Ahhoz hogy a negatív számok jelentőségét megértsük a természettudományokban vissza kell térni az alapokhoz. Azt hogy valami negatív, mindig viszonyítjuk valamihez. Pl mutass nekem 5 voltot vagy mínusz 5voltot... Egyformán lehetetlen mert kell egy alap potenciál amihez képest negatív vagy pozitív a feszültség. (ettől még világít a lámpa.,ha elhiszed ha nem)
Vagy pl a szívverés gyakoriságának a vizsgálatához elengedhetetlen a t^-1 kifejezés, ugyanis idő függvényében fejezhető ki a mennyiség.
A negatív számok nagyon is jelen vannak a természetben csak nem darabszámban és távolságban kell gondolkodni.
Visszatérve az alap kérdéshez*
Isten vagy egy általunk istenszerűnek vélt entitás létezésére számos logikai érvet fel lehet hozni amennyiben:
1. Mindent amit a mai tudásunkkal még nem tudunk megmagyarázni neki tulajdonítunk.
2. Nem fogadunk el érvként olyat amihez kiemelkedő természettudományos ismeretek szükségesek.
3. Szemet hunyunk a logikai önellentmondások felett.
Az én véleményem:
Létezhet egy magasabb rendű többdimenziós intelligencia amit akár istenként is azonosíthatunk. Előfordulhat, hogy ez a valami vagy valaki hozott létre minket, ugyanakkor kizárt dolog (~0%) hogy azonos legyen a keresztények által felvázolt istenképpel. Túl sok önellentmondást tartalmaz ez a személyiség ahhoz, hogy igaz lehessen.
Ettől még az "istenérvek" megállhatják a helyüket, csak egy teljesen más jellegű vitában.
Egyáltalán nem biztos. Mi van akkor ha egy többdimenziós szuper intelligens lény azért alkotott meg minket, hogy szórakozzon rajtunk? Vagy csak kísérletezett... Vagy mert csak?
Épp ez a baj a keresztény érveléssel. Nem (csak) az benne a hiba, hogy logikailag nem támasztja alá a keletkeztetés elméletét hanem hogy ebből még nem következik, hogy a bibliai isten valóságos volna.
Kedves 31! "Ahhoz hogy a negatív számok jelentőségét megértsük..."
=> Nem az a kérdés, hogy van-e jelentősége a negatív számoknak, hanem az, hogy a negatív szám absztrakció-e vagy természetes jelenség. És a válasz, hogy természetesen absztrakció, elméleti konstruktum, a természetben nem figyelhetőek meg negatív értékek. Nézz utána a matematika történetben, milyen sokáig nem tudtak mit kezdeni a negatív számok fogalmával a tudósok sem. [link]
(Side note: észre sem veszitek, kedves ateisták, milyen lekezelőek vagytok. Most is úgy kezded a mondandódat, mint valami gyépésnek: "ahhoz, hogy megértsük..." – a helyett, hogy először Te értenéd meg a vita lényegét. Arra nem gondoltál még, hogy esetleg hívő matematikusok, fizikusok, mérnökök stb. is vannak?)
"A negatív számok nagyonis jelen vannak a természetben" – nincsenek. A humán számrendszer egy magyarázó modell, semmiféle szám nincs jelen a természetben. A szám mint olyan eleve elméleti konstruktum (absztrakció), a negatív szám meg duplán.
Kedves 37!
Úgy látom, ha kifogysz az érvekből felvetsz egy másik témát és mindenáron azon lovagolsz. De sebaj, válaszolok így is.
A te szemléletmódodban - ha jól értem - minden absztrakció amit az emberek az élet megkönnyítésére/magyarázására hoztak létre.
Az értelmezésedben nem létezhet olyan, hogy “6 óra van” vagy “mi a dátum” mert az időegységeket mi hoztuk létre. Nincsenek számok mert a természetben nem fordul elő a híres neves “tizenkilenc” elemi formájában.
Végül pedig nem léteznek betűk, mert sosem láttam olyat, hogy egy “K” vagy egy “A” betű szembejött volna velem az erdőben. Ezek a betűk az általunk kiejtett hangok írásbeli dokumentációi: mi találtuk ki, segítség a környezeti hangok leírásához.
Mégsem mondod azt, hogy a “K” betű nem természetes vagy hogy képzelgés mert nem fordul elő a természetben.
Ez az alapvető különbség a szemléletmódunk között: én szükségesnek tartom a “K” betűt ezáltal természetesnek tekintem és mivel természetes jelenséggel (k hang) azonosítom ezért a természet részének tulajdonítom.
Ugyanez a helyzet a negatív számokkal is. Mivel a matematika egy leíró tudomány ezért a negatív számok ugyanolyan mértékben érzékelhetőek a természetben mint a pozitívak.
Az azért vicces, hogy még 300 évvel ezelőtt is hülyeségnek tartották a matematikusok a negatív számokat. :)
Lehet, hogy egyszer a nullával való osztás is divatba jön végre. :D
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!