Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell már a kisbabákat...

Miért kell már a kisbabákat megkeresztelni?

Figyelt kérdés

Nem kellene hagyni inkább, hogy saját maguk döntsenek a sorsukról?

Nekem meghagyták a döntést a szüleim, aminek nagyon örülök, mert jó pár ismerősöm van, akinek esze ágában sem lett volna megkeresztelkedni. Nem lenne jobb, ha minden ember majd felnőtten, tapasztalatokkal és kissé tájékozottan a világról saját maga döntsön?


2010. júl. 15. 02:48
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
73%
ezen én is gondolkodtam már, engem is kisbabakorban kereszteltek, és hát, nem örülök neki.
2010. júl. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 4 gyerekem van, de csak az első keresztény. Végül is igazad van: Minek kereszténynek lenni az oylan embernek akit az ilyenek nem is érdekelnek és nem is hisz bennük.
2010. júl. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem hiszel benne, akkor meg miért zavar? Van valami következménye?

Ha most én kiskorodban föléd álltam volna, és valami rituálét mondok, az érdekelne?

Még mindig jobb ez, mint ha zsidó férfi lennél, ott meg is csonkolnak csecsemőként, hehe.

2010. júl. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
93%
Ennek az az oka, hogy a keresztény vallás szerint aki nincs megkeresztelve, az nem kerülhet a menyországba halála után. Mivel régen nagyon sok kisbaba meghalt nem sokkal a születése után, ezért mindjárt születése után megkeresztelték, hogy erre meglegyen az esélye.
2010. júl. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azért van, mert régen mikor nagy volt a csecsemő halandóság akkor születés után nem sokkal megkeresztelték a gyerekeket, mert aki nem volt megkeresztelve, pogány volt, és ha meghalt akkor nem temette el a pap, és az ő elképzelésük szerint nem kerülhetett a mennyországba. És sztem ez így hagyományként megmaradt. Am bocsi ha előttem már írták, nem olvastam el a válaszokat :Ö
2010. júl. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Nem temette el a pap :S az meg milyen?


Na egyre jobbakat tudok meg...:S Amúgy az előző válaszolónak írnám, aki kérdezte mit érdekel: igenis érdekel, csúnyán szólva h. az én döntésem - beleegyezésem nélkül valami olyasmi tagja leszek, aminek felnőttként soha nem akarnék a részese lenni, mert más a világnézetem. Persze ezt minden szülő másképp látja. Én biztos a szüleim példáját követem, mert joga van eldönteni egy embernek, hova akar tartozni. Ha keresztény akar lenni, akkor nyugodtan.


A zsidó körülmetélésre csak annyit írnék, h. legszívesebben megfejelném azt a szülőt, aki ilyet csinál, pusztán azért mert hisz valamiben.

2010. júl. 15. 07:27
 7/55 anonim ***** válasza:
90%

Attól még nem lesz semmi baja egy gyereknek,hogy megkeresztelik. Ez nem kötelezi őt felnőtt korában a vallásosságra.

A válaszokat pedig félreérted:

A meghalt csecsemő,ha nem volt megkeresztelve,azt nem temette el a pap,ahogyan az öngyikosokat sem.

Ez csak annyit jelentett,hogy a halottat a temető szélén tették sírba. Anélkül,hogy a sírt vagy a koporsót a pap megszentelte volna,és elvégezte volna az egyházi szertartást.

Ma is sok temetést végeznek pap nélkül.

A zsidók körülmetélése pedig nem gyerekkínzás,hanem egészségügyi okokból alakult ki. Régen a higiénia enyhén szólva is siralmas volt,ha egyáltalán volt. A pénisz sokszor begyulladt a tisztálkodás hiánya miatt. A körülmetéléssel ezt megakadályozták.

Ma is van olyan eset,hogy nem zsidó fiúknál-férfiaknál orvosi javaslatra elvégzik a körülmetélést.

2010. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
97%

Miért kellene a papnak eltemetni egy nem katolikust???? Ezt nem is értem... Van sima polgári temetés is...

A keresztény temetés, templomi esküvő egyértelműen a keresztényeknek van.

Ja, nem akarttok megkeresztelkedni, de azért a temetés kell? Nem értem.

2010. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
74%

A te szüleid,is liberálisok,te is az vagy,nyugodj ebbe bele.Én sem vagyok keresztelve a gyermekeim sem.Az sem zavar ha valakit csecsemőként keresztelnek,mert nekik ez fontos.A 7 éves fiamat érdekli a téma jár hittanra.Felőlem meg is keresztelkedhet,ha akar.De bármilyen vallást is választana,az sem zavarna,csak megkérdezném,hogy számára mi vonzó benne,hogy könnyebben megértsem a motivációit.

Hát igen én is libsi nevelést kaptam,és én is így nevelek.:)

2010. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
87%
engem nem kereszteltek meg,de örülök neki,mert eldönthetem,h hova tartozok. Sokan gáznak tartják,h felnőtt fejjel akarok keresztelkedni. Sztem egyszerűbb még kisbaba korban,ha felnőttkén nem érdekel,nem foglalkozol vele,senki nem fog kényszeríteni.
2010. júl. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!