Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
26%
Nem, az a bizonyos "nagy rész" elmaradt, begyepesedett népség, szerencsére ők fognak előbb kihalni, mint a "kisebbség"
2021. dec. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
64%
Kíváncsi vagyok, mit szólnak a szüleid, ha ezt olvassák. Biztos büszkék lesznek rád.
2021. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
63%
#31 Igazad van, Taigetoszra mindenkivel, aki nem olyan haladó, mint te.
2021. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
41%

#33

Persze az nem tűnik fel, hogy az öregek alanyi jogon várják el a tiszteletet, mert ők blablabla régebbóta élnek, blablabla, de a kutyával szebben beszélnek mint a fiatalabbakkal. Állandóan előhúzzák az "Időseket tisztelni kell" és miegyéb kártyát. Minap is megyek boltba, pofáncsapna az öregasszony az ajtóval, mert cseszik figyelni. Mondom neki "Légyszíves ne csukd be" Erre eldurran az agyvize "Ne tegezz! Há mit képzelsz te? Mit szemtelenkedsz? Lefogadom érettségid sincsen te kövér világlustája". Közben igaz, hogy van egy kis hasam, de azért elképesztő mennyire egy ilyet tekintenek főbenjáró bűnnek... Oda is szóltam neki: "Persze, ez a legnagyobb probléma a világon, hogy le lettél tegezve... Bele ne dögölj... Mellesleg semmi közöd az iskolai végzettségemhez." Válasz az persze nincs, mert fáj neki az igazság.

2021. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
35%
#34 Ne legyél büszke erre a viselkedésre! Valóban nem volt indokolt, hogy tegezted. Nem tudom, mennyire vágta rád az ajtót, vagy csak nem volt hajlandó tartani, amíg kegyeskedsz átmenni rajta, de ha úgy történ ahogy leírtad, ritka bunkó módon viselkedtél.
2021. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 Mansour ***** válasza:
74%
Ajánlanám tanulmányozásra a távol-keleti kultúrákat, ahol nem csak a tegezés vagy magázás között lehet választani, hanem több udvariassági szint van az életkor, a társadalmi helyzet, és a személyes viszony alapján, és igen csúnyán néznek rád, ha nem találod el a megfelelő szintet és megszólítási formát. A japánban és a koreaiban pl. még olyan dolog is van, hogy az igét nem aszerint kell ragoznod, akiRŐL, hanem aszerint, akiHEZ beszélsz!
2021. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
24%
34-es vagyok. Jaj de véditek az öreget. Ártatlan ma született bárány, igaz?
2021. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
35%
37esnek igaza van. Mintha barmivel többek lennének csak azert mert régebb ota tapossak a foldet😂oregek es kesz. Tisztelem a szuleimet, nagyszüleimet azert amit megtettek ertem. de nem fogok tisztelni valakit csak azert mert o idos.😂 En sem varnam el
2021. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
69%

#38 Természetesen nem jár alanyi jogon tisztelet azért, mert valaki X éves. Továbbá ugyanilyen természetesen nem felsőbbrendű valaki azért mert X-Y éves.

Ettől még #34 bunkó volt, amikor tegezett egy ISMERETLEN személyt.

2021. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
18%
mmm... szóval az tökéletesen oké, hogy elhordott mindenféle semmirekellő, börtönbevaló fattyúnak, de a tegezés, az olyan tilos mint bankot rabolni. Hallod is magad amikor beszélsz?
2021. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!