Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
34%
Na jól van. Menjetek a bánatba mostmár. Csak szajkózzátok a magatokét, meg csakazért is én vagyok a büdösbunkó, mert tegeztem valaki ismeretlent. Látom ezen oldalon levő első válasz (ami az enyém le lett pontozva, mert fáj az igazság, ugye? Persze neeeem... meg se fordul a diónyi eszetekben, hogy mi is az igazság, nyugodt voltam-e vagy dühös. Hozzáteszem nyugodt voltam, őnagysága meg felrobban és rámmordul mint valami kutya mert egy begyepesedett marha, aki ilyen apróságon akad fenn. Ha meg dühös is lettem volna, akkor tapasztalatból tudom, hogy direkt magára veszi azt is, hogy legyen min nyammognia a barátnőinek. De persze én magyarázkodjaak itt, mert itt védtek egy öreg nőt, akit nem ismertek, de engem sem, erre itt klikkesedtek, meg döngetitek a melleteket. Dehát mit is várok? gyakorikérdések.hu ahol rohadt görény megmondóembernek lenni a menő, aztán meg fel vagytok háborodva, ha az illető a képetekbe tolja a valóságot.
2021. dec. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
55%
#34 "Bele ne dögölj." elég alternatív formája a tisztelet adásnak.
2021. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
77%

"Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele,"

A tisztelet és az alázat nem azonos.

Egyébként nem a kort kell tisztelni, hanem az embert.

2021. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
15%

#52

De nagyon szerettek részleteket kivenni a válaszból és nem az egész képet látni...

2021. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
70%
#54 Az egész kép sem teljesen pozitív.
2021. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
0%
Jezusom
2021. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
63%
Nem pozitív, inkább primitív. Egy primitív, agresszív takony osztaná az észt, hogy mi is a helyes viselkedést.
2021. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
23%
Na és mi a helyes viselkedés, he? Köszönjem meg neki, hogy elhordott mindenféle baromnak és még pénzt is adjak neki?
2021. dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
65%

A helyes viselkedés az lett volna, ha azt mondod, legyen szíves ne csukja be, esetleg ne tessék becsukni. Kicsit se bonyolult.

De azért kicsit szomorú, hogy ezt magyarázni kell egy felnőtt embernek.

2021. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
13%

"De azért kicsit szomorú, hogy ezt magyarázni kell egy felnőtt embernek"

Tükörbe néztetek már?

2021. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!