Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért akad ki emiatt?

Figyelt kérdés

Vannak multik Magyarországon, ahol a cég dolgozói tegezik a vásárlólat. Szerintem ez sokaknak tetszhet, családiasabb és befogadóbbá és otthonosabban érzi magát a vasárló.


Van magyar aki emiatt kiakad, há hogy mernek engem tegezni, adjátok meg nekem a tiszteletet mert én vagyok a valaki…


Sok nyelvben nincs is tegeződés, azokban az országokban az emberek is barátságosabbak egymással, és nem ilyen balkáni kultúra meg szint ott, mint itt. Bocs Magyarország.



PS: Tegeződéssel is meg lehet adni a tiszteletet mások felé, ha alázattal beszélgetünk vele, magázódással is szólhatok valakihez bunkó módon.


2021. dec. 9. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
72%
Na mármost nincs azzal különösebb gond, ha valaki antiszociális vadbarom, csak akkor ne vegye már zokon, ha antiszociális vadbaromnak nevezik.
2021. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
35%
Ezt kinek célzod? Mert én eléggé elvesztem a vita sorrendjén.
2021. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
59%
60, 58, 54, 51, stb. Gondolom, egy és ugyanaz a szerző.
2021. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is, de kezd eldurvulni ez az egész és eléggé rászálltatok, csak mert letegezett valakit. Jó, kicsit nyers volt ő is, de az állítása szerint az a nő mondott, az se semmi...
2021. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
76%

#64 Ha szó nélkül hagyja, vagy simán elnézést kér, más lenne a megítélés.

Az alaphiba mindenképp a tegezés volt. Tüntető udvariassággal, esetleg némi iróniával elnézést kellett volna kérnie. Ehelyett beszállt a lefelé menő spirálba.

2021. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
0%
Hát, a hibáján okul az ember. Legközelebb biztos másképp csinálja.
2021. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
73%
#66 A válaszai alapján nem hiszem.
2021. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
0%
Azért ne legyél ennyire negatív :)
2021. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
75%
Nem adott semmit erre utaló jelet, mivel nem tartja hibának. Szerinte ha ő azt mondja egy ismeretlen idős nőnek, hogy "légy szíves", akkor marha udvarias volt. És igen, a nő bunkón válaszolt, ez viszont nem legitimizálja az ő viselkedését.
2021. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
62%

#69 Szerintem sem tartja hibának. Mindenki szembe jön az autópályán.

Szerintem az a megjegyzése, hogy a nőnek nincs köze az iskolai végzettségéhez (valóban nincs), kisebbségi érzésre utal.

2021. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!