Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek a diplomások/leend...

Szerintetek a diplomások/leendő diplomások miért nézik le azokat akiknek nincs? És miért érzik magukat többnak annál akinek nincs? Bővebben.

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár.Én szakmunkás vagyok.Köztünnk minden rendben mi még az előtt együtt voltunk h elkezdte volna a sulit.Szóval az van h vannak neki ezek az új barátai.Ők már úgy véleményt alkottak rólam h nem is ismernek nem istalálkoztunk.Ha muszályból elmegyek egy egyetemist összejövetelre ott folyamatosan éreztetik velem h én nem vayok közéjük való.Ill. konkrétan ha én meg akarok szólalni vagy belkezdek egy mondandómba azonnal belevágnak.Pedig 100x annyi élettapasztalatom van mint ekik lasssan 8éve magamat tartom el.És mégsem én számítok embrenek hanem ezek a 18évesen kocsival lakással rendelkező nyálgépek.Akik úgy állítják be h az az övék és azt ők elérték az életbe.Páromat többen is azzal traktálják tömik a fejét h hagyjon el negem mert hát ugye én nem vagyok diplomás nem is leszek és h enki innen az egyetemről kellene össszeszednie valakit.

Ezek az emberek miért hiszik azt h ha valakinek nincs diplomája az buta?És miért nemveszik emberszámba?


2010. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
75%

A kérdező kommentje:

"A kérdező azt szeretné h őszintén itt névtelenül valljátok be h miért miért nézitek le a többi réteget.

Nem pedig azt h mellébeszéljetek.

A tv/újság-ban pedig nem riporterre gondolok basszus.Hanem mikor megszólaltatják az utca emberét.

De úgy látzik ennyi egyenesség sincs bennetek.Én bevallom h utálom a cigókat mert:koszosak büdösek gusztustalan primitív naplopók.Én konkrétan azt várom h fogalmazzák meg h miért néznek le minket.Mert h lenéznek az 100%mert ugye amit a saját bőrén tapasztal az ember.Akkor nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről."


Na ezt te írtad, szerintem ez mindent elárul rólad!


S miért nem találkoztál normális emberekkel ott??

Mert azok nem buliznak, isznak állandóan, mert nincs rá pénzük. Vagy éppen dolgoznak még suli után, vagy tanulnak hogy kapjanak ösztöndíjat, s tudják finanszírozni a tanulmányaikat. Csak mert az ilyenek általában csendben meghúzzák magukat, s ha van egy kis szabadidejük tanulás és munka után, akkor örülnek annak a kis pihenőnek, amikor is pl a családdal, vagy baráttal/barátnővel tudnak lenni, s nem a nyálukat verik!

Na talán ezért nem találkoztál ilyen emberekkel!!

2010. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam mint a kérdező.

Nekem is volt egy barátnőm aki egyetemre járt.És erőltette hogy menjek vele ha voltak ilyen összejövetelek.Én ács vagyok és hát amíg ezt nem tudták addig totál jó fejek voltak velem.Befogadtak röhögtünk jókat.Na ez kb. egy óráig tartott mert mikor kidrült h én valójában nem vagyok/leszek diplomás ott a percen 180fokos fordulatot vettek és elkezdtek velem nagyképűsködni.Hogy mennyire is szar lehet ha az ember a 2kezével dolgozik meg hogy nekik majd milyen jó lesz a kikerülnek és nettó 1,2milliót fognak kersni havonta.Meg még etttől 100xkeményebbeket odaszólogattak.Komolyan mondom rosszul éreztem magam.De ami a legrosszabb volt hogy a párom se állt ki mellette.Ő is jókat röhögött aon amikkel engem ill. a szakmunkásokat aláztak.Én meg nem vagyok egy halvérű ember és ugye gyűlt gyűlt a feszültség.

Aztán mikor párom mondta nekik h az angol nyelvvizsga előtt ha gondolják én tudodk nekik segíteni(4,7évet voltam kinnt Londonba)a felkészülésben.Egységesen és hngosan gúnyolódva kinevetek.Közben hozzáteték hogy ki az Árpi?Majd ismét kollektív gúnyos nevetés...nálam meg elszakadt a cérna.....1srácnak az orra tört el egynek meg a száját púpoztam fel elég szépen.A többi meg ott állt kussba.(A nagy baráti kör h megvédte egymást.):-))Én persze az eset után szakítottam a párommal(ja persze én voltam a bunkó suttyó paraszt)Aztán még mehettem a yard-ra is mert a törött orrú feljelentett.

Igen lenéznek minket úgy hogy azt sem tudják milyen embverek vagyunk is valójában.Nekik csak az számít h nincs és valószínű nem is lesz diplománk.

Én sem találkoztam olyannal aki csóró lett volna olyannal sem aki dolgozot volna az egyetem mellett.De szerintem ilyen nincs is ez csak duma.Csak nagyképű hülyékkel találkoztam akiknek(már elnézést)de nem volt annyi vér a f@szukban hogy mikor ott ütik a barátaikat(?)mellé álljanak.

Szóval ennyit az egyetemistákról.És én bátran általánosítok.

Miért????

Mert én sem találkoztam olyannal aki kivétel lett volna.

2010. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

16:58-nak köszönöm.Igen ez tényleg mindent elárul rólam.Meg rólad is gondolom te is lenézel mindenkit aki nem úgy születik h 3diploma +2 nyelvvizsga.

Az utolsónak meg:Azért én szerencsére ennyire gáz szituba nem voltam mert párom ő mellettem volt.De igen nekem is sokszor olyan érzésem h most belemászok a képébe.

Igen sajnos tényleg az van h attól vagy ember h van papírod vag nincs papírod.Én olyan srácot is ismerek(nem párom által)aki lenézi a saját apját mert öntő és formázóa szakmája.Mellesleg a gyerek 1 lapátot nem tud megfogni és az az ember taníttatja őt akit ő lenéz.Sőt van sok olyan gyerekkori haverom/haverunk aki miután elkerült egyetemre szóba se áll velünk.Totál megváltozott nagyképű önelégült pöc. lett.Mondjuk ha találkozunk azért még köszön de max ennyi.Régen meg non-stop együtt mozogtunk.

Igen nagyon sok ember elkorcsosodik ha bekerül oda.

Én ezzel szeretném is lezárni a témát mert a kérdésemre választ nem kaptam.Pedig én csak annyit kérdeztem h miért.

De szokás szerint csak a mentegetőzés jött.

2010. jan. 31. 18:06
 44/58 anonim ***** válasza:
Te csak a magad begyepesedett igazát fújod:miért nincs bennünk annyi egyenesség,hogy bevalljuk lenézünk benneteket.FOGD MÁR FEL?HOGY EZ NEM ÍGY VAN.Aki itt lenéz bárkit is,az Te vagy.Bár ilyen stílussal ne is csodálkozz,hogy nem bírnak és lehet nem csak az egyetemisták.Ki nem állhatom az előítéletes embereket.
2010. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

Jó igen én vagyok az előítéletes.Igazad van.

Az angliában dolgozó orrbetörő srácnak mit mondanál?

Biztos ott is ő volt a szar.Nem?

2010. jan. 31. 18:17
 46/58 anonim ***** válasza:
De Neked őszintén mi bajod van?!Mindenkinek vannak rossz tapasztalatai másokkal,de nem kell sztereotípiákat felállítani...Ugyanis nyilvánvaló,hogy itt nem az egyetemisták utálnak Téged.Hanem Te őket.
2010. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
82%

Hát ti hülyék vagytok, esküszöm, s lelki problémátok van!!!

Igen, pont kiemeltetek 2 esetet az ezerből, amikor konkrétan ilyen történt!

És igen, sokan dolgoznak egyetem mellett! Szerintetek akkor mégis miért van annyira diákszövetkezet??? Azért mert van rá igény! Mert mennek s dolgoznak a diákok, s jól jár majdnem mindenki! S a diákmunkásoknál jobban szinte senkit nem nézlek le a gyárakban!! Mert azok hülye kis fogyatékosok, akik nem értenek semmihez!

Én konkrétan amúgy Gödöllőre járok. Az 5 év alatt sokat dolgoztam és sok diákkal találkoztam, s bátran merem állítani, hogy butaságokat beszéltek!

2010. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:

Nem utálom őket.

Csak amilyen a mosdó....

Tudod?

És én tényleg csak szerettem volna választ kapni arra a kérdésre.De most már nem érdekel.

Csak annyit megyek közéjük amennyit nagyon muszály.Szalagavatón voltam meg még a gyűrűre megyek.Meg diplomaosztó és ennyi.De akkor a szalagavatóról inkább nem is beszélek.Mert megint csak az lesz h én direkt csinálom.4-5en voltunk ott olyan srácok akik a párjukat kísérték.Na mi beszélgetttünk külön 1 sarokba a többiek meg egymásnak arcoskodtak.De tényleg hagyjuk.

Tudod mit?Az 5év alatt az a több100 ember akivel találkoztam.....azok pont mindíg a rosszak voltak.

Jó így?

2010. jan. 31. 18:27
 49/58 anonim ***** válasza:

Az orrtörő srác vagyok.

Megint csak a tipikus egyetemista gerinctelenség ami árad innen.Nem nézünk le titeket.De ha egy szórakozóhelyen odajönnél hozzán és nem a szinusz koszinuszról beszélgetnél velünk sz@rba se nézünk.

Nem kell a rizsa.Igaza van a kérdezőnek.Valljátok már be hogy miért néztek le minket?

Mert hogy lenéztek az tuti.

De miért?Mert nincs nyelvvizsgánk?Vagy mert nem vagyunk milliomosok?Nincs lakásunk huszonévesen?Meg nyaralónk.Terepjárónk.

Ti vagytok a gusztustalan férgek.

Ez meg az én véleményem.

2010. jan. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom nem lehet titeket meggyőzni! Nagyon sajnálom. Óriásit tévedtek.

Ja annyit azért még: hogy a párom villanyszerelő, és a kocsmában ismertem meg mikor együtt ivott és beszélgetett egy egyetemista, és nem egyetemista csoport! A szüleim 8 általános végeztek, gyári munkások. Én ugyanúgy kapálok a kertben, wc-t takarítok. S diákmunkásként is megcsináltam mindent amit kellett (mosogattam, sepregettem, stb.)

Még tudnám folytatni a sort, de ez tudom nem érdekel titeket. Mert én akkor is csak beképzelt rohadt ostoba egyetemista vagyok.

Egyébként csak azért írtam le ezt, hogy legalább egy ellenpélda álljon itt.

2010. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!