Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
82%

Furcsa, Németországban élek, felénk teljesen természetes, hogy a munakhelyen mindenki tegez mindenkit, a nagyfőnök a takarítónőt, a takarítónő a nagyfőnököt és a két véglet közt is mindenki mindevnki mást is.

A biztosítós tegezi az ügyfeleket, kortól és nemtől függetlenül, az üzletekben is a tegezés a megszokott.

A telefonszolgáltatók, az onlie shopok mind tegezik az ügyfeleket, stb.

Ezek szerint vannak területi eltérések, vagy nem tudom, mi az oka, de itt a tegezés teljesen természetes

2021. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
12%
#21 Rendesen élni nem éltem Németországban, csak egy egyszeri gyakorlat alapján személyes tapasztalat. Baden-Württemberg tartományban volt, ha számít valamit.
2021. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
45%

Kellet nektek lepontozni😂pont ezert szegyenletes ez az orszag. Mert nem kepesek elfogadni masok erveit. Csak szitkozodni mert jaj a taknyos gyerek tegezodik..

Akkor ti meg a paraszt uriemberek magazodtok😂

2021. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
53%
Ékezetek elfogytak, butus? Vagy azok használata is olyan leküzdhetetlen nehézséget okoz, mint vadidegen, más nemű, életkorú, társadalmi helyzetű embereket kulturált módon (magázódva) megszólítani?
2021. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
32%
Igen igen, legyen szives es vegyen Nekem egy uj telefont mert ez mar nem jo. Majd az uj telefonon biztosan jobban tudok kommunikalni :'(
2021. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
73%

"Valóban, Németországban, Franciaországban még szigorúbb a magázódás mint nálunk."

Sőt, óriási tévedés, hogy pl. Angliában mindenki tegez mindenkit. Az egy dolog, hogy az angol nyelvben az igeragozáson ez nem látszik mint a magyarban vagy a németben, de helyette számtalan más nyelvi fordulat van, ami megkülönbözteti a tegezést, a magázást, sőt a szimpla magázásnak a még formálisabb verzióját.


Én sem szeretem, ha felnőtt emberként idegenek letegeznek, mint egy gyereket. Nem is szoktam idegenekkel tegeződni. És ez nem "valaki"-ság kérdése. Én ugyanúgy magázom az egyetemi tanárokat és az utcaseprőt is.

Azon meg kifejezetten röhögni szoktam magamban, mikor pl. ügyfelet következetesen magázok, ő meg következetesen visszategez és nem esik le neki. Hivatalos körülményekről beszélek direkt. Boltban, ha egykorúak vagyunk az eladóval, ott pl. nem zavar.

2021. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
24%
Amugy tenyleg nagyon szanalmas ami ebben az Orszagban megy. En csak leirtam a velemenyem, hogy mennyivel egyszerubb lenne a kommunikacio akkor ha alapjaraton a nyelvunk ugy mukodne hogy a magazodas teljes mertekben nem lenne. Erre jon az a rengeteg bunko, kritizalo ember aki mindennek lehordja azokat, akik a sajat velemenyuket megfogalmaztak, es irkalnak hogy orasi baromsagokat hogy akkor Mi biztos nem adjuk meg a tiszteletet, meg mi nem vagyunk kepesek magazodni. Nem is sorolom mert hanyok tole konkretan.. beloletek pontosan ennyiben merul ki a tisztelet, hogy magazodtok. Idegen embereket kepesek vagytok leszolni, csak azert mert velemenyt mernek formalni. Mikor persze mar masba nem tud az okosa belekotni jon az ekezetes fszsaggal. Valoszinuleg nem fogok egy 60 eves nenit, bacsit letegezni. Ez is csak egy velemeny volt, de sajnalom hogy ezt is korbe kell magyarazni, ertelmezni mert 1 mondatban nehez megerteni. Csak a rosszindulat, az utalkozas megy, de az nagyon..es meg az ilyenek beszelnek tiszteletrol. Egeszen elkepeszto..
2021. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer egy ismerősöm mondta, aki sok új emberrel találkozik, hogy ha felnőtt vagy, azokat nyugodtan tegezheted, akik 40 alattiak. De persze nem minden esetben, pozíció függő is, például egy állásinterjún, munkahelyen a feletted dolgozókat nem feltétlen érdemes egyből letegezni kortól függetlenül. Viszont ezeken kívül, aki megsértődik a tegezésen 40 alatt, annak tényleg ez a legnagyobb problémája, nem is érdemes vele foglalkozni. Nagyapám azt mondta, öregkorában is, hogy őt bárki tegezheti, csak az a lényeg, hogy tisztelettel beszéljen vele.
2021. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
37%
Na tessék, utolso. Igazad van. En is pontosan igy gondolkozom. De nyilván az okos emberek a feletted levo valaszomat lepontozzak, mert faj nekik az igazsag. Akkor gyotrodjenek. Ha nekik ez a legnagyobb problemajuk oruljenek neki. :)
2021. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
62%
Ha a magyarok nagy része kiakad "emiatt", akkor nem lehet, hogy a "nagy résznek" van igaza? Esetleg nem tévedhet a kisebbség?
2021. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!