Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek a diplomások/leend...

Szerintetek a diplomások/leendő diplomások miért nézik le azokat akiknek nincs? És miért érzik magukat többnak annál akinek nincs? Bővebben.

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár.Én szakmunkás vagyok.Köztünnk minden rendben mi még az előtt együtt voltunk h elkezdte volna a sulit.Szóval az van h vannak neki ezek az új barátai.Ők már úgy véleményt alkottak rólam h nem is ismernek nem istalálkoztunk.Ha muszályból elmegyek egy egyetemist összejövetelre ott folyamatosan éreztetik velem h én nem vayok közéjük való.Ill. konkrétan ha én meg akarok szólalni vagy belkezdek egy mondandómba azonnal belevágnak.Pedig 100x annyi élettapasztalatom van mint ekik lasssan 8éve magamat tartom el.És mégsem én számítok embrenek hanem ezek a 18évesen kocsival lakással rendelkező nyálgépek.Akik úgy állítják be h az az övék és azt ők elérték az életbe.Páromat többen is azzal traktálják tömik a fejét h hagyjon el negem mert hát ugye én nem vagyok diplomás nem is leszek és h enki innen az egyetemről kellene össszeszednie valakit.

Ezek az emberek miért hiszik azt h ha valakinek nincs diplomája az buta?És miért nemveszik emberszámba?


2010. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

Akkor te nagyon üditő kivétel vagy.És tisztellek becsüllek.

Jó így?

De én tényleg ezt tapasztaltam és mint kiderült nem vagyok egyedül.

Egyébként mint írtam a párommal nálunk is jó minden.

De az én véleményem akkor sem fog változni.

Ez tudod milyen 100x át kellene mened a cigánysoron.Te nekiindulsz 10x ebből 10x kirabolnak megvernek.Mit mondassz?Soha többet nem megyek ott végig.De lehet h ha kihasználnád a maradék 90lehetőségedet hozzád se szólnának simán végig mennél.De te többet nem mész.És ha megkérdeznek h na milyen a cigánysoron?Mit mondanál?

Kb azt h be se teszem többet a lábam mert mindíg kirabolnak.

Nem?

2010. jan. 31. 19:25
 52/58 A kérdező kommentje:

És azért az is tény h mikor csak egyetemisták vannak 1ütt olyankor azért másképpen viselkedtek 1 mással.Hiszen nincs ott olyan akit le lehetne nézni.

És ugye ha meg van akkor azt mint intelligen értelmiség le is nézzük.Mert hát ő azért van ottt.Nem?

2010. jan. 31. 19:29
 53/58 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus stílus, hogy "tudod..."... már rosszul kezdődik, nem kell bizonyítanod senkinek, értjük anélkül is tippeim szerint, ez olyan semmibevevős szöveg, pont olyan, mint amit az egyetemistákról gondolsz, mintha mi lennénk a hülyék, és nem értünk semmit. A jobb egyetemeken ilyen szöveggel az embernek esélye se lenne... de ettől függetlenül nem néz le téged senki, lehet hirtelen agyhalál, vagy valami hasonló volt.


A másik:


"Az angliában dolgozó orrbetörő srácnak mit mondanál?

Biztos ott is ő volt a szar.Nem?"


Itt sokan NEM más példájával jönnek, mert nagyon rosszul mutatna. Ez rád is igaz...lehetne...na mind1.


Egy bunkó egyetemista, aki úgy érzi, hogy nem nézett le téged, csak elmondta a véleményét

2010. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
45%
A f*sz, a h*lye, ez mind olyan, amiért kivágnának az egyetemen, ha sokszor mondaná valaki...és a h*lyét is CSAK TE mondtad. Ezek tények, egyetemre járok, így tudom, hogy ilyet nem tűrnek meg. Ott biztos nem, ahova én járok, a képességeit szóba se hoztam. Valóban lehet kicsit lekezelőnek tűnhetett, de tényeket csak így tudok közölni. Én nem tettem hozzá megjegyzéseket (pl. "tudod"). A végén a "bunkó" része a mondandóm részén azért volt, mert egy csomószor lehordott már mindenkit a kérdező ÁLTALÁNOSSÁGBAN. Hogyha ezek után azt hiszed, hogy megváltónak hiszem magam, hát gondold. Mindenesetre próbálok trágárság nélkül beszélni, és maximum visszaidézem a másikat, ha mégis ilyen kerülne elő. Elnézéseteket kérem az utolsó mondatért mégegyszer.
2010. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:
Köszöntem a válaszokat mindenkinek.Okosabb nem lettem.De ezt annak tulajdonítom be h erre a fórumra nem járnak fel olyan arcok akik leézik az embert.De az utolsó hozzászóláshoz még annyit h azért biztos ismersz te is olyanokat akik tényleg lenézik az ambert mert nincs diplomája(attól üggetlenül h te nem vagy olyan.)Mert a probléma bizony valós.Csak én nem jó helyen tetem fel a kérdést.
2010. febr. 1. 13:48
 56/58 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam már többször is. Azok, akik nem jártak egyetemre/főiskolára, lenézik a diplomásokat, kárörvendenek, hogy ha valami hibát látnak tőlük. ("Nézd má, még ezt sem tudja pedagóguskám/ doktorkám...stb.". Ezt nem tanítják az egyetemen? "). Nem tudom miért, lehet, h kissebbségi érzésük van, vagy csak simán bunkók. Egyébként nem az iskolai végzettség határozza meg, hogy ki milyen értelmes. Vannak okos szakmunkások, és tök sötét diplomások is. Nekem van dipomám, megdolgoztam érte, és büszke vagyok rá! De ugyanilyen büszke lennék akkor is, ha valami kétkezi munkához értenék profi szinten.
2010. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
szia! ha így viselkednek, akkor hiába lesz diplomájuk, akkor is bunkó emberek maradnak. a jó nevelést nem lehet felnőttkorban elsajátítani, ha kimaradt, akkor ez van...nekem 2 diplomám van, de nekem megtanították a szüleim, hogy értelmes ember nem a végzettsége, anyagi helyzete stb. alapján ítél meg egy másik embert. pl. ennyi erővel Te is lenézhetnéd őket az alapján, hogy ha jó szakmunkás vagy, akkor valószínűleg többet keresel, mint egyik-másik diplomás valaha is fog. de mi értelme ennek? az embert kell látnunk a másikban, ezek neveletlen tuskók, ne foglalkozz velük!
2010. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
Szerintem a diplomások fiatalabb része nem azt nézi le, akinek nincs, hanem azt, akik egy bizonyos műveltségi illetve agyi szinten alul vannak.
2010. máj. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!