem veszik figyelembe a gyerek akaratát és érzéseit. Ez nem más, mint önzőség, képmutatás.

Kislány...szerintem ne add fel azt a fiút. Nem mondom, hogy egy 16 évesnek pont egy már szinte felnőtt, talán dolgozó férfival kellene járnia, mert gondolkodásban ilyenkor azért nagy a korkülönbség. De ha szeretitek egymást, ez a ti dolgotok. És különben meg van rengeteg olyan pár, akik ilyen korkülönbséggel ismerkedtek meg, és már házasok pl., és olyanok is rengetegen vannak, akik összeházasodnak az első szerelmükkel. Nem látom be, hogy akár miért ne lehetne pont ő az, aki majd feleségül vesz egyszer? Mert a szüleidnek nem szimpi? Szerintem ez logikátlan. Minden megeshet.

2011. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Szia, én is egy 16éves lány vagyok aki egy 22 éves fiúval van együtt szintén háromnegyed éve. [egybeesés. :D] Csak én nem vagyok hívő, [a barátom sem, de hisz Istenben] Anyukám elfogadja a párom, mert lája milyen őszintén és tisztán, feltétel nélkül szeretjük egymást, és tervezzük a közös jövőnket. [ez nem futó tiniszerelem..]


Beszéld meg az egész dolgot a szerelmeddel.

Szerintem maradj vele, mondd el a szüleidnek, hogy próbálják megkedvelni, ha vétett valamit, akkor gyakorolják a megbocsátás, adjanak neki egy új esélyt. Véleményem szerint kész vagy egy kapcsolatra. [magamból indulok ki]

De mi az hogy elveted isten tanácsát evvel kapcsolatban? Mit mondott nekik isten erről? o.o

Na dobd el a szerelmet, ki tudja mikor lesz még ilyen! én úgy gondolom hogy a boldogság mindennél fontosabb, hogy azért jöttünk erre a bolygóra hogy boldogok legyünk. Hiszen mi értelme lenne amúgy az életnek, ami mindig halállal végződik? Használd ki, nagyon rövid az életed! Légy boldog, azzal akit szeretsz! :)

2011. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

te volt bétel-szolga!

miért hagytad ott a szervezetet?

2011. jan. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én írtam az elején, hogy te "nem vagy Jehova Tanúja". Ezt azért tettem, mert így azonosítottad magad, vagy már ezt elfelejtetted? Kritizáltam, hogy miért írtad ezt, ha már szellemben nem sok közöd van hozzájuk.

Ha hátat fordítottál, akkor felesleges rajtuk csámcsogni..., hacsaknem más célod van.


Gyönyörűen leírtad, hogy mit gondolsz te és ezzel szemben mit gondolnak a szüleid arról, hogy te 15-16 éves korodban mennyire tudhatod biztosan, mi a szerelem és ki az igazi.


A Fiatalok Kérdései könyv(ek) alapos és őszinte áttanulmányozása ezek szerint elmaradt, mert ugyanis ott felvilágosítanak arról, hogy ennyi idős korban még javában változik az ember sok szempontból. Éppen ezért ilyen korán (szinte gyerekként) eldönteni ezt a dolgot nagy melléfogás és butaság (az én szavaimmal és minden sértő szándék nélkül)!


Ahogy mondtam, te szépen leírtad a szüleid válaszát is a te lázadásodra (mert ez az). Ehhez nincs mit nagyon hozzátenni - ha nem hiszed, hogy igazuk van, akkor nagy valószínűséggel te is azok közé tartozol, akik csak saját kárukon fogják megtanulni, amit másokén is megtehettek volna.

Vagy ami rosszabb: még a saját kárukon sem!

2011. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Bizony, sőt a legjobb megfogadni "Jehova látható szervezetének", a "hű és értelmes rabszolga"(tartó) osztálynak a "tanácsát", ti. nem is érdemes megházasodni, hiszen MOST MÁR TÉNYLEG nagyon közel van a vég... :-)
2011. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki maga dönti el - kedves utolsó. De nem lesz majd olyan vicces, csak figyeld a világot!
2011. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
:DDD igen vigyázzatok jön az apokalipszis...csak mi nem látjuk a Jeleket és nem fosunk...ó jajj nekünk xD
2011. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nem látjátok? Szerintem azért a többes szám még itt sem indokolt, mert rajtad kívül biztos vannak, akik többet látnak!


Csak nézz bele egy tudományos alapokon "riogató" ism. terjesztő filmbe valamelyik csatornán. Vagy ez téged nagyon untat? Nagyon sok ateista tudós sem értene veled egyet.

2011. jan. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Most már valóban maga dönti el, azonban volt idő, amikor keményen letorkolták a házasodni kívánó "testvéreket", mert hogy "nem jó szellemiségre" vall az, hogy ebben a "nagyon kevés" hátra levő időben ilyen alantas dolgokra "pazarolja" az idejét a teljes idejű Őrtorony-reklámozás helyett.


Amire meg te beszélsz, higyaszongya mindenki egyetért, nos az egy nagy tévedés. Természetesen a Társulatod szelektíve összemixel néhány idézetet, majd ezen kiragadott véleményekből összetákolja a "mindenki egyetért abban, hogy közel a vég, legföljebb néhány vak nem!" hitet. Csakhogy tudományosan bizonyítható, hogy nincs több földrengés 1914 után (a Társulat meghamisította az adatokat), nincs kategorikusan több bűnözés (amennyivel több van, az az urbanizációnak tudható be, és az is csak mennyiségi és nem lényegi változás), stb. A hírekben pedig - ébresztő! - szenzációhajhász módon mutatják be mégpedig csak a ROSSZ híreket: leszakadt híd, tajfun, lövöldözés, bankrablás ihaj-csuhaj - ezt hallod a hírekben, azt meg nem, hogy az emberiség 99,999999%-a pedig ugyanúgy eltöltötte a napját, mint mindenkor máskor. Szomorú, hogy ezen híradós stíliust is a magad csőlátású világképének megerősítésére használod fel.

2011. jan. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Mindig az egyén döntötte el. Te véleményekről írsz kritikát, amit speciel én még egyszer sem hallottam a 20 év alatt senkitől.


"Tudományosan" sok minden "bizonyítható" és azok ellenkezője is! Csak egy kis rossz szándék, lelemény kell hozzá. Erre kiváló példák azon gyógyszerek piacra dobása, melyeket pár éven belül kivontak a forgalomból, mert kiderült, amit addig is tudtak - miután már milliárdokat kaszáltak rajtuk.

"Tudományosan" még a kémiai és biológiai evolúció is tényként van eladva a laikusok milliárdjainak, de ez mit sem változtat a valóságon.

Az egyházak teológiai "tudománya" is nagyon eltérő és sok mindenben változik aszerint, hogy kinek-kinek milyen a világnézete egyes dolgokról. Megdöbbentő különbségek vannak még a legalapvetőbbnek hitt igazságokban is!


Csodálkozzunk hát, hogy sok berozsdásodott szervezet pont azzal nyugtatgatja a híveit, hogy "minden rendben van", "nem lesz itt semmiféle változás", "minden szép és jó", "ezt csak a hamis próféták akarják elhitetni veletek" stb-stb...

Csak el kell olvasni a Héber Iratok ide vágó részeit és kiderül, hogy mielőtt Isten elítélte a népet, vagy azokat, akik nem hajlottak a jó szóra, a zsidók papjai mivel altatták a híveiket. Pont ugyanilyen módszerekkel, mint ma teszik.


Te pedig nagyon naiv vagy. Szörnyű, amit írsz:


"nincs kategorikusan több bűnözés (amennyivel több van, az az urbanizációnak tudható be, és az is csak mennyiségi és nem lényegi változás)"


Ezzel szemben százezreket öltek meg a közelmúlt etnikai villongásaiban. A XX. században pedig jóval több mint 100 millió ember esett el a háborúkban. Melyik másik századdal tudnád összehasonlítani nem pusztán a nagyságrendeket, hanem a kegyetlenséget, szeretetlenséget és közönyt tekintve is?


A fentiekhez adjuk hozzá még a családi kötelékek súlyosbodó hanyatlását, a leányanyák növekvő számát, a hajléktalanság növekedését, a széles körű kábítószer-fogyasztást és a féktelen erkölcstelenséget. Joggal mondhatjuk: túlságosan is sok jel mutat arra, hogy a civilizáció megromlott.

Az elmúlt harmincéves időszak alatt az Egyesült Államok lakossága 41 százalékkal növekedett, az erőszakos bűncselekmények azonban 560 százalékos, a házasságon kívül született gyermekek száma 400 százalékos, a válások száma 300 százalékos, a tizenéves kori öngyilkosságok arányszáma pedig több mint 200 százalékos, ugrásszerű növekedést mutat. A helyzet más nemzetekben hasonló ehhez.


Ez mind az "urbanizáció" miatt? Te valójában tévúton jársz, felmentést keresel a bűnre. Csakhogy a bűn nem azért van jelen, mert egyes embereknek megváltozott az életkörülményük, hanem mert megváltozott a világnézetük! Rengeteg nagyon csóró, vagy éppen nincstelen ember él a földön, de ettől még nem feltétlen válnak rablókká, gyilkosokká.

Viszont fordítva is igaz, sok a tehetős, "mindene megvan" típusú ember, akik viszont ennek ellenére válnak bűnözőkké!

Attól, hogy városlakó valaki, még nem lesz bűnöző, mint ahogy a vidéki életformát sem kerüli el a törvénytelenség.


Valójában a bűnözés kérdésében csak a jégjegy csúcsát kapargatod, megdöbbennél, ha olyan helyen élnél, ahol ez brutálisan magas és kegyetlen. Egyre több ilyen hely van a világon.


Nyugodj meg, a Biblia nem téved az utolsó napok jellemzésével kapcsolatban.

2011. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!