Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek a diplomások/leend...

Szerintetek a diplomások/leendő diplomások miért nézik le azokat akiknek nincs? És miért érzik magukat többnak annál akinek nincs? Bővebben.

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár.Én szakmunkás vagyok.Köztünnk minden rendben mi még az előtt együtt voltunk h elkezdte volna a sulit.Szóval az van h vannak neki ezek az új barátai.Ők már úgy véleményt alkottak rólam h nem is ismernek nem istalálkoztunk.Ha muszályból elmegyek egy egyetemist összejövetelre ott folyamatosan éreztetik velem h én nem vayok közéjük való.Ill. konkrétan ha én meg akarok szólalni vagy belkezdek egy mondandómba azonnal belevágnak.Pedig 100x annyi élettapasztalatom van mint ekik lasssan 8éve magamat tartom el.És mégsem én számítok embrenek hanem ezek a 18évesen kocsival lakással rendelkező nyálgépek.Akik úgy állítják be h az az övék és azt ők elérték az életbe.Páromat többen is azzal traktálják tömik a fejét h hagyjon el negem mert hát ugye én nem vagyok diplomás nem is leszek és h enki innen az egyetemről kellene össszeszednie valakit.

Ezek az emberek miért hiszik azt h ha valakinek nincs diplomája az buta?És miért nemveszik emberszámba?


2010. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:

És tudod amikor páromat bevittem az én körömbe(suttyó bunkók közé ugye)ott őt mindenki barátilag fogadta beszélgettek vele jókat nevetgéltekÉs egyébként már ott tartunk h jobban szeret velem jönni az én haverjaimhoz mint az övéihez akikról kiderült h annyira nem is haverok.

De abba gondolj bele h neki olyan ismerősei voltak h feljöttek a mi albérletünkbe és amikor bejöttek nem sziasztokkal köszöntek hanem kimondottan csak a páromnak hogy Szia......Amikor elmentek szintén csakneki.A fiúk nem jöttek oda velem kezet fogni.Meg ilyen alap dolgok.De mostanába is akár mikor bemegyek vele az egyetemre ott m1ünk kézenfogva és rendszeresen csak neki köszönnek.Erről is biztos én tehetek.Igaz????????

2010. jan. 30. 17:24
 22/58 anonim ***** válasza:
87%

"jobban szeret velem jönni az én haverjaimhoz mint az övéihez akikról kiderült h annyira nem is haverok"


- Ennyi a lényeg. Ennek semmi köze a diplomához.

2010. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:

De van köze.Mondjuk ha bemész egy sima kocsmába ami 7végén a fiataloké.Ot valószínű h összespanolsz pár emberrel.Ha ugyanezt egy olyan helyen teszed meg ahol kimondottan egyetemista fiatalok vannak akkor ott senkivel se haverkodsz össze.

Mert ha nem így lenne akkor nem lenne a különcködés.És nem lenne meg minden egyetemmel rendelkező városbana "tipikus"egyetemist kocsma.De ugye mindenhol megvan.Mi ez ha nem különcködés?mi egyszerű fiatalok nem vagyunk annnyira emberek h bejárjanak közénk?És nekik ezért kell külön kocsma?

2010. jan. 30. 17:36
 24/58 anonim ***** válasza:

Azt azért szeretném megkérdezni, hogy te konkrétan melyik egyetemről is beszélsz kedves kérdező??? Mert az sem mindegy! És ugye azt is kell tudni, hogy az ország nyugati és keleti részén élő emberek között is igen sok eltérés van főként ugye a pénzügyi helyzet miatt.(legalábbis én ezt tapasztalom!) Na a pestiekről meg már nem is beszéljünk, mert az egy külön állatfaj, a többsége persze, s tisztelet a kivételnek.

Szóval melyik egyetem?

2010. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:
Ez Miskolc city.
2010. jan. 30. 18:29
 26/58 anonim válasza:
90%
"A fiúk nem jöttek oda velem kezet fogni." Ez szimpla taplóság, nem végzettséghez kötött. Nálunk pl. én egyetemista vagyok, barátom szakmunkás, nekem soha nem köszönnek , mikor együtt vagyunk... Ennyi. 19/L
2010. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

Lehet azért mert tudják h te is az vagy és beskattulyáznak.A fenntebb már említett dolgok miatt.

Ezt a többinek köszönheted.Mert ugye azt te sem gondolod h nem a diplomások nézik le a másikat hanem fordítva.

Komolyan lassan olyan orzágban fogunk élni ahol ha a 2kezeddel keresed a pénzt és nem manager vagy vagy sütemény stylist akkor annit se érsz mint 1 csótány.

Sajnos nagyon kezdünk erre felé menni.Mert ugye nálunk ma csak az az ember aki a sz.gép előtt ül vagy nem csinál semmit a milliókér.Akinek a munkájának látszata is van és a 2kezével végzi az a többi szerint nem ember.

2010. jan. 30. 18:56
 28/58 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó hozzászólásod nagyon úgy hangzott, mintha aki a gép előtt ülne, az nem csinálna semmit...fogalmazd át magadban. Bocs, ha taplónak tűnt, nem akart az lenni, csak tényleg úgy tűnt az írásodból, hogy ezt gondolod. Azért a tudásért nagyon sokat kellett tanulni.
2010. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
Pedig pontosan azt írta, nincs ezen mit szépíteni..
2010. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

Nem mondom azt h nem csinál semmit.Meg tudodm h kell érte tanulni.De egy kőmvesnek festőnek ugyanúgy kell tenúlni.És ezek az emberk még sincsenek elismerve.Pedig ha belegondolsz akőműves építi azt a házat amibe laksz(fogsz)vagy a festő festi ki szépre.De ők még sem emberek.A diplomások szemébe annyit nem érnek mint az a darab s.ar amit reggel a wc-be rakott.Ha megfigyeled a médiában is mi megy?Kik kerülnek be műsorokba?Kiket szólaltatnak meg az utcán tv-k újságok?Diplomásokat vagy egyetemistákat.Kivéve a máúnikát.Szóval nagyon arra felé megy az orzág h csak a diplomás az ember.És ezen kár is vitatkozni.Csak kicsit szét kell nézni.De nyitott szemmel és nem csak azt észrevenni amit akarunk.

Múlt héten mentem el a Műv.palotája előtt.Ahol is jól szituált emberkék(beszédből ítélve értelmiségiek)azt magasztalták h mekkora koponya lehet aki ezt megtervezte.Ok elismerem nagyon szép.Nekem is megvan a gépemen több fotón is.De.Azt miért nem emelték ki h milyn ügyes lehet az aki a szobrokat kifaragtak vagy aki nyáron tűző napon a 40fokba ott dolgozott?Vagy télen a -20-ba ott fagyot szét h elkészűljön az épület.Ha nincsenek ezek az emberek(én is ott dolgoztam amikor épült)akkor nincs aki megépítse.Érted mire gondolok?iért

2010. jan. 30. 19:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!