Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az hogy...

Szerintetek miért van az hogy a diplomások TÖBBSÉGE (mielőtt belekötnének h általánosítok) annyit keres egy hónapban mint egy kétkezi munkás egy vagy akár több év alatt?

Figyelt kérdés

Már a nyáron is voltak a Blikkben egy összehasonlítási táblázat a nyugati országokkal amiből átjött h itt nagyon nagy a gáz.Aztán 2 hete bécsben voltam(anyukám férje osztrák mondjuk már anyám is)ahol a legtekintélyesebb napilap(Kronen Zeitung)címlapon lehozta h Mo- világelső abban h itt a legnagyobb a keresetkülönbség a szakmunkás érettségis és a diplomás között.Eddig az USA volt az első most már mi.Nyugaton az nagyjából(ÁTLAGBA)úgy néz ki h a diplomások a 2-3x annyit keresnek mint mondjuk egy szakmunkás.Anyukám férje mozdonyvezető(2200-2500eurót keres/órától függ)neki a testvére fogorvos és 4500-600 között mozog a bére.Aztán van aki a bank szakmába dolgozik(családtag)ő is olyan 4 ezer körül keres.De ezt mondták többen is kinnt h olyan 2-3x annyi náluk.Egy utcaseprő olyan 1200-1500 körül keres.De keresztapám aki Hannoverbe egyszerű ótkarbantartó(sárga mellény utakat aszfaltoz)keresztanyám ápolónő és van 2 mercijük egy családi házuk valamint a 18éves lányuknak egy 307cabrio.

Ez nálunk úgy néz ki h itthon egy szakmunkás keres keres 80-100 ezer ft-ot.Egy diplomás alaphangon 600 ezret(hugomat most vette fel a MOL mint olajmérnökön 750ezres kezdővel.Ami majd az évek alatt milliókig fog hízni.

Szóval mire fel ezek a többszörösen nagy keresetkülönbségek?

Ok én elismerem tanult érte keressen 2-3x annyit.De tényleg h sokan egy hónap alatt többet keresnek mint más egy év alatt azért az már egy kicsit dúrva nem?

És ez nem csak az én véleményem mert a cikk írója is elég komolyan megkérdőjelezte h miért is van ez valójában.

Szóval szerintetek miért?


2010. febr. 10. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert szakértelme több pénzt képes hozni rövid idő alatt. Ezt ennél egyszerűbben nem leeht elmagyarázni. Ne abefektetett energiát, hanem a munkát konkrétan nézzd az egyes példákban.
2010. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Orvos ismerősöm nemrég diplomázott, 130 ezret keres.
2010. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy friss diplomás lehet nagyon okos,de szakértelme nincs.Ahhoz több év tapasztalat is kell.A legtöbb ilyen álláshoz protektor kell.Ismerek olyan fiatalt,aki kitűnővel végzett informatika szakon,remekül ért is hozzá,mert az egyetem alatt is dolgozott,még is a legtöbb helyen elutasították.Csak egy év múlva kapott állást,de ott sem kap csak 300.000.- Ft-ot.

A sógor-koma -jóbarátság működik a legtöbb esetben.A fizikai munkásoknak pedig nincsen becsülete,csak az az ember,aki akármilyen diplomát szerez.

2010. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Értem az első hozzászólót.

De ez akkor csak nálunk igaz.Mert kűlföldön nem teljesen így van.

Sőt ez a bankos ismerősünk (fia szélsőjobbos képviselőjelölt)szerint ez azért van mert nálunk az van h a diplomásokat fel kell venni.Mivel az unió odafigyel ezekre.És ha nincs is rá szükség egy adott munkahelyen akkor is fel kell venni mert ő diplomás és nem lehet munka nélkü.Nem akart számot mondani de ő szerinte ma nálunk a diplomások flel léhűtőként dolgozik valmilyen cégnél(milliókért)és egész nap nem csinál semmit de neki ott kell lenni mert nem lehet munka nélkü.

És erre nekem beugrott 1 sztori.

1:Miskolcon 2007 Január elsején kirúgtak 600embert a helyi közlekedési vállalatbnál.

3hét múlva felvettek 200 irodai alkalmazotatt(ez akkor a népszabadságba is benne volt)

Ha addig x emberre elég volt az a szám akkor -600emberre hová kell még +200??????,

2010. febr. 10. 19:26
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert jobbak vagyunk nálatok. Ti csak kalapácsoltok, bútort cipeltek, festetek-mázoltok, meg vécét szereltek, ami persze fontos, de ez fizikai munka, nem nagyon kell hozzá gondolkodni, elég kezdetben megntaulni, s aztán már rutin. Mi viszont sokkal magasabb szintű dolgokkal küzdünk, ami teljes mivoltunkat igénybeveszi. Naná, hogy sokkal több pénz jár!
2010. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki diplomákat (villamos, gépész, bánya, stb. mérnök) keresik, és jól meg is fizetik, mer nem sokan választják ezeket a (z egyébként szép) szakmákat. Nehezek is, nem mondom, de van jövője, és van iránta kereslet kül- és belföldön egyaránt. A bölcsészek, jogászok, közgazdászok pedig annyian vannak, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Nincs is értékük. Főleg a bölcsész tipikus alibi végzettség, hogy elmondhassa "igen, egyetemet végeztem".
2010. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"És ha nincs is rá szükség egy adott munkahelyen akkor is fel kell venni mert ő diplomás és nem lehet munka nélkü."


- Ja, bár így lenne...

2010. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

"Főleg a bölcsész tipikus alibi végzettség, hogy elmondhassa "igen, egyetemet végeztem"."


- Meg egészen véletlenül a gyerekeidet is ők tanítják majd...

2010. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló.LOL.Én autószerelő vagyok.Szóval gondolom ha a kocsiddal van valami gáz akkor nem a kollégákhoz viszed hanem megszereled magadnak bármi is a baja. :-)))))Meg gondolom a házat amiben laksz/lakni fogsz is felépíted a saját kezeddel nem kell hozzá neked kőműves.Mert ugye minek?Te azt is megtudod csinálni.Villanyszerelő sem kell mert ugye neked az is megy.És még sorolhatnám.Szóval szerintem ha most hallgattál volna bölcs maradtál volna.

De gondolom te anyuci-apuci kicsike kis fia vagy.Aki még egy lapátot se tudna a kezébe fogni. :-)))))

2010. febr. 10. 19:53
 10/21 A kérdező kommentje:

19:49-nek ment.Aki mindenhez ért.Ötvöződöt benne minden szakma.Szóval bármi probléma van nektek szóljatok neki mert ő megoldja.Ha leesik a kipufogótok meghegeszti.Ha tető kell a házatokra ő majd azt is megcsinálja.Ha cseppézni gipszkartonozni akartok akkor is neki szóljatok. :-)))))))))

Szóval ő vág mindent.És én tisztelem is ezért.

LOL :-)))))

2010. febr. 10. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!