Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek a diplomások/leend...

Szerintetek a diplomások/leendő diplomások miért nézik le azokat akiknek nincs? És miért érzik magukat többnak annál akinek nincs? Bővebben.

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár.Én szakmunkás vagyok.Köztünnk minden rendben mi még az előtt együtt voltunk h elkezdte volna a sulit.Szóval az van h vannak neki ezek az új barátai.Ők már úgy véleményt alkottak rólam h nem is ismernek nem istalálkoztunk.Ha muszályból elmegyek egy egyetemist összejövetelre ott folyamatosan éreztetik velem h én nem vayok közéjük való.Ill. konkrétan ha én meg akarok szólalni vagy belkezdek egy mondandómba azonnal belevágnak.Pedig 100x annyi élettapasztalatom van mint ekik lasssan 8éve magamat tartom el.És mégsem én számítok embrenek hanem ezek a 18évesen kocsival lakással rendelkező nyálgépek.Akik úgy állítják be h az az övék és azt ők elérték az életbe.Páromat többen is azzal traktálják tömik a fejét h hagyjon el negem mert hát ugye én nem vagyok diplomás nem is leszek és h enki innen az egyetemről kellene össszeszednie valakit.

Ezek az emberek miért hiszik azt h ha valakinek nincs diplomája az buta?És miért nemveszik emberszámba?


2010. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ez elég ciki, a kölcsönös tiszteletnek fent kéne állnia, az értelmiséginek tisztelnie kéne a kétkezi munkást, a kemény melóért, a munkásnak pedig az értelmiségit, a tudásért.

Persze megkérdőjelezhető az, h értelmiséginek nevezhetők azok az egyetemisták akik feszt csak isznak, és nem tudnak úgy elmondani egy mondatot, h azokból nyomdafestéket csak a kötőszavak tűrnek meg.

Persze a munkásoknak sem szabad lenézni az egyetemistát, ha az megy közéjük mert az nem melózik már évek ota napi 8ban mondjuk.


Egy BME-s fizikushallgató

2010. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
mert ezek az emberek rettenetesen felületesek (mármint a párod ismerősei) de azért ez nem minden diplomásra igaz. én is ismerek olyat aki azt hiszi, hogy na ő valaki mert diplomája van közben meg olyan buta , hogy jobban teszi ha nem szólal meg. de olyat is ismerek akinek 4 diplomája de szerény. Mondjuk szerintem az értelmi szintet is tükrözi ha valaki aszerint ítéli meg az embereket hogy van diplomájuk vagy nincs.
2010. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
88%
Ez emberi butaság az ilyenek nem értelmiségiek hanem pökhendi fajankók. A nagyképű emberről hamar kiderül hogy nem is akkora talentum a tanult szakában mint amennyire nagyképű.Nem kell az ilyenekkel szóbaállni.Az meg aki az anyagi javakért semmit nem tett csak az ölébe hullt jobb ha magába száll majd ha ténylegesen dolgoznia kellene a pénzért nem lenne nagyképű.
2010. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim válasza:
84%
Akikről Te beszélsz, jól mondtad; nyálgépek. Ez a tipikus 'hejj mekkora egyetemista vagyok ,közbe meg apuci félévente csengeti a 200 ezret, én meg járok inni, és szelesen mosolygok az előadóban, holott azt se tudom miről van szó, és a vizsgám is csak a 2. UV-n lett meg...' Én a Szegedi Tudományegyetem tanulok, nagyon büszke vagyok rá, mind az eredményeimre, mind arra, hogy SZTE-snek mondhatom magam. Ettől még nem vagyok nyálgép. Abszolút nem vagyok elszállva magamtól, nem nézek le senkit, ugyanakkor büszkébb vagyok magamra, mintha egy szakmunkásképzőt végzett bolti eladó lennék. Nem becsülöm le persze a szakmunkásokat, Isten ments, hisz az én barátom is szakmunkás. És? Egy embert nem az iskolája rangsorol, hanem az értelmi szintje. Persze, ad egy löketet, mint pl. nekem is, de ettől nem érzem úgy, hogy én vagyok az Atyaúristen. Viszont ad egy fajta magabiztosságot, ez tény. Társ. kapcsolatban azt tudom mondani, hogy hagyd figyelmen kívül a Téged ért attracitásokat, és az egyenlőség kedvéért legyetek uggyanannyit a Te barátaiddal, mint a párod társaságával.
2010. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézem le őket...nekem is van szakmám is diplomám meg hamarosan.Egy ember nem a diplomától lesz ember:)


Viszont én is észre vettem,h lenézik az embert.Volt o.társam rögtön érettségi után ment fősulira és amikor mondtam,h 2 ponttal lecsúsztam a kommunikáció szakról és most még idegenvezetőre járok, csak fintorgott.Többet sem mentem azzal a busszal amivel ő.



Suttyó paraszt minden ilyen ^^ Te meg kakáljátok le őket:)

2010. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk megtanulhatnál írni,és akkor nem néznének le. Egyrészt. Másrészt pedig nem 'suli' meg 'iskola',hanem egyetem. Tudod,ez már nem a szakmunkásképző...
2010. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
15:15 -ös, igen, ilyen suttyó,felületes emberekről van szó,mint te.
2010. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Igen prbálnék megtanulni írni.Ha nem kűlföldön lennék.És a billentyűkről nem leene lekopva az egyébként is árazócetlivel átragasztott cyill(orosz)betű.

Kösi a kioktatást próbáld meg 1x te is így.

2010. jan. 30. 15:24
 9/58 A kérdező kommentje:

Igen konkrétan az ilynekre gondoltam.

:-))))))

De többségében ezek azok aki 8év alatt sem végeznek.

2010. jan. 30. 15:26
 10/58 anonim ***** válasza:
84%

Én nem emlékszem, hogy valaha lett volna olyan óra, amin ezt a viselkedést oktatták volna.

Bár olyanra sem, hogy tanították volna módszeresen az emberséget.

Nem az egyetemtől olyanok amilyenek, bár azért kapnak egy oltást ott a diákok a továbbtanulás hasznáról és értékéről - amit éppen félre is lehet érteni - az igaz.


Attól függ inkább, hogy eleve milyen jellemmel és értelemmel érkeznek oda az emberek.

2010. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!