Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félnek elköteleződni a...

Miért félnek elköteleződni a férfiak?

Figyelt kérdés
Ismerősi körben látom (28-40 évesek), hogy a férfiak nem akarnak semmi elköteleződést, eljegyzést, házasságot, jó nekik a sima kapcsolat. Sőt, ha X év utána lány ezt finoman előhozza, akkor inkább kilépnek a kapcsolatból, csak ne kelljen felelősséget vállalni. Ez miért van?

2013. ápr. 30. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
65%
Benne van a kifejezésben: "elköteleződés", vagyis "kötelező". Ez elég riasztó.
2013. ápr. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
45%
Mert a felelősségvállalás felelősséggel jár :)
2013. ápr. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
76%

Sok a rémtörténet - engem is visszatartanak. Persze a legtöbbje alaptalan, de van köztük igaz is (pl csak nézd meg ennek a kategóriának a kérdéseit: nem számolom, de az első három oldalon tuti lesz 10 olyan kérdés, hogy "már eladtam a férjem házát, kosiját, veséjét, elvettem a gyerekét, és kiheréltem, megvádoltam, hogy megerőszakolt. hogy tolhatnék ki vele jobban?")


Persze a legtöbb nő nem ilyen. De ezek nagyon ijesztőek akkor is.


Ez persze magánvélemény, kérem a piros kezet, tudom, hogy már remeg a kezetek felette.

2013. ápr. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
57%
Nem akarnak csak spermadonorok lenni, ha megházasodnak. Meg a mai nőket elnézve nem csodálom, hogy nem akarnak elköteleződni.
2013. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
79%
Azok a pasik sem házasodnak, akik előtt pozitív példa áll. Nem akarom a konkrét esetet elmesélni, de akinek a szülei jó példával szolgálnak, tapasztalatom szerint ott sem megy könnyen az elköteleződés. Pedig nem kell félni ettől a szótól. Az élet szinte erről szól, hiszen a munkahelyünknek is elköteleződünk, aztán a házastársunknak, majd a gyerekünknek... stb. Ha nincs rendszer és megszokás az életünkben, az jó?
2013. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
82%
Az az érdekes, hogy én maximum ezen az oldalon látom ezt, a való életben meg azt, hogy van ugyan néhány nő, meg néhány férfi, aki nem akarja magát elkötelezni, de nem látom, hogy túlnyomó többségük férfi lenne. Tényleg egyre kevesebb a házasság, de talán azért, mert már nem akkora társadalmi elvárás ez. A válás is sok, az emberek már könnyebben kilépnek egy kapcsolatból, mint régen, amikor még ez inkább szégyennek számított és ez a sok tönkrement házasság, sok válás persze rossz példaként tovább csökkenti a házasodási kedvet.
2013. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
42%
A szabadság drágább az aranynál :)
2013. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván köze van ahhoz, hogy a "házasság" szót ma tisztán negatív értelemben használjuk. Mit hallanak férfiak-nők mindenhonnan: megcsalnak, hazudnak, házisárkány, meghízott, megütött, etc.

Valószínűleg ettől félnek: a csinos, kedves, türelmes, mosolygós nőből egy dagi sárkány lesz, akinek a mellére úgy ránő a gyerek, hogy a férfi többé a közelébe sem kerülhet. Az igazság viszont az, hogy addig jár a férfi a nőbe, míg bébi nem lesz a dologból. Ekkor pedig - a papíros részt kihagyva - elkezdődik ugyanaz a rémálom: anya szoptat, anya ideges, anya ugráltat, anya le se sz.r, de ha szóváteszem, még a falu rossza is én leszek.


Én megértem őket is. Nagyon nehéz eldönteni, hogy ki az, akire tíz év múlva is őszinte szeretettel nézünk. Más kérdés viszont, hogy bizonyos idő után papír nélkül is elkényelmesednek a felek a kapcsolatban, neadjisten gyerek, közös ház is van, majdnem ugyanolyan nehéz lelépni, mintha meg lennének gyűrűzve. Másfelől viszont nagyon sok férj is lazán elhagyja a famíliát, tehát a papír valójában semmit nem ér. Csak könnyebb egy sz.ros jogi intézményt okolni emberi természet, magatartások, és rossz választás helyett.


Emellett persze vannak nagyon jó kapcsolatok, ezeknek a sorsát nem egy anyakönyvi bejegyzés determinálja, hanem hogy összeillő felek kellő érzelmi intelligenciával kitartanak egymás mellett. Ilyen esetben a nő sem rinyál a gyűrűért, mert érzi: ennél elégedettebb akkor sem lenne, ha pár karáttal több lenne rajta.

20L

2013. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
47%
Elég ha itt olvasgatsz néha. Naponta 100 kérdésben szerepel a házasság után házisárkány üzemmódba váltó feleség, meg a terhesség után lelakott bálna üzemmódba váltó feleség a csomó megélhetési r!bancról már nem is beszélve. Ezek után valaki még csodálkozik?
2013. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
75%
Még jó hogy egykalap alá veszünk mindenkit.
2013. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!