Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Alapvetően miért mindegyik...

Alapvetően miért mindegyik nyelvcsalád történetét úgy próbálják megközelíteni, hogy volt egy ősnyelv, amiből kifejlődtek az egyes nyelvek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 16. 22:46
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%

Milyen forrás? Ha valaki ismeri a germánt és az indogermánt, akkor látja az ember, és akkor ha Magyar. Nem más a tekintély ebben, csupán maga a nyelv, a nyelv a hivatkozási alap.

Amúgy hogy nem látták, az egy érv arra, hogy nincs itt nyelvtudomány, és mehet minden a lefolyóba. Ez a magyarság előnye, a magyarnak lenni előnye, tehát nekem jó.

Természetesen külföldön a nemlétező magyar nyelvtudomány egy kapcsolót indít be az ember agyában, ahhoz hasonlót, mikor mondjuk a késelő nem volt Cigány, mégis tüntetést csináltak.

A szándékos terelés mellett ez is fontos.


Elmélet? Hol? ez nem elmélet, nem gedgradálom a nyelvet elémélet, még véleményrese, mert a germagyar nyelv, maga a nyelv ezzel a szóval mást fejez ki.


Libcsi? A libcsi egy nagyon tág fogalom, nagyon sok minden benne van.

2020. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
Tehát nem tudsz.
2020. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:

Mit nem tudok? Ha eszed lenne, akkor képes lennél utánanézni és végiggondolni, de neked az nincs.

Amúgy mit is akarnék? Nekem ez kitüntetés, mert élvezem, és az akaratom épp az, hogy mindenki más felesleges legyen.

2020. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Te tényleg orvosi eset vagy. Plusz meg magyarul se tudsz normalisan fogalmazni. Az hogy mi nem értjük, az nem a mi sarunk, hanem a tiéd. Lehúzhatod magad a klotyón az otthon, fotelban kreált agymenéseddel együtt.
2020. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

Neked kéne lehúznod magad, mert én igaz magyarul beszélek, te meg kipcsákul, mert még a szavakat sem érted, olyan libcsák vagy.

Fogalmazni? Én? Te nem vagy tisztában a dolgokkal.

fotelben? He? agymeneés? Kreál?

A kreálás már libcsizmus, ezzel szemben amit én mondok az természetes, maga a nyelv beszéli, maga a észlelés.

2020. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

43. Nem tudsz forrásokat küldeni, nem tudod objektíven alátámasztani, amit mondasz a nyelvről.

Az, hogy te "megmagyarázod" az nem alátámasztás, az mellébeszélés. Ezeknek a dolgoknak, amiket elmondasz csak a te fejedben van értelme, mert csak a te fejedben léteznek. Tegnap kutakodtam össze vissza, hogy bárhol bármi nyomára találjak az etimológiádnak, a szóhasonlataidnak, de semmi, a szóalakok, amiket használsz, nincsenek.

Beszélsz te egyáltalán valamilyen germán nyelvet? Jobbat kérdek, beszélsz egyáltalán bármilyen idegen nyelvet? Ne gyere azzal, hogy germagyar. Na várj, inkább megfogalmazom kiskapuk nélkül, mert a szókiforgatáshoz ahhoz értesz, tehát: Beszélsz olyan nyelvet, ami nem az, amivel ide írsz?


Akár tetszik, akár nem, források nélkül az elméleted nem több egy absztrakt vallásnál.

2020. aug. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%

Hogyne beszélnék más germán nyelven, mint német, és valamelyest az ősmagyar gótót.

ogyan is tudnám másként, hogy a magyar germagyar nyelv,

Hoztem fel két szóárt, talán nem világos? két szótárt említettem meg.

Nem tudom, hogy hol kutakodsz, miközben én két szótárt is megemlítettem?

Milyen mellébeszélés? Én vagyok az az ember, aki nem beszél mellé?

Jól vagy? Tudod értelmezni a szót, hogy mi az, hogy mellébeszélés, és kristálytiszta logika?

A mondat elemzés: honnantól látja rajtam nem az én fejemben van, mert ez a nyelv. Az, hogy esetleg mást mondanak a finnugoristák, az van csak az ő fejükben, mert a valóság az valóság marad.

Nem az ember beszéli a nyelvet, hanem a nyelv beszéli az embert.

Önkényesen akarsz a szavaknak értelmet adni, ez meglátszik, magadból indulsz ki.


A szóalakok mégegyszer mondom vannak, még szótárakban is.

2020. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

Találtam egy online szótárat:

lát:

[link]

2020. aug. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

Az onnant:

[link]


A t a végén, ami egyben a tárgyrag, az a brit dé ami a től:

[link]


honnan:

[link]


Ír nyelv:

ag (bei, an, um) ar (auf, an, um, zu, nach) le (mit, von) faoi (unter, von) do (zu, für)

1. Sg. agam orm liom fúm dom, domh

2. Sg. agat ort leat fút duit

3. Sg. mask. aige air leis


[link]


Ez az ír ar a magyar a rá, az indogermán ar-ból, amiből van az arány és a rend is.


Újkurd nyelv:

[link]


Deutsch Zentral- und Südkurdisch Nach Vokal Persisch

mein -im -m -äm

dein -it -t -ät

sein -î & -ê -y


Ez a j a birtokos képzés, ami a gót ja is, indogermán. Övéje, vagy rája.

2020. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
Kipcsák??? Libcsák??? Te beteg vagy, és már személyeskedsz is. Es továbbra is hablatyolsz össze vissza.
2020. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!