Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Honnan ered ez a "Nem veszem...

Honnan ered ez a "Nem veszem fel a privát hívószámos hívást telefonon!" című elmebaj sok embernél?

Figyelt kérdés
Most komolyan, mi a legrosszabb ami történhet valakivel, ha felvesz egy privát számos hívást?
2021. szept. 28. 21:51
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Örököltem egy ötven milliós ingatlant valakitől, akivel nem állok semmilyen rokonságban. Azért hagyta rám,mert a járvány alatt átvállaltam az ügyei intézését, és nincs senkije. Amikor legelőször felhívott, hogy szívességet kérjen, privát számról hívott. Ha akkor nem veszem fel, akkor most nem lennék a szerencse fia.
2021. szept. 28. 22:09
 12/55 anonim ***** válasza:
41%
Nekem öröklés nélkül is van lakásom szóval továbbra se kérek privát hívásokat.
2021. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom, régebben sokan visszaéltek ezzel. Én felveszem, ha alkalmas időpontban hívnak, ha nem alkalmas, akkor meg ismerősöknek sem veszem fel. Egyébként 2-es, apáméknál, ahol nyugdíjas koráig dolgozott, a vezetékes telefonok telefonközpontra voltak kötve, és nem küldött számot, mellesleg semmi csalás nincs mögötte, egy nagy állami cég, azóta persze változtathattak, nem tudom, apám már több éve nyugdíjas. :-)

Egyébként én minden ismeretlen számot lecsekkolok a neten, amit esetleg nem tudtam felvenni, és küldött számot ( [link] ; [link] ), aztán ahol azt írják, hogy csaló, telemarketing... azt már tudom, hogy nem is kell felvenni.

2021. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
67%

Én sem veszem fel soha. Pedig nem tartozom senkinek, nem kell félnem attól, hogy végrehajto hív, vagy ilyesmi. Ha nem tisztel meg annyival, hogy kiírja a saját számát, én sem tisztelem meg azzal, hogy fekveszem.


Régebben felvettem, de csak kellemetlen ügynökök, erőszakos biztosítók, meg orvosi vizsgálatra invitálok hívtak, akiknek jó része, ha udvariasan jeleztem, hogy köszönöm, nem érdekel a dolog, köszönés nélkül rám vágta a telefont.


Ezek után miért kéne felvennem?

2021. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
75%
11. Csodálatos kis mese. Gratulálok hozzá. Engem a multhéten 2 privát is hívott. Az első "Jó napot kívánok Jakab Péter vagyok" a második "Jó napot, Orbán Viktor miniszterelnök vagyok... " volt. De képzelem hányan csúsztak le 50 milliós házról az évek során csak mert nem vették fel a privát számot. 😅
2021. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

12, nekem most már két ötvenmillió a is van (a saját, meg az örökség), ennyit tesz, ha valaki nem paranoiás elmebeteg.


15, ez nem mese, ez a valóság. Mutassam a közjegyzői okiratok, vagy a földhivatali bejegyzés végzést?


Egyébként csak egy példa volt, hogy miről lehet lemaradni elmebetegség miatt. Ja, egyébként lehet ám tiltatni a marketing jellegű hívásokat, plusz nem adod meg olyan helyen. De hát persze ehhez is ész kellene, abból még egyre kevesebb van ebben az országban.

2021. szept. 28. 22:21
 17/55 anonim ***** válasza:
77%

16. Ja ha valaki megválogatja kinek veszi fel a telefont az már elmebeteg? 😂😂 Szerintem te vagy elmebeteg, hogy ennek ekkora feneket kerítesz. Vagy csak zavar, hogy nem tudsz valakit zaklatni mert nem veszi fel a privát hívásod?

Vagy csak ide akartál jönni vagizni, hogy neked mid van. De ha már itt tartunk ja, légyszi küld már el privátba az iratokat, mostmár kíváncsi vagyok.

2021. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
74%
Elmebeteg maximum te vagy kérdező 😂. Szép történeteket találsz ki.. Ezeket álmodod amúgy, vagy regénybol olvasod? Aztán csörög az óra és a kezed a bilibe lóg... 😂 Szerencsétlen.
2021. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
65%
Nyílván az az elmebeteg, aki nem fogad tolakodó hívásokat, mert megvan nélküle, mert annyi impulzus éri így is, hogy azt a kis nyugalmat, ami a privát szféra jelent fent szeretné tartani magának és nem az, aki erről kérdést ír ki a gyakorira és azon idegeskedik, hogy ki miért nem vesz fel milyen indokkal milyen hívást, mert annyira ráér és a 100 milliós összértékű ingatlanával henceg, provokál, ami nem is létezik. Nyílván :)
2021. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
51%
Na hát én szépen jelemtettem is a kérdést provokáció miatt.
2021. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!