Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek a diplomások/leend...

Szerintetek a diplomások/leendő diplomások miért nézik le azokat akiknek nincs? És miért érzik magukat többnak annál akinek nincs? Bővebben.

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár.Én szakmunkás vagyok.Köztünnk minden rendben mi még az előtt együtt voltunk h elkezdte volna a sulit.Szóval az van h vannak neki ezek az új barátai.Ők már úgy véleményt alkottak rólam h nem is ismernek nem istalálkoztunk.Ha muszályból elmegyek egy egyetemist összejövetelre ott folyamatosan éreztetik velem h én nem vayok közéjük való.Ill. konkrétan ha én meg akarok szólalni vagy belkezdek egy mondandómba azonnal belevágnak.Pedig 100x annyi élettapasztalatom van mint ekik lasssan 8éve magamat tartom el.És mégsem én számítok embrenek hanem ezek a 18évesen kocsival lakással rendelkező nyálgépek.Akik úgy állítják be h az az övék és azt ők elérték az életbe.Páromat többen is azzal traktálják tömik a fejét h hagyjon el negem mert hát ugye én nem vagyok diplomás nem is leszek és h enki innen az egyetemről kellene össszeszednie valakit.

Ezek az emberek miért hiszik azt h ha valakinek nincs diplomája az buta?És miért nemveszik emberszámba?


2010. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:

A barátod lenéz? Ha így általánosítasz, akkor rá is igaznak kell lennie annak, amit mondasz. Én diplomás vagyok, de nem nézek le senkit sem a végzettsége miatt.


Viszont vannak olyan apróságok, mitn pl. a muszály ly-nal, amit sokszor a műveletlenséggel kapcsolnak össze.

2010. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
87%
Tudod 15:15-ös egy jó szakmunkás többet használ az országnak mint egy semmit nem tudó mérnök.És a diplomázók 60 %-a gyenge pont a tanult szakmájából csak a kettessel összekapart papírját tudja mutogatni.Tudod én a világ leghíresebb oktatási intézményétől nem messze levő iskolában végeztem és a H.-osok nem nézték le a T.-osokat. Az iskola az ahol tanulnak diákok.
2010. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
82%

Aki szegény, tisztességes családból ment egyetemre, soha nem fogja elfelejteni honnan jött. Nem kéne általánosítani, hogy minden egyetemista ilyen! Igen vannak ilyenek, az tény. De olyanok is, akiknek nincs diplomájuk, s így is nagyképűek.

Én is egyetemre járok, nagyon sok jellemtelen senki jár oda, akik felvágnak a pénzükkel.Soha nem tudnék ilyen emberek mellett élni.

Ha a párod el akar hagyni, úgysem ezért fog, mert nincs diplomád.

De szerintem ne foglalkozz vele hogy lenéznek. Lelkiekben annyira szegények ezek az emberek!!! Semmit nem érnek emberileg, hidd el! Az meg mit számít hogy mit gondolnak rólad, kiny.alhatják a sza.ros fen.eked mert te még a jég hátán is megélnél. Nem úgy mint ők, akik a szülők pénze nélkül egy senkik.

2010. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%

Mondotok valamit. Tényleg sok ilyen paraszt van, de nem csak ilyenek. Sőt mitöbb, van olyan, akinek van esze, és úgy képes paraszt lenni...na az a legszarabb szerintem, azzal szerintem nehéz mit kezdeni. Ez az utolsó kategória egyébként tapasztalataim szerint ritkább, és általában nem kellett tenniük semmit azért, hogy legyenek valakik, csak nem b*szták el a pénzüket feleslegesen. Ettől függetlenül is tudnak viszont jó nagy parasztok lenni. Szerintem velük a legnehezebb.


Egy egyetemista

2010. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

15:46-os írta:Nem nézlek le.

De azért kioktatlak helyesírásból.

Tudod az h ha a másik valamit rosszul csinál(jelen esetben ír és tényleg erren nem mentség az sem h milyen billentyűvel dolgozom)Tudod az intelligens ember ezt megtartja magában.De te ezzel azért csak villogtatni akartad h te mekkora penge is vagy valójában.

2010. jan. 30. 16:51
 16/58 anonim ***** válasza:
87%

Én most mondok valamit ami sokaknk nem fog tetszeni. Állandóan megy a rinya, hogy miért nézik le az egyetemisták azt aki nem az, közbe meg az van, hogy nekem szólnak be úton útfélen mert egyetemre merek járni. És mindezt úgy, hogy én sosem éreztettem senkivel hogy én ettől különb lennék.


Én eddig azt vettem észre, hogy nem az egyetmisták nézik le a többieket, hanem ha valahol meghallják hogy egyetemista vagyok, akkor beindul egy reakció, társítanak már gondolatban mindenféle képet, hogy "na ez is biztos nagyképű", "tücsökszak" és már eleve úgy viszonyulnak hozzám.

Bocsi, de ti szólogattok be állandóan, holott én le sem sz*rom hogy kinek mi a végzettsége. De állandóan rám sütik hogy így meg úgy. Nem kéne abbahagyni?

Már a kérdés is közhely. Igen, közhely. Sztereotípia. Általánosítás. Ha nektek így könyebb akkor rendben, csak így tovább...

2010. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:
tudod én nem nézem le még a wc pcoltó sem.De az itteni hozzászólások közül is volt olyan ami kitűnt.Nézd meg pl 15:46-ot már belekötött a helyesírásomba.Ami ok mert szarvashiba.De szerinted pl. ő még soha nem írt el semmit?Vagy nem rontott el semmit:De valószínű mivel mi emberek ugye hibázunk.Tökéletes nincs.Én is látok ezen az oldalon sok hozzászólásban hibát.Mégsem kezdem el őket oktatni ill.nagyképűsködni.Szóval ez tényleg egyénfüggő.De elhiheted h sokkal nehezebben fogad be egy egyetemista brigád mint mondjuk egy szakmunkás/szakközepes.És tudod miért mert mi mint 1szerű átlagemberek nem azt nézzük h van-e nyelvvizsgája.Hanem azt h jó fej-e vagy sem.
2010. jan. 30. 17:00
 18/58 A kérdező kommentje:

Ill. nem használunk olyan szavakat amikről nem tudjuk h mit jelent.Mert egyetemisták között nagyon sok van aki használ 1 bizonyos szót és fogalma sincs.Meg ha te is odajársz akkor gondolom megvannak azok az arcok akik bészéd közbe mindíg öööööö-ööööööö-ööööööö-öööö tudod az a tipikus h nagyon választékosan akar beszélni és keresi a szavakat.Ezeket miért kell?Miért akarna többnek látszani mint amik?

Voltam szalagavató szakesten.Kaptunk 1 korsót h majd abból kell inni.De ugye a korsót fel kell avatni.Megkértek 1 26diplomás értelmiségit h avassa fel.Első szava rám HTK-zták ezt a korsót h mutassam be.

Na most gondolom innen senki nem volt katona de aki nem hiszi el kérdezze meg az apját.A HTK szó jelentése Hiánytérítési Költség.Ezt akatonaságban használták és azt jelentette h ha elhagytál valamit azt ki kellet fizetni

És a legdúrvább z h ez a HTK szó ez után a beszéd után elterjedt az egyetemen.Pl.Neked honnan lett meg a jegyzeted?Lacitól rám HTK-zta.Szóval érted mire gondolok?

2010. jan. 30. 17:08
 19/58 anonim ***** válasza:
59%

Bocsánat, kedves Kérdező. Visszavonom, amit írtam, mert próbáltam általánosítani. Ha így viselkedsz másokkal is, akkor megértem, ha lenéznek. Neked az önértékeléseddel van baj, nem a környezetedben élő emberekkel. Azt nem tudom, hogy alapvetően ilyen sértődékeny vagy, vagy csak ezzel a témával kapcsolatban..


NEM belekötöttem a helyesírásodba. Csupán megemlítettem, hogy ha hasonlóval szembesülnek az emberek, akkor lenézik a másikat függetlenül végzettségtől, hiszen nincs ráírva az emberre, hogy hol végezte a tanulmányait. Általánosságban írtam ezt, és éppen ezt a példát hoztam, mert Te is elkövetted, de sokan mások is megteszik. Ez pedig egyfajta stigma, mint pl. a "suksükölés". De ha ezt nem érted meg, akkor sajnálom.

2010. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

Szerinted ha valaki nem ismeri a másikat.Az életben nem látta nem beszélt vele.De még cak a helyesírását se ellenőrizte le.Akkor az miért ítéli meg?

Merrt velem ez történt.Konkrétan tömték párom fejét úgy h még nem is láttak.Nekik csak elég volt annyi h én nem járok oda az egyetemre.Akkor ezt is biztos magamnak köszönhetem.H már úgy meg vagyok ítélve h konkrétan elképzelésük sincs h milyen is lehetek.Bár mondjuk egy másik kérdés kapcsán 1 hölgy már leírta h neki érettségivel rendelkezett a párja de szakított vele mert neki égő volt h a pali nem beszél semmilyen nyelvet.Na jó 1et igen de azt azért illik. :-)))))Érted bakker azért szakított vele mert nem beszél nyelveket.

2010. jan. 30. 17:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!