Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne tenni? Páromat...

Mit lehetne tenni? Páromat lassan teljesen felemészti a gyűlölet a saját csoportja irányába, úgy gondolom, ez már mánia. Józan ésszel már nem tudok rá hatni.

Figyelt kérdés
Szóval, ő egy nagyon rendes, kedves ember, azonban úgy gondolom, lassan patológiás lesz. Egy adott társadalmi kisebbséghez tartozik, amivel nyilván nem lenne semmi de semmi gond, azonban volt az életében pár éve egy nagyon csúnya törés, és azóta egyszerűen nem bír a dolgon túllépni. Ez egy hosszabb folyamat volt, nem konkrétan egy dolog, és ez a folyamat vezetett ahhoz, hogy mániásan, elemi gyűlölettel meggyűlölje a "sajátjait". Azóta évek teltek el, de nem múlik el nap, hogy ne bosszantsa, eméssze magát miatta, ha csak egy hírt olvas vagy lát az interneten / TV-ben már felrobban és a napja onnantól kezdve pocsék, képes a rosszullétig hergelni magát, és épeszű érvekkel nem lehet lenyugtatni. Hiába mondod neki, hogy ez a múlt, meg hagyja, meg őt senki nem úgy látja, mert ő nem úgy viselkedik, egyszerűen nem hatnak ezek az érvek. Szégyelli és gyűlöli is magát ezen emberek miatt, nekem pedig borzasztó ezt hallgatnom. Ha pedig pechére valami aktivista / jogvédő cikkébe fut bele, akkor pedig ez az egész még rosszabb, onnantól kezdve napokig tiszta elmebaj (őket még jobban gyűlöli, mint a "sajátjait")... Próbáltunk szakembert is, de ténylegesen nagy segítséget nem jelentett, na meg én sem tudom, mit lehetne kezdeni egy ennyire infernális gyűlölettel. Amúgy értelmiségi, minden mást teljesen normálisan lát, de ebben a témában teljesen kifordult önmagából. Nagyon szeretnék neki segíteni, de teljesen kifogytam az ötletekből... Mintha direkt keresné nagyítóval az olyan híreket, amiken felrobbanhat. De ami a legszörnyűbb, hogy saját magát is rettentően gyűlöli, amiért egykoron naiv volt, és közösséget vállalt velük. Mielőtt valaki azt hinné, nem kamu a kérdés, és nagyon szívesen fogadok bármilyen tanácsot, mert én sok év után csődöt mondtam...

2018. febr. 24. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez komoly pszichikai probléma, erre egyetlen megoldás lenne, ha kezeltetné magát.


Ha nem teszi, akkor neked kell lépni, mégpedig otthagyni, mert ez egyre rosszabb lesz és a végén büncselekmény is lehet belöle.

2018. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az biztosan nem, ilyen téren nagyon tisztán lát. Őt belülről emészti ez az egész, megszállott lett sajnos. A legjobb az lenne, ha valahogy túl tudna lépni a múlton, de lassan tíz éve nem megy neki... :/
2018. febr. 24. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Éppen ERRÖL van szó, hogy egyelöre magát rágja és ha nem kezelik, akkor adott esetben ebböl üldözési mánia alakul ki (ebbe az irányba mutat az, hogy "Mintha direkt keresné nagyítóval az olyan híreket, amiken felrobbanhat" - és a végén odajut, hogy a megoldás öket kiírtani, mert akkor megszünik a probléma.
2018. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó, azért nem egy pszichós, meg annyira nem hülye, hogy magával szúrjon ki... Járt mondom szakembernél, aki azon kívül, hogy a szokásos sablonokat használta, igazán segíteni nem tudott neki. Egyszerűen csak kellene valami olyan ötlet, ami talán tudna segíteni, mert én már kifogytam...
2018. febr. 24. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg neki levezetni....te ismered őt, így mikéntjét is te fogod tudni.

Utálja "sajátjait"....öltöztess be egy bábút-boxzsákot, ami reájuk emlékezteti s uszítsd rá....hülére veri-kifárad-legyőzi-megnyugszik....

Esetleg alacsony feszültséget is vezess bele a bábúba, mint a tehenek kerítésébe...


Magát meg talán úgy szeretné meg, ha észleli azt, hogy más is vagy állatok is szeretik érdek nélkül...tetteiért.

2018. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!