Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az hogy...

Szerintetek miért van az hogy a diplomások TÖBBSÉGE (mielőtt belekötnének h általánosítok) annyit keres egy hónapban mint egy kétkezi munkás egy vagy akár több év alatt?

Figyelt kérdés

Már a nyáron is voltak a Blikkben egy összehasonlítási táblázat a nyugati országokkal amiből átjött h itt nagyon nagy a gáz.Aztán 2 hete bécsben voltam(anyukám férje osztrák mondjuk már anyám is)ahol a legtekintélyesebb napilap(Kronen Zeitung)címlapon lehozta h Mo- világelső abban h itt a legnagyobb a keresetkülönbség a szakmunkás érettségis és a diplomás között.Eddig az USA volt az első most már mi.Nyugaton az nagyjából(ÁTLAGBA)úgy néz ki h a diplomások a 2-3x annyit keresnek mint mondjuk egy szakmunkás.Anyukám férje mozdonyvezető(2200-2500eurót keres/órától függ)neki a testvére fogorvos és 4500-600 között mozog a bére.Aztán van aki a bank szakmába dolgozik(családtag)ő is olyan 4 ezer körül keres.De ezt mondták többen is kinnt h olyan 2-3x annyi náluk.Egy utcaseprő olyan 1200-1500 körül keres.De keresztapám aki Hannoverbe egyszerű ótkarbantartó(sárga mellény utakat aszfaltoz)keresztanyám ápolónő és van 2 mercijük egy családi házuk valamint a 18éves lányuknak egy 307cabrio.

Ez nálunk úgy néz ki h itthon egy szakmunkás keres keres 80-100 ezer ft-ot.Egy diplomás alaphangon 600 ezret(hugomat most vette fel a MOL mint olajmérnökön 750ezres kezdővel.Ami majd az évek alatt milliókig fog hízni.

Szóval mire fel ezek a többszörösen nagy keresetkülönbségek?

Ok én elismerem tanult érte keressen 2-3x annyit.De tényleg h sokan egy hónap alatt többet keresnek mint más egy év alatt azért az már egy kicsit dúrva nem?

És ez nem csak az én véleményem mert a cikk írója is elég komolyan megkérdőjelezte h miért is van ez valójában.

Szóval szerintetek miért?


2010. febr. 10. 19:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Basszus! A te húgod vagy egy rohadt nagy mázlista, vagy egy professzori szintű szakember, vagy csak nagyon jó a fekvése!

Ne hidd h ennyit lehet keresni simán felsőfokú képesítéssel!


Egy mérnöki diplomás pályakezdő 120-180 ezret keres max! Legalábbis a sok ismerősöm alapján. (én is köztük vagyok)


Mindenhol kérik a tapasztalatot és a gyakorlatot! Ez is jól szórja a társaságot.


A siemens-nél gépészmérnöki (repülőgép szakirány, amiből nincs sok!) diplomával max havi 200-300 ezret lehet keresni. Esetleg 400-at de az már egy jó hónap.


Az eredeti kérdésre visszatérve. Egy gyárszalag mellé betanított munkásnak szinte bárki beállhat, de egy képzettséget igénylő helyre már nem!

Ha ugyanannyit fizetnének a kettőért, akkor nem biztos hogy időben találnának munkaerőt a fontosabb állásokra.

2010. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
De most én nem kiomondottan a betanított munkásokra gondoltammmert oda még iskola sem kell.De egy szakmunkás/szakközepes is nagyon karcsú pénzeket keres.És azért már oda tudni kell valamit.Mert ugye mondjuk egy tetőt összerakni az nem kis munka.Vagy felépíteni egy házat.Még sincsenek megfizetve.
2010. febr. 10. 20:31
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez amit felhoztál egyáltalán nem általános.

Sok diplomás havi 100-150.000-t keres, egy jó szakember (burkoló, asztalos) meg akár havi 300-400.000-t is.

A húgod ritka kivétel!

2010. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én akit ismerek diplomást és most kezdett, mind 80-100 ezerrel van alkalmazva. Senkit se ismerek ennél magasabb kezdővel, mondjuk én többségében orvosokat meg pedagógusokat tudok. MOL olajmérnöknek meg gondolom kell némi mák is, h oda bekerüljön. De nyugi, volt már érettségi nélküli miniszterünk is, szóval az előre jutás biztosított.
2010. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami, én építész szakközepet végeztem, egész család építész. Pontosan tudom, hogy a legtöbb építőipari munkás mögött mekkora tudás áll. Vannak kiemelkedően jó brigádok és olyan zseniális emberek, akik egymaguk elvisznek egy csapatot a hátukon, de az ilyen bizony ritka, mert az megy szakmunkásnak legtöbbször, aki képtelen lenne leérettségizni. De egy professzionális team olyan pénzeket szakít, hogy rágondolni is bűn.
2010. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Na várj.Itt van albérlőtársam.Teljes építőipari szakmák repertoárját felvonultatja.Festő=napi 6-7ezer persze feketén az havi120-140ezer.

Kőműves napi 10körül persze szintén feketén.

Búrkoló 6-8ezer feketén.

hol vannak itt a 3-400ezrek.Itt röhög mellettem a monitor előtt.

Azt mondja h ahol be volt jelentve mint festő havi 100-115 kötül kapott.

2010. febr. 10. 21:33
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én diplomás vagyok az ország keleti felén. Munkahelyet évekig nem sikerült találnom a kis gyerekre hivatkozva mindenhonnan elküldtek. (csak nem tudom a sok sztár szinglinek ki fogja fizetni a nyugdíját, ha senki nem szül gyereket) Szóval ennyit a fel kell venni őket hozzászólásról.

Most sikerült egy négy órás állásban elhelyezkednem havi 39ezer forintért. Ennyit arról ki keres többet.

Tudomásul kell venni, hogy aki olyan szakmát tanul ami keresett és amibe sok pénz is van az többet fog keresni, mint az akinek a szakmájában minden állásra jut száz jelentkező. Közalkalmazottnak tisztességesen fizető státuszba meg soha ne kerül be akinek nincs jó ismerőse.

Ha ma választhatnék lehet, hogy hagynám a fenébe az érzelmeimet meg az álmaimat és elmennék én is olajmérnöknek :). Csak hát az ember fiatalon még idealista.

2010. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

21:04


Mondjuk az orvosok tényleg méltánytalanul alacsony fizetéseket kapnak. Nem is csoda, hogy évente 2-300 hagyja itt az országot. De a tanárokról ne beszéljünk. Fizika, kémia tanár alig van, nem is nagyon választják ezeket a szakokat, viszont angol, irodalom, történelem tanárokból tényleg sok van. Meg is értem, hogy 80-100 ezrekért dolgoztatják őket. Arra szinte bárki mehet. Csak be kell seggelni.

2010. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

21:55: gondolom a természettudományok terén atanulás sem segít. Oda valami több, kell talán isteni segítség, vagy mi...

Valószínűleg Te is az vagy, aki bölcsészkar közelében sem jártál még, de leszólod őket. Különben tudnád, hogy nem csak "beseggeled, és kész". Szánalmas ez nagyon.

2010. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Főiskolai tanár nem keres 130-140-et. Ne röhögtess már.

Amúgy "Józsiék" akik családi házakat vakolnak, festenek, vízszerelnek stb... nem is fognak 150-nél többet akasztani. Itt azokról beszélek akik ennél picit tovább lépnek, esetleg kifognak egy olyan főnököt, aki nem fogja őket megfejni, hogy adhatna nyugodtan többet is, de nem ad, mert "A Sanyiék se fizetnek annyit.".

2010. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!