Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek a diplomások/leend...

Szerintetek a diplomások/leendő diplomások miért nézik le azokat akiknek nincs? És miért érzik magukat többnak annál akinek nincs? Bővebben.

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár.Én szakmunkás vagyok.Köztünnk minden rendben mi még az előtt együtt voltunk h elkezdte volna a sulit.Szóval az van h vannak neki ezek az új barátai.Ők már úgy véleményt alkottak rólam h nem is ismernek nem istalálkoztunk.Ha muszályból elmegyek egy egyetemist összejövetelre ott folyamatosan éreztetik velem h én nem vayok közéjük való.Ill. konkrétan ha én meg akarok szólalni vagy belkezdek egy mondandómba azonnal belevágnak.Pedig 100x annyi élettapasztalatom van mint ekik lasssan 8éve magamat tartom el.És mégsem én számítok embrenek hanem ezek a 18évesen kocsival lakással rendelkező nyálgépek.Akik úgy állítják be h az az övék és azt ők elérték az életbe.Páromat többen is azzal traktálják tömik a fejét h hagyjon el negem mert hát ugye én nem vagyok diplomás nem is leszek és h enki innen az egyetemről kellene össszeszednie valakit.

Ezek az emberek miért hiszik azt h ha valakinek nincs diplomája az buta?És miért nemveszik emberszámba?


2010. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
40%

A tévében legtöbbször azok szólalnak meg, akik külön azért tanultak, hogy értelmesen tudjanak beszélni a tévében. Ez a munkájuk.

Én már komolyan nem értem, mit szeretne a kérdező...

2010. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:

A kérdező azt szeretné h őszintén itt névtelenül valljátok be h miért miért nézitek le a többi réteget.

Nem pedig azt h mellébeszéljetek.

A tv/újság-ban pedig nem riporterre gondolok basszus.Hanem mikor megszólaltatják az utca emberét.

De úgy látzik ennyi egyenesség sincs bennetek.Én bevallom h utálom a cigókat mert:koszosak büdösek gusztustalan primitív naplopók.Én konkrétan azt várom h fogalmazzák meg h miért néznek le minket.Mert h lenéznek az 100%mert ugye amit a saját bőrén tapasztal az ember.Akkor nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről.

2010. jan. 30. 20:40
 33/58 anonim ***** válasza:
81%

Én megértem a kérdezőt, én is láttam már olyan egyetemistákat, akiknek az értelmi színvonala fordított arányban állt a beképzeltségükkel, és ez utóbbiból volt bőven... Meglepő módon, mindig pont azok beszélnek a "legmagasabb lóról", akiknek nem kéne, mert még egyetemen belül is a tipikus "büfé-ruhatár" szakot végzik (ami miatt egyébként én nem nézek le senkit), de azt is elég magas "UV-sugárzással" (mely már kicsit visszatetsző, amikor pont az értelmi képességeit próbálja fitogtatni az illető). Próbálja a legtriviálisabb szavakat is latinizmusokkal helyettesíteni, csak a bökkenő annyi, hogy a szavak nem azt jelentik, amire ő gondol (a Kérdező ezt az embertípust jól leírta).

De az is tény, hogy az egyetemisták többsége nem ilyen, sokakban van annyi értelem, hogy tudják, nem a papír tesz valakit értékes emberré. Én is tudom, hogy földművesek nélkül az ország jó része éhen halna és pl. gázszerelő nélkül pedig halálra fagyna télen. Én tartom magam a MUNKA SOHASEM SZÉGYEN-elvhez. Szerintem sokkal nagyobb szégyen élősködni a társadalmon felesleges emberként, parazita féreg módjára...


Amúgy a szakmunkások között is vannak olyanok (szerencsére csak a kisebbségük), akik szeretnek szívózni az emberrel, ha látják, hogy egyetemista, elég csak a "Mi van, ezt nem tanítják az egyetemen?! Ennyit se tudsz megcsinálni?! stb." beszólásokra gondolni, de ennek ellenére én nem állítom azt, hogy minden szakmunkás bunkó. És bizony én is láttam már elég hanyag szakmunkásokat (görbe falak, szivárgó vezetékek illetve olyan utak, melyek a felújítás után egy évvel már a Hold krátereit idézik...). Ha pedig valaki nem hanyag munkát vár el, akkor jönnek az "Ezt nem lehet jobban csinálni, nem értesz ehhez" szlogennel. Bezzeg, egy másik szaki mégis meg tudja csinálni utánuk normálisan (és emberi hangnemben is tud beszélni).


Szerintem a diplomások és szakmunkások között is az "alja" csinálja a feszültséget, mert így próbálják azt kompenzálni, hogy a saját munkájukhoz nem értenek/ nem sikeresek benne.


De egyik félnek sem kéne miattuk általánosítani a másik társaságra. (Ön is, Tisztelt Kérdező a kérdésében az összes diplomásra általánosítva fogalmazta meg az észrevételét, így nem csoda, hogy egyesek ezt "támadásnak" érzékelik.)


orvostanhallgató

2010. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
57%

"A kérdező azt szeretné h őszintén itt névtelenül valljátok be h miért miért nézitek le a többi réteget."


- Szóval szerinted hazudott bármelyikünk is, amikor azt modnta, nem nézünk le Titeket? Kevés dolgot tolerálok annyira, mint amikor hazugnak neveznek.


"A tv/újság-ban pedig nem riporterre gondolok basszus.Hanem mikor megszólaltatják az utca emberét."


- Én se rájuk, hanem a szóvivőkre. De az utca emberére rá van írva, hogy hol végzett? Ha felidézek ilyen esetet, általában az jut eszembe, hogy sokszor nyugdíjasokat, esetleg 18 év alatti fiatalokat szólaltatnak meg. (pl. BKV-sztrájknál) Biztosan diplomás nyugdíjas volt persze...


"Én bevallom h utálom a cigókat mert:koszosak büdösek gusztustalan primitív naplopók."


- Én nem nézlek le, mint szakmunkást. De ezért a megjegyzésedért igen. Bár a lenézés talán a nem a legjobb kifejezés.


"Mert h lenéznek az 100%mert ugye amit a saját bőrén tapasztal az ember.Akkor nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről."


- Aha, mert Te már az összes diplomással beszéltél a világon. Anyám... Ha barátod lenéz (hiszen ő ugye egyetemista, és - sazvaiddal élve - "h lenéznek az 100%"), azt nem másokon kellene számonkérned. Itt egy valaki volt, aki szélsőségesen általánosított, és kifejezte megvetését a másik oldallal szemben: Te.

2010. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
40%
Ha BTK-sok, vagy ilyesmi, akkor ők tényleg csak üdülni járnak be az egyetemre, de pl, ha valaki TTIK-s, akkor annak tényleg tennie kell a diplomáért és a felső 2-3%-on kívül az egyetem mellett dolgoznia is kell. Ami pedig nem egyszerű dolog, főként, ha azt nézed, hogy nem elég, hogy eltartod magad, még tanulsz is mellette, vizsgázol, stb. Ahhoz is, hogy egyetemista lehess tenned kellett, nem volt elég lógatni a lábad általános és középiskolában (gimnáziumban az én esetemben), most sem teheted meg, hogy nem tanulsz óráról órára amellett, hogy dolgozol is. Szerintem így már érthető, hogy sokan miért nézik le azokat, akik nem egyetemisták, és semmit nem csináltak majd 20 évig, hanem szimplán szereztek egy szakmát, amivel, ha szerencséjük van 2-3x annyit keresnek, mint egy értelmiségi. Egyébként az egyetemisták is kinézik maguk közül az apucikedvencei 20 millás kocsim van típusú embereket. És, ha egy szakmunkás kivívja, hogy tiszteljék, akkor tisztelni is fogják, ha lehet vele beszélgetni, nincs kultúrális szakadék köztünk, akkor nem számít, hogy hol tanul az illető, de ez sajnos kevés szakmunkásról mondható el.
2010. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim válasza:
100%
Én értelmiségi vagyok és soha nem nézem le a becsületes embereket és mindegy hogy értelmiségiek vagy munkások. Szerintem bizonyos értelmiséginél ez egy jellemhiba. Talán bután arra túl büszkék, hogy olyan dolgokat is elértek amelyeket mások nem. Ne foglalkozz velük.
2010. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Kár h én ilyen emberekkel nem találkoztam az évek alatt.És most nem 10-20ember alapján következtettem és írtam ki ezt a kérdést.

De azért jó tudni h vannak ilyenek is.

Én valahogy csak ezekkel a 18évesen lakásom kocsim nyaralóm 3telefonom van emberkékkel találkoztam.És akár hiszitek akár nem tudom h járnak oda szegényebbek is de én 1szegénnyel sem találkoztam.Csak olyanokkal akik 2kézzel szórják a pénzt.Meg olyanokkal akik lenézték a melóst.A koli nablakából többen is beszólogattak azoknak akik éppen utat aszfaltoztak.Vagy takarították a járdát.

De ezek szerint csak nekm sikerül kifognom a nagyképű önelégült emberkéket.

Egyébként suli után én is tovább képeztem magam jelenleg 3 szakmával rendelkezem.De az építőiparon belül mindent meg tudok csinálni.A falazástól a burkoláson át a festési .Szóval mindent.És pl.ezt nem értem h miért nem becsülik.És az építőiparon belül csak 1 szakmám van(a másik 2 hegesztő,szakács)és én mégis megtanultam mindent h ha szükég van rá akkor aztis el tudjam vállalni és ne kelljen munka nélkül lenne.Németből nyelvvizsgám ugyan nincs de 3évet voltam kinnt és jobban beszélem mint sok nyelvvizsgával rendelkező.De ugye ezt s nézi senki mert ugye a papír az ami számít.Pedig biztos tudjátok h sokan vannak úgy h van papír tudás mögötte meg semmi.

És azért ha belegondolunk a diplomások többsége csak 1dologhoz fog érteni amit megtanult.

Szóval nem értm h sokaknak mire fel ez a nagyképűség.

2010. jan. 31. 11:24
 38/58 anonim ***** válasza:

Már írtam ide. De most is muszáj.

Szerintem Te, kedves Kérdező, nagyon rossz emberismerő vagy! S talán még beképzeltebb vagy mint 10 egyetemista együtt.

Ha egyszer már jópáran mondtuk itt, hogy nem nézzük le a kétkezi munkásokat!!! S csak te vagy az aki általánosít, mert sokan vannak akik nem ilyenek, attól hogy egyetemre re járnak.

S te mégis hazugnak nevezel minket!!

Nem gondolod, hogy ez már mégis sok, s te csinálod a feszültséget most is egyetemista és nem egyetemista között??!!!

2010. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
Az utolsóval teljesen egyetértek.
2010. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

Ha azt írom h a többsége az mióta általánosítás?

Ott van 3hozzászólással feljebb.Utolsó mondat talán.Olvasd már el.

2010. jan. 31. 15:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!