Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akad ki mindenki mikor...

Miért akad ki mindenki mikor azt mondom hogy a székelyek nem is magyarok?

Figyelt kérdés
Egyik másik nép aminek magyar az anyanyelve. Egy osztrákra se mondják hogy német.
2014. szept. 27. 22:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem sem azok. Maximum rokon nép.
2014. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Mert ma divat magyaroknak nevezni őket.

Igaz, hogy magyarul beszélnek, de eltérő a szókincsük. Sok szavukat az anyaországiak nem is értik.

Mások a szokásaik, a konyhájuk, a mentalitásuk.

Történelmünk során a Vajdaság, az Északi-Kárpátok Magyarország szerves részei voltak, és a mindenkori magyar király alá tartoztak.

Erdély viszont önálló fejedelemség volt, és nem mindig ismerték el a magyar királyt.

2014. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Tharos ***** válasza:
21%

Én az osztrákokat is németnek tartom.

Puff neki.

2014. szept. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3. és az ameriakiakat angolnak? Csak mert angolul beszélnek.
2014. szept. 27. 23:02
 5/21 Tharos ***** válasza:
53%

Az USA elég nagy ahhoz, hogy külön államalakulatként kezeljük őket, ráadásul földrajzilag is el vannak szigetelve Angliától, nem beszélve arról, hogy bőven nem csak angolok alkotják a lakosságát.


Ausztria, és ezzel együtt osztrák nép, pedig lényegében csak azért létezik, mert a német egyesítéskor Habsburgok uralták azokat a német területeket, tehát igazából csak egy kapzsi uralkodócsalád az oka annak, hogy a német egység nem érintette őket.

2014. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
Én eddig úgy tudtam, hogy a székelyek, a magyaroknál is magyarabbak. Amúgy meg nem mindegy? Létezik még egyáltalán ilyen nép? A szélsőjobb ilyen túldimenzionált szuper-árja-magyarként beszél róluk, de egy alig létező kisebbségről van szó.
2014. szept. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azért, mert nem a te gondolatmenetedet játsszák végig, hanem azt hogy akkor biztos románnak tartod őket.
2014. szept. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"A szélsőjobb ilyen túldimenzionált szuper-árja-magyarként beszél róluk, de egy alig létező kisebbségről van szó."

Te miről beszélsz? Keresd meg Maros, Hargita, Kovászna megyét:

[link]

2014. szept. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

"Létezik még egyáltalán ilyen nép? A szélsőjobb ilyen túldimenzionált szuper-árja-magyarként beszél róluk, de egy alig létező kisebbségről van szó"


Létezik ilyen nép, a többi meg az üres libernyák fejedben.

2014. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem ő vagyok, de úgy látom hogy sokaknak nem megy a szövegértelmezés és ironizálás. A székelyek és úgy all zusammen az erdélyiek túl vannak értékelve. Ő csak ennek adott hangot.


Én is tudnám őket véleményezni, mert sokat ismerek, sőt a szomszédaim is onnan jöttek, mégsem teszem... Amíg sok ember csak a tévéből és esetleg egy búcsúból ismeri őket, nem alkothat objektív véleményt róluk.


Egyszer valaki nekem azt mondta, hogy minden székely magyar, de nem minden magyar székely... Hát, ennyit erről és a mentalitásukról.

2014. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!