Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
40%
Ó és munkahelyemen a munkatársaim anyáim-apáim lehetnének, sőt egyikük NAGYANYÁM IS lehetne. Őket is tegezem. És most jön a csattanó: nem érdekli őket a tegezés, mert tudják hogy NEM tiszteletlenség áll mögötte!
2021. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
53%
#40 A konfliktust #34 bunkósága váltotta ki. A megítélést nehezíti, hogy nem hallottuk, #34 milyen hangnemben beszélt.
2021. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
54%
#41 IDEGENEK tegezéséről van szó.
2021. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
37%

#42

Bizonyára elkerülte a leírásomban az a bizonyos szó... A légyszíves. "Légyszíves ne csukd be az ajtót". Ezt írtam. Tehát elég egyértelműnek kéne lennie, már ne is haragudj. Továbbá tudhadnád milyenek az emberek. Az egyik (én) higgadt, a másiknak (az öreg) elég egyetlen nemtetsző szó, jelen esetben a tegezés, és máris én vagyok az elsőszámú közellenség.

2021. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
48%
Egész biztosan el kell érni bizonyos szintű érettséget ahhoz, hogy az ember a társadalmi normáknak megfelelően tudjon viselkedni. Jó esetben a fenti kérdést a szülők a gyerek óvodás korában, legkésőbb az iskola megkezdéséig megoldják. Rosszabb esetben, ha a szülők buta gyökerek, a gyerek kénytelen később, önmagától, vagy idegen segítségével megtanulni ezt. Legrosszabb esetben, ha a gyereknek semmi igépnye nincs arra, hogy alapvető társadalmi elvárásoknak megfeleljen, akkor az óvodás szintjén megreked, ami egy felnőtt embernéél elég visszataszító.
2021. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 molnarmarcell21 ***** válasza:
77%

A magázódás nem érdemre utaló tiszteletet fejez ki, hanem alapvető udvariasság. Akivel nem vagyunk közvetlenebb viszonyban, azzal nem tegeződünk.


Lehet, hogy régimódi vagyok, de én még e szerint élek. És ha valaki letegez egy multinál engem, a vásárlót, akkor jó eséllyel fordulok is ki az üzletből, mert nem vagyunk közvetlenebb viszonyban.


Szóval nem ártana átgondolni, hogy valóban ez a megfelelő üzletpolitika?

2021. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
27%

Végezetül, mert elegem van a képmutató fröcsögésetekből, itt a kérdező leírásából az utóirat:

"PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon."


Ezen tessék szépen elgondolkozni, nem agy nélkül ítélkezni.

2021. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
67%

"A légyszíves. "Légyszíves ne csukd be az ajtót". Ezt írtam. "

Bunkó voltál, ezen a légyszives nem változtat. Normális ember legyen szívest mondott volna.

2021. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 Mansour ***** válasza:
86%

"A magázódás nem érdemre utaló tiszteletet fejez ki, hanem alapvető udvariasság."

Ez így van. Tulajdonképpen nem az adott személyt tiszteljük meg, hanem azt a pozíciót, amit a személy életkora, társadalmi rangja szerint elfoglal. Így, még ha valaki személy szerint nem is érdemelné meg a tiszteletet, a pozíciójára tekintettel, amíg lehet, fenn kell tartani a tiszteletet vele szemben.

"Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon."

Ez teljesen igaz, de semmiben nem mond ellen annak, hogy az udvariassági szokások pedig megkövetelik a magázódást a megfelelő helyzetben.

2021. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
49%

#44 A "légyszívest" is lehet ingerülten mondani. A hanghordozás is meghatározó.

Ettől függetlenül: tudtad, hogy idősebb nálad, és nem ismer(t)ed. Tehát bunkóság volt tegezni.

Ez természetesen nem menti az ő bunkóságát.

2021. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!