Ateisták szerint a természet törvényei miért nem bizonyíték a teremtésre?
"vicc kategória"
Ez a két lehetőség van.
Ha szerinted van harmadik, akkor vázold fel, hogyan történhetett.
"Ha ennyi eszed sincs hogy ezt felfogd, a további jelenléted felesleges itt"
Ha egyszer semmivel sem tudod bizonyítani amit állítasz, mit kéne ebből a semmiből felfognom?
A dogmatikus állítások vakhitet követelnek. Lehet hogy neked ennyi elég, hogy csak így kijelentesz dolgokat, de azért a többség még elvár valami bizonyítékot is, hogy ilyesmit komolyan vegyen.
Szóval, bizonyítja bármi is amit állítasz?
"Szabályszerűen ismétlődő folyamatok nem alakulnak ki véletlenül. "
Bizonyíték?
"Ha szerinted van harmadik, akkor vázold fel, hogyan történhetett."
Úgy hogy létezik egy tervező aki megalkotta a világunkat és annak törvényeit. Ezek a törvények ma is működnek amit te is tapasztalsz. Képzeled el úgy mint egy virtuális világot amit algoritmusok szabályoznak, de mögöttük ott van a programozó aki létrehozta az algoritmust. A világunkat természeti törvények határozzák meg, a törvények mögött pedig ott a tervező. A tervezőt pedig a vallásos emberek Istennek nevezik. Ez a magyarázat fényévekkel értelmesebb és tudományosan elfogadható mint amit ti ateisták össze tudtok kaparni.
"Az univerzum tele van törvényekkel"
Ez mellesleg továbbra is azért van, mert az ember törvényeket írt az univerzumról. Nélkülünk egyetlen törvény sem létezne.
"Szabályszerűen ismétlődő folyamatok nem alakulnak ki véletlenül. "
Bizonyíték?"
Például valószínűségszámítás. Mennyi a valószínűsége annak hogy szabályosan ismétlődő folyamatok kialakuljanak véletlenül. Nulla. Most pedig húzz el innen mert nem érek rá veled gagyogni.
"Mennyi a valószínűsége annak hogy szabályosan ismétlődő folyamatok kialakuljanak véletlenül. Nulla."
Miért lenne már nulla? Bizonyítsd!
Ahhoz bizony nagy alázat kéne, hogy az ateista, materialista beismerje, hogy a felfogása semmivel sem magasabb rendű, mint egy NEM hiszékeny keresztény hívőé, sőt! Gyakran éppen a felsőbbrendűségérzés és a pökhendi, gőgös megnyilvánulásaik árulkodnak legjobban arról, mennyire nincs igazuk. Persze ez a magukat istenhőknek tartók egy részére is jellemző, hiszen sokan csak hiszékenységből vallanak ezt-azt (még mielőtt belekötnétek, itt most nem a HISZÉKENY átlaghívőkről beszélek, hanem a gondolkozó és tanuló, nem hiszékeny hívőkről, akik a PONTOS tudományos ismereteiken alapuló hitük mellett általában elég alázatosak is).
"Az ember alkotta meg őket az azzal hogy leírta a világ működését. A természet törvényei továbbra is ezt jelentik, az ember általi leírást."
A kérdező már megválaszolt erre a következetlen és semmitmondó megjegyzésre, nem is kapott még rá értelmes választ. De én még annyit kérdeznék vissza erre, hogy ha a világ működését leíró tudomány, csak mondjuk az elmúlt 100 évben annyi kudarcon és tévedésen keresztül, még ma is sok összefüggést és ismeretet csak igen felületesen, vagy sehogyan sem tud megmagyarázni és képtelen szabályt alkotni rá, akkor hogyan állíthatjuk azt, hogy ezen elképesztően bonyolult és komplex rendszer törvényszerű működése azért van, mert az ember szabályokat alkotott rá? :)
Tehát ha az ember nem írja le a természeti törvényeket, akkor azok nincsenek? Fura egy logika!
Ez olyan, mint amikor Isten a teremtett állatokat odavitte az első emberhez, hogy nevezze el őket, ahogyan akarja. Ha nem nevezi el őket, akkor nincsenek? :)
Szóval honnan is vannak a természeti törvények? Tudom, az anyagban rejlő tulajdonságok révén a szükségszerűség és a csodákra képes, egekig magasztal "véletlen" az időfaktor misztikájával együtt olyan mixert képez, amely bármely Isten nélkül élni akaró embert levesz a lábáról, hiszen ezzel kész a materializmus evangéliuma.
Csak akkor van baj, ha mindezekkel a tételekkel egyenként el kell számolni és konkrét, igaz választ kell adni a valódi eredetkérdésekre. De ez nem megy, mert a jótékony köd homályába vesznek ezek a válaszok, hiszen egyik állításnak sincs valóságalapja. Vegyük sorba:
Az anyagban rejlő tulajdonságok és a szükségszerűség
A New Scientist című folyóiratban ez olvasható: „A laikusok között elterjedt az a nézet, hogy a tudomány »megdöntötte« a vallást. Ebből kiindulva általában úgy gondolják, hogy a tudósok nem hívők; hogy Isten koporsójába Darwin verte be az utolsó szeget; hogy az azóta született tudományos és technikai újdonságok egymásutánja kizárja a feltámadás lehetőségét. Ez a nézet azonban teljesen helytelen” (1977. május 26., 478. o.).
A Francia Tudományos Akadémia egyik tagja így nyilatkozott: „A természet rendje nem az emberi elme találmánya, s nem is bizonyos emberek felfogóképességének szüleménye . . . A rend létezése rendező értelem létét feltételezi. Ez az értelem nem lehet másé, csakis Istené” (Dieu existe? Oui [Párizs, 1979] Christian Chabanis idézte Pierre-Paul Grassét, 94. o.).
A tudósok több mint 100 kémiai elemet fedeztek fel. Az elemek atomszerkezeti felépítése bonyolult matematikai kölcsönhatásról tanúskodik. A periódusos rendszer a nyilvánvaló tervezés bizonyítéka. Ilyen csodálatos alkotás nem lehet a véletlen műve.
folyt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!