Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 A kérdező kommentje:

#10


Fideszes vagy, jól gondoltam?

2021. dec. 9. 08:29
 12/77 anonim ***** válasza:
53%

"Azt azért ne tekintsük természetesnek, hogy egy 20-22 éves fiú kapásból tegez egy 70+os, életében először látott nőt!"


És miért ne???? Ettöl nem lesz semmi baja, söt sokkal egyszerübb a kommunikáció.

Engem az sem zavar, ha akár 15-16 évesek tegeznek, nem esik le az ujjamról az aranygyürü, és senki nem volt eddig szemtelenebb velem, azok kötül, akik csak úgy letegeztek, viszont sokszor hallok olyat, hogy "maga vén hülye" ismeretlen idösebb nökhöz címezve.

2021. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez pártszimpátiától teljesen független. Viszont ha neked ennyire idegen a mi "balkáni kultúrank", nyitva az ajtó, bármikor kereshetsz egy számodra szimpatikus új hazát, ahol nem néznek rád furcsán akkor sem, ha taknyos hülyegyerekként letegezel mondjuk egy idős nőt
2021. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, a tizedik helyen.... Áruld már el hogy jön ide a politika?... -.-
2021. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
92%

Ez szerintem pont nem keleti-nyugati vagy ellenzék-Fidesz megosztottság kérdése. 22 évesen Németországban voltak gyakorlaton, ahol végig magázott a 60 év körüli főnököm, magáztak a nálam idősebb, de szintén huszonéves kollégáim is. Az ügyfelekkel való tegeződés pedig még gondolat szintjén se fogalmazódott meg senkiben sem.

Magyar munkahelyen a két hónap próbaidő lejárta után felajánlotta a 60 éves főnököm a tegeződést, a velem egykorú kollégáknál pedig fel se merült a magázódás. Ügyfeleket pedig én magázom, de sokan tegeződve válaszolnak.

2021. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
88%
*voltam gyakorlaton
2021. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 Mansour ***** válasza:
91%
Valóban, Németországban, Franciaországban még szigorúbb a magázódás mint nálunk. Magyarországon inkább az a baj, hogy ebben is, mint sok más dologban, nincs általánosan elfogadott, kiforrott norma. Az egyik munkahelyen tegez a főnök, a másikon nem. Az egyik bolti eladó letegez, a másik nem, kiszámíthatatlan az egész.
2021. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
62%

"Egyszerüen ez sokkal egyszerübb kommunikációs forma, teljesen fölösleges magázással bonyolítgatni."

Durva, hogy egyesknek a magázódás meghaladja az értelmi képességeit.

Nehogy már a leggyengébb láncszemek állítsák a mércét és miattuk legyen ennyivel szegényebb a nyelv!

2021. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
73%

1.) Tegeződve is lehet udvariasnak és tisztelettudónak lenni.

2.) A magázódás nem elavult egyáltalán. Így lehet pl automatikusan kifejezni a tiszteletet a másik iránt.

3.) Politikát belevonni csak azért mert nem azt a választ kapod kérdésedre amit hallani szeretnél nagyfokú primitívségre és ostobaságra vall.

2021. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 A kérdező kommentje:

#08:44


“ Engem az sem zavar, ha akár 15-16 évesek tegeznek, nem esik le az ujjamról az aranygyürü, és senki nem volt eddig szemtelenebb velem, azok kötül, akik csak úgy letegeztek, viszont sokszor hallok olyat, hogy "maga vén hülye" ismeretlen idösebb nökhöz címezve.”


📍Ilyen is van sajnos, ott már bunkó az illető, és lenézi a nála idősebbeket.


Ezért is írtam, hogy lehet valaki tegezve is tisztelettudó, és magázódva is lehet az illető durva a másikkal.



# 08:44


“Szerintem ez pártszimpátiától teljesen független. Viszont ha neked ennyire idegen a mi "balkáni kultúrank", nyitva az ajtó, bármikor kereshetsz egy számodra szimpatikus új hazát, ahol nem néznek rád furcsán akkor sem, ha taknyos hülyegyerekként letegezel mondjuk egy idős nőt“



📍A szocializmusban volt úgy tudom ez a nagy magázódás, ahol elvileg a gyerek se tegezte a szüleit, és kb pont a Fidesz aki ezt a szoci hangulatot nyomja, akkor is ha pont ők komcsizzák le a másikat. De meg lehet nézni hol van több. 🤭 A “liberálisok” inkább tegeződnek. (Volt aki ezt mesélte) Az idő változik, ha én mondjuk 40 vagy akár 70 éves lennék, nekem a vonaton ülő kissrác is köszönhetne tegezve. Tervezek majd menni. ;)


# 09:08


“Magyar munkahelyen a két hónap próbaidő lejárta után felajánlotta a 60 éves főnököm a tegeződést, a velem egykorú kollégáknál pedig fel se merült a magázódás. Ügyfeleket pedig én magázom, de sokan tegeződve válaszolnak.“


Na ez is fura, hogy egy munkahely ahol kb a napod 1/3-át töltöd nincs közvetlenebb viszony. :/

2021. dec. 9. 10:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!