Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló."


Én otthon akarom magam otthon érezni és a családom körében családiasan, nem pedig egy idegen helyen, idegen emberek között, ahova csak valamilyen üzleti indok vezet. Idegennel élből tegeződni bizalmaskodó és nekem egyáltalán nem tetszik.

2021. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
78%

"kisebbségi érzésre utal."

Akkor itt jegyezzük meg halkan, az érzés korántsem minden alapot nélkülöző.

2021. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az önözés magától jön a megfelelő szituációban, nem esik nehezemre és nem kell gondolkodnom róla. Vannak, akiknek tanítottak illemet a szülei és tanárai és vannak, akiknek nem. Akiknek nem, az kényelmetlennek és nehézkesnek érzi, nem tudja, mikor hogyan helyes, de ha már kisebbségi érzésnél tartunk, akkor épp a kisebbségi érzés az oka, amiért inkább eltörölnék ezt a formát.
2021. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
17%
51es teljesen igazad van. Engem is pontoznak le folyton ezek a nagy erkolcs csaszarok, mert csak azert is ugy van ahogy ok mondjak. Akkor nyaljatok ki mind az idos jucuka fnket, aki a kutyajaval szebben beszel, amiert mar 70 eve tapossa a foldet, de ti aztan tisztelitek , meg jo gyerekek vagytok🥺. Nem is erdekel. Továbbra is nyugodtan pontozzatok le, szamomra semmi jelentosege nincs. Sok idiota. Magyarorszag, gyakori kerdesek kezdoszett 😂
2021. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
17%
#51, 74 Igazatok van, rajtatok kívül mindenki bunkó.
2021. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
100%
Pl. az #53-as válaszból ki tudsz emelni bunkóságra utaló részt?
2021. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egy olyan kultúrában élünk, ahol vannak illemszabályok arra, hogy mi az, ami tiszteletet mutat. Más kultúrákban ez más, attól még nem jobb vagy rosszabb. Amúgy meg az angol nyelvben pont hogy magázódik mindenki nyelvtanilag, utána lehet olvasni.


Nekem speciel tetszik a tegeződés-magázódás, én szeretem azt, hogy van egy plusz réteg arra, hogy kimutassam azt, ha valakit tisztelek és nem vagyunk olyan bizalmi viszonyban. Azért nem tartom annyira a szabályoknak a nagyon körülményes részeit, de sztem az jó a nyelvünkben, hogy nem úgy szólítom meg a gyerekeim tanárát vagy a hivatalban nekem segítő embert, mint a kisöcsémet.

2022. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!