Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
88%
Megszokás. Én sem szeretem ha idegenek letegeznek, mondjuk szóvá éppen nem teszem. Nekem amúgy pont a tegezésre nem áll rá a szám, tehát többször van olyan, hogy valahol letegeznek én továbbra is magázódok. Ez ilyen.
2021. dec. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
82%
Magyarban a tegezés bizalmasabb viszonyt jelent, ezért nem illik idegent tegezni.Egyébként sok országban sem tegezik az idegeneket.
2021. dec. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:

#2


3. bekezdés!



Itt most ne a köszönésre gondolj, bár van ahol az is benne van, még múltkor a nagymamámmal voltunk valahol, tegezve köszöntek, de neki is tetszett. :)



“ sok országban sem tegezik az idegeneket.”


Attól függ hol, USA, Skandináv államok nyitottabbak mint a keleti részleg, az túl visszafogott.

2021. dec. 9. 07:47
 4/77 anonim ***** válasza:
63%
Ennek az a korrekt módja, hogy először is megkérdezik, hogy tegezhetnek-e, és úgy folytatjuk. Semmibe nem kerül.
2021. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerüen ez sokkal egyszerübb kommunikációs forma, teljesen fölösleges magázással bonyolítgatni.

Engem egyáltalán nem zavar a tegezés, ettöl nem lesz senki tisztelettelenebb velem, meg magázva is lehetnek az emberek bunkók.

A magánéletben is majdnem mindenhol azt szeretem, ha tegeznek, sokkal könnyebb normális viszonyt kialakítani másokkal (kivéve néhány begyepesedett agyú lényt).

65 N vagyok.

2021. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
47%
Engem pont az zavar hogy magazodnak sok helyen. Jo lenne ezt elhagyni. Mas orszagokban mennyivel megkonnyiti ez a kommunikaciot.
2021. dec. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:

#5


Teljesen egyet tudok érteni. :)

2021. dec. 9. 08:06
 8/77 A kérdező kommentje:

#6


👍

2021. dec. 9. 08:08
 9/77 anonim ***** válasza:
81%
Azt azért ne tekintsük természetesnek, hogy egy 20-22 éves fiú kapásból tegez egy 70+os, életében először látott nőt!
2021. dec. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem mindenki taknyos hülyegyerek, aki szerint teljesen normális orrbaszájba idegen emberekkel tegeződni.
2021. dec. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!