Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félnek elköteleződni a...

Miért félnek elköteleződni a férfiak?

Figyelt kérdés
Ismerősi körben látom (28-40 évesek), hogy a férfiak nem akarnak semmi elköteleződést, eljegyzést, házasságot, jó nekik a sima kapcsolat. Sőt, ha X év utána lány ezt finoman előhozza, akkor inkább kilépnek a kapcsolatból, csak ne kelljen felelősséget vállalni. Ez miért van?

2013. ápr. 30. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
40%

Röviden összefoglalva: félnek attól, hogy nem tudják boldoggá tenni a feleségüket, és felelősséget vállalni a családjukért.

Megvan erre az okuk: önbizalomhiány, rossz példák, gazdasági válság, negatív apakép, stb.

Vannak olyan férfiak, akik nem gyávák, őket kell megtalálni.

2013. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert szerintem lehet papír nélkül is boldog egy kapcsolat. Utána hogyha nem jön össze a dolog akkor megoldják egy sziával és nem kell ügyvéd, válás,bíróság stb..
2013. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy én /a kozervatív, de tapasztalt nő/ látom: A férfiak nagyon-nagyon el vannak kényeztetve. Először otthon a mamájuk által, később pedig általunk, vagyis a nők által. Hozzáteszem, hogy ebből én kivonom magam, mert soha nem tettem olyan engedményeket egy férfinak sem, ami a tekintélyemet csorbította volna, vagy női mivoltomban sértett volna. Soha nem létesítettem "összebútorozó" kapcsolatot. Még akkor sem, mikor évekig elvált voltam. Akkor is ragaszkodtam a hagyományos udvarláshoz. Pénzt férfiba nem fektettem, de én sem vártam el, hogy anyagilag támogassanak. Soha nem sürgettem egy férfit sem, hogy nyilatkozzon: mik a tervei velem kapcsolatban. Ezt inkább éreztem, ezért felesleges lett volna erről beszélni. Nem hazudoztam egyiknek sem, de nem is kötöttem mindent az orrukra. Nem a vállukon sírtam ki a bánatomat, hanem a zsebkendőmbe. Nem voltam állandóan a sarkukban, hagytam őket élni és a normális keretek között bolondulni. Nem akartam megváltoztatni egyiket sem. Akinek nem tetszett a természete, modora,inkább elengedtem. Italozó, vagy nős emberrel nem álltam szóba.

Megvártam, míg olyant találok,aki éppen annyira rajongott a gyerekért, mint én és boldogan hajtotta "igába" a fejét.

Kifogásokat nem tűrtem volna el, eddig nem is jutott egyik kapcsolatom sem. Engedtem, hogy jól érezze magát mellettem, férfi lehessen és én igazi, vérbeli nő. Ma is az vagyok!

2013. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
39%

Nézd férfiként leírom az igazat:


Mert már mindent elértem és mindenem meg van.


Nem fogom megkockáztatni, hogy jön valaki aki kisemmiz!

Aki majd beül a készbe és -esetleg- azon mesterkedik,

hogy meglovagolja az amúgy is neki kedvező törvényeket!!

Mert egy nő bármit ráfoghat ma egy pasira, úgy is neki adnak majd igazat.

Nézzed csak meg itt a családi rovatot...


Akik meg majd lepontoznak ezért,

azoknak meg csak azt üzenem az egyszerűség kedvéért,

hogy azért nem köteleződöm el, mert semmi olyant nem tudnak,

amit ne tudnék egymagam is...

félkézzel...

:)

2013. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
47%
Manapság kicsit fordítva ülünk a lovon. Ha alá van írva a papír a nők nagyon helyzetben érzik magukat és azt hiszik bármit megtehetnek következmények nélkül. Régen ez nem így volt mert ha olyan volt a helyzet a férj helyrerakta az asszonyt mert megtehette. Ma viszont eléggé kiszolgáltatott helyzetben vannak a férfiak és ettől a helyzettől sokan félnek/félünk.
2013. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
27%

virágról virágra szálló zümmögő méhecskék

ó hervad a virág jön a tél


folytassátok..

2013. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
49%
15,21-es. Nagyon mmagabiztos és flegma vagy. Egyet azonban te sem tudsz: nő nélkül élni. Még fél kézzel sem!
2013. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
78%

#17


Az hogy nem házasodsz meg nem egyenlő azzal hogy nő nélkül élsz.

2013. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
27%
Azért, mert nincs semmi teher a vállukon. Az összes férfi olyan, mint a gyerekek és úgy is élnek. Nulla felelősség, nulla teher. Ingyenélők.
2013. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
66%
láttátok a kérdést a múltkor, ahol a pasi nem akart második babát, a csaj meg magába kenegette szex után a használt óvszerből kibányászott spermát, mert neki igenis kell második baba. Hogy a pasi mit akar, le van tojva. Ezek után csodálkoztok, h nem akar senki elköteleződni? Én nő vagyok és nem csodálkozom.
2013. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!